خانه / زيبايی / نكاتی برای جلوگیری از خشك شدن پوست در زمستان

نكاتی برای جلوگیری از خشك شدن پوست در زمستان

نكات زیبایی پوست، زیبایی پوست صورت، جلوگیری از خشكی پوست، خشكی پوست در پاییز، خشكی پوست در زمستان، خشكی پوست در سرما، رطوبت رسانی به پوست، حفظ سلامت پوست در زمستان، نكات مراقبت از پوست در زمستان

به مرور که هوا سرد می‌شود، خشکی پوست هم خودش را نشان می‌دهد. بعضی‌ها در فصل‌های پاییز و زمستان چنان دچار خشکی پوست می‌شوند که کارشان به زخم‌های پوستی و خونریزی هم می‌رسد. برای پیشگیری از چنین وضعیتی نکات زیر را به خاطر داشته باشید.

از مرطوب‌کننده مناسب استفاده کنید

مرطوب‌کننده‌های با پایه آب که در فصل بهار و تابستان برای پوست‌تان موثر بوده، شاید خیلی به درد پاییز و زمستان نخورد. در این فصل‌های سرد بهتر است از مرطوب‌کننده‌های با پایه روغنی استفاده کنید که مدت طولانی‌تری روی پوست باقی می‌مانند.

بیش از 10 دقیقه زیر دوش نمانید

شاید ماندن در حمام داغ در روزهای سر خیلی دلچسب باشد، اما اگر حمام با آب داغ طولانی شود، پوست‌تان را خشک می‌کند.

مطلب مرتبط: ۶ نکته در مورد مراقبت از پوست‌های خشک

به ضد آفتاب بچسبید

همان‌طور که از اسمش پیداست، این کرم‌ها قرار است از پوست شما در برابر نور خورشید محافظت کنند، پس ربطی به گرم یا سرد بودن هوا ندارند و در طول زمستان نیز برای پوست‌ لازم و حیاتی‌اند.

برای سلامت عمومی‌تان آب بخورید

درست است که هر کسی باید در طول روز 8-10 لیوان آب بخورد، ولی این مساله ربطی به آب‌رسانی به پوست ندارد و مطالعات نشان نداده است که دریافت آب و مایعات در روز تاثیر معناداری روی پوست دارد.

مطلب مرتبط: روش‌های آب رسانی به پوست در زمستان

از آب داغ دوری کنید

در روزهای سرد سال چی بهتر از حمام کردن با آب داغ؟ ولی اگر پوست‌تان را دوست دارید و می‌خواهید جوان بمانید با آب ولرم دوش بگیرید. حرارت بالای آب حمام یا آبی که برای شستن دست و صورت استفاده می‌شود، سد چربی پوست را تخریب کرده و منجر به خشکی پوست هرچه بیشتر می‌شود.

منبع نوشته

0 Like

همچنین ببینید

نكات زیبایی پوست، زیبایی پوست صورت، پاك كننده های طبیعی آرایش، پاك كننده های طبیعی پوست، خواص روغن زیتون برای پوست، لوسیون بدن طبیعی، پاكسازی پوست صورت بامواد طبیعی

۳ ترفند زیبایی که می‌توانید در منزل انجام دهید

زیبایی مسئله زیاد پیچیده‌ای نیست اما در دنیای امروز، همیشه موارد جدید و بهبود یافته‌ای ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.