خانه / سلامتی / می‌توانید صبح‌ها به سادگی وزن کم کنید

می‌توانید صبح‌ها به سادگی وزن کم کنید

بر اساس تحقیقات انجام شده در دانشگاه Northwestern Feinberg School of Medicine مقاله‌ای در ژورنال PLOS ONE منتشر شده است که بیان می‌کند بیدار شدن در صبح و در معرض نور خورشید قرار گرفتن باعث کاهش وزن شما می‌شود. در تحقیق انجام شده 54 نفر با میانگین سنی 30 سال شرکت کرده‌اند که به مدت 7 روز در معرض نور خورشید صبحگاهی قرار داشته‌اند. همچنین رژیم غذایی این افراد به منظور محاسبه میزان کالری دریافتی آن‌ها در این مطالعه در نظر گرفته شده است. معلوم شد افرادی که بیشتر در معرض نور خورشید صبحگاهی قرار گرفته بودند، بدون در نظر گرفتن سن، میزان فعالیت و رژیم غذایی BMI کمتری نسبت به دیگر افراد داشتند. اما کاهش وزن با قرار گرفتن در نور خورشید صبحگاهی چه دلیلی می‌تواند داشته باشد؟

دلیل اول این است که با قرار گرفتن در معرض نور خورشید در هنگام صبح، ساعت داخلی بدن شما تنظیم شده و باعث می‌شود برنامه خواب شما منظم شود. داشتن خوابی منظم نیز باعث می‌شود فعالیت متابولیسم شما موثرتر بوده و این امر به کاهش وزن شما کمک می‌کند.

دومین دلیل قوی‌تر بودن نور خورشید صبحگاهی نسبت به نور بعد از ظهر است. نور صبحگاهی میزان بیشتری نور آبی در دل خود دارد و نور آبی از جمله نورهایی است که بیشترین تاثیر را در فعالیت‌های بدنی شما در شبانه‌روز دارد. بنا به گفته محققان کافی است 20 تا 30 دقیقه بین ساعت 8 صبح تا ظهر در معرض نور خورشید قرار بگیرید تا از مزایای آن بهره‌مند شوید. عمل کردن به توصیه چندان مشکل نیست، پس فراموش نکنید این بار از فنجان چای خود در زیر نور خورشید لذت ببرید!

8 Like

همچنین ببینید

عضلات ساق پا، ورزش برای عضلات ساق، قوی كردن عضلات ساق پا، ماهیچه های ساق پا، خوش تراش كردن ساق پا، تمرینات پایین تنه، تناسب اندام زنان، نكات تناسب اندام و فیتنس

۱۰ نکته برای ساختن عضلات ساق پا

آیا برایتان دشوار است که عضلات ساق پایتان را به اندازه سایر قسمت‌های بدنتان، قوی ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.