خانه / مجله زیبایی / نكاتی برای جلوگیری از تكه تكه شدن لاك ناخن‌ها

نكاتی برای جلوگیری از تكه تكه شدن لاك ناخن‌ها

نكات زیبایی، زیبایی ناخن، روش صحیح لاك زدن، پولیش ناخن‌ها، جلوگیری از تكه تكه شدن لاك ناخن‌ها، دوام بیشتر لاك ناخن‌ها

آیا شما هم اندكی پس از لاك زدن با مشكل تكه تكه شدن لاك به روی ناخن‌ها مواجه می‌شوید؟ اگر تنها مقصر این مسئله را كیفیت لاك مورد نظر بدانید، در اشتباهید. روش لاك زدن نیز بسیار تاثیر گذار است. اگر به روش صحیح لاك را به روی ناخن‌ها اعمال كنید دوام بیشتری خواهد داشت. در ادامه این مطلب روش‌هایی برای دوام لاك ناخن‌ها و جلوگیری از تكه تكه شدن آن‌ها برای شما معرفی می‌كنیم، پس با ما همراه باشید.

به شيوه صحيح لاك بزنید

برای شروع مهم است بدانیم روش صحیح لاك زدن چیست. از لاك زدن ناخن‌ها از دو طرف بپرهیزید. اگر از یك طرف شروع به لاك زدن كنید، لاك دوام بیشتری به روی ناخن‌های شما خواهد داشت. همچنین لاك اضافی  باقی مانده در نوك ناخن‌ها را بردارید. به این ترتیب بهترین نتیجه را خواهید گرفت.

ناخن‌ها را سوهان بكشید

اگر می‌خواهید لاك ناخن‌های شما دوام بیشتری داشته باشند، سوهان كشیدن آن‌ها را فراموش نكنید. پس از لاك زدن، از یك سوهان خوب استفاده كرده و نوك ناخن‌هارا سوهان بكشید. این كار باعث نرم شدن نوك ناخن‌ها شده و از تكه تكه شدن و خراب شدن لاك در نوك ناخن‌ها پیشگیری می‌كند. فراموش نكنید كه از یك سوهان با كیفیت استفاده كنید.

قبل از لاك زدن از برق ناخن استفاده كنید

اكثر خانم‌ها پس از لاك زدن از برق ناخن استفاده می‌كنند، اما در واقع برق ناخن باید قبل از لاك رنگی استفاده شود. قبل از لاك زدن لایه نازكی از برق ناخن بزنید و اجازه دهید تا كامل خشك شود. سپس لاك رنگی دلخواه خود را استفاده كنید. به این ترتیب لاك شما دوام بیشتری خواهد داشت و تكه تكه نخواهد شد.

لاك رنگی را دو بار استفاده كنید

پس از لایه پایه (برق ناخن) از لاك رنگی دلخواه خود استفاده كنید. اگر دو لایه نازك از لاك مورد نظرتان را به ناخن‌ها اعمال كنید نتیجه‌ای عالی خواهید داشت. بیش از دو لایه از لاك استفاده نكنید، سه یا چهار لایه زیادی بوده و باعث تكه تكه شدن لاك می‌شود. اعمال لایه نازكی از لاك ولی برای دو بار بهترین نتیجه را به شما می‌دهد و از خراب شده لاك و تكه تكه شدن آن نیز جلوگیری می‌كند.

از تثبیت كننده استفاده كنید

تثبیت كننده شبیه به همان برق ناخن است و باعث می‌شود لاك ناخن شما دوام بیشتری داشته باشد. اعمال لایه نازكی از تثبیت كننده بعد از خشك شدن لاك ناخن‌های شما باعث دوام بیشتر و جلوگیری از تكه تكه شدن لاك ناخن‌ها می‌شود.

تا جایی كه می‌توانید از تماس ناخن‌ها با آب پرهیز كنید

آب باعث تكه تكه شدن لاك ناخن‌ها می‌شود. در صورتی كه ناخن‌ها خشك بمانند لاك ناخن شما دوام بیشتری خواهد داشت. در هنگام لاك زدن نیز دقت كنید ناخن‌ها كاملا خشك باشند.

قبل از لاك زدن به دست‌ها كرم نزنید

كرم‌های پوستی باعث نرم شدن پوست و ناخن‌های دست می‌شوند و نرم بودن ناخن‌ها در زمان لاك زدن باعث می‌شود لاك سریع تكه تكه شود. پس قبل از لاك زدن حتما از خشكی و تمیز بودن ناخن‌ها اطمینان حاصل كنید.

قبل از استفاده لاك را تكان ندهید

تكان دادن لاك ناخن قبلاز استفاده از آن باعث می‌شود حباب‌های كوچكی در لاك به وجود آیند و این مسئله لاك زدن را بامشكل مواجه كرده و به زودتر خراب شدن آن كمك می‌كند. اگر می‌خواهید فرچه به لاك آغشته شود كافی است لاك را به حالت رول كردن بچرخانید.

همچنین ببینید

ماساژ ژاپنی صورت برای جوان سازی پوست

امروزه استفاده از انواع کرم‌­ها و محصولات آرایشی مختلف و یا انجام جراحی‌­های زیبایی برای ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.