خانه / روانشناسی / نشانه‌های اعتماد به نفس پایین را بشناسید

نشانه‌های اعتماد به نفس پایین را بشناسید

نكات روانشناسی، روانشناسی فردی، روانشناسی شخصیتی افراد، نشانه های اعتماد به نفس پایین، افزایش اعتماد به نفس، نداشتن انگیزه در انجام كار، داشتن افكار منفی، راز شاد زیستن، راههای شاد زندگی كردن

اگر اعتماد به نفس شما پایین است، باید در ابتدا از این حقیقت آگاه باشید و آن را بپذیرید. سپس به طور آگاهانه و با عزم و اراده روی افزایش اعتماد به نفستان کارکنید، چرا که برای لذت از زندگی و رسیدن به رویاهای خود شدیدا به آن نیازمند هستید!

  1. فقدان آرزو

نداشتن هر گونه آرزو و یا شور و شوق در هر آنچه شما در زندگی انجام می‌دهید، یکی از بدترین نشانه های اعتماد به نفس کم است. اگر شما هیچ شور و شوقی در کارتان نداشته باشید، برایتان دشوار خواهد بود که پیشرفت کنید یا چشم انداز بهتری در زندگی حرفه ای خود پیدا کنید. این امرمنجر به سرخوردگی و پرخاشگری می‌شود. به همین ترتیب عدم وجود شور و شوق در هر عرصه از زندگی شما، تنها شما را مطمئن می‌کند که بهترین کار خود راانجام نمی‌دهید و این فقط غم و ناخشنودی به ارمغان خواهد آورد.

  1. رفتار و نگرش‌های منفی

همیشه دیدن چیزهای منفی و یا داشتن افکار منفی شما را از تجربه نتیجه مطلوب در هر چیزی که شمابرای آن در زندگی روزمره تلاش می‌کنید باز می‌دارد. تلاش کنید تا ورای افکار منفی قرار بگیرید و راه حل پیدا کنید یا از دوستی کمک بگیرید.

  1. فقدان غرور در ظاهر شما

همیشه برداشت اول بسیار مهم است، بنابراین اگر شما به ظاهر خود افتخار نمی‌کنید یا به لباستان بی توجه هستید و درهم برهم و آشفته به نظر می‌رسید،این تصویری است که شما از خود برای اطرافیانتان به تصویر می‌کشید.

ظاهر شما اغلب نشان می‌دهد که واقعا چه نوع شخصی هستید بنابراین اگر شما می‌خواهید تا تصویر خود را تغییر دهید سبک لباس پوشیدن خود را که نماینده شخصیت شماست عوض کنید.

  1. شیوه زندگی ناسالم

یکی دیگر از نشانه های مهم اعتماد به نفس کم روشیست که از خودتان مراقبت می‌کنید : رژیم غذایی و شیوه زندگی شما. یک رژیم غذایی نا معقول، عدم ورزش و شاید مصرف بیش از حد الکل، همه اینها نشانه های زندگی ناسالم است که اغلب با بیماری نیزهمراه است.

  1. کمرویی

عدم توانایی صحبت کردن با کسی بدون سرخ شدن یا فقط عدم توانایی صحبت در هنگام آشنایی با افراد جدید مشکلات معمولیست که برای افرادی با اعتماد به نفس پایین رخ می‌دهد. با این حال، اگر شما بیماری کمرویی شدید با حملات ترس یا ناراحتی عاطفی را تجربه می‌کنید، توصیه می‌کنیم که از یک پزشک متخصص کمک بگیرید.

  1. ترس

ترس از شکست احتمالا یکی از مخرب ترین احساساتی است که تجربه می‌کنیم اما ترس وقتی که تبدیل به فوبیا می‌شود و یا فقط اگریک ترس روزمره باشد نیازمند آنست که برآن غلبه کنیم تا ببتوانیم با همه وجود زندگی کنیم.پس یاد بگیرید چگونه ترس خود راکنترل و مدیریت کنید. این توانایی را دردرونتان بیابید که با هر ترسی روبرو شده و با تجزیه و تحلیل موقعیت، ترس را به عنوان یک عامل محافظت کننده در مواجهه با خطر ببینید. منافع ترس را بشناسید وروی آن کار کنید تا خودتان را آزاد کنید.

منبع نوشته

همچنین ببینید

مردان

۹ عادتی که زوج‌های خوشبخت به هر قیمتی شده از آن‌ها دوری می‌‌کنند

مطمئنا، بارها درباره‌ی نکات ضروری برای برقراری رابطه‌ی عاشقانه سالم و شاد شنیده‌اید. اما در ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.