خانه / تغذیه سالم / نكاتی برای كاهش میل به شیرینی

نكاتی برای كاهش میل به شیرینی

شكی نیست كه شكر همه چیز را شیرین‌تر و خوشمزه‌تر می‌كند. اما یك كار دیگر هم انجام می‌دهد: چندین كیلو نیز به وزن شما اضافه می‌كند. گرچه همه ما در تلاشیم میزان شكر مصرفی خود را كنترل كنیم، اما گاهی اوقات بدن ما واقعا خواركی‌های شیرین طلب می‌كند. معمولا وقتی كه تغذیه ما صحیح نیست و فشار خون ما افت می‌كند، این اتفاق می‌افتد. بعضی اوقات نیز به دلیل افسردگی و بی حوصلگی به خوراكی‌های شیرین روی می‌آوریم. این هوس كردن‌ها اگر گاه به گاه باشد، مشكلی پیش نمی‌آید اما اگر زیاد هوس شیرینی می‌كنید می‌توانید با رعایت این نكات آن را كنترل كنید.

هر وقت هوس شیرینی كردید، یك میان وعده سالم بخورید

هر میان وعده و خوراكی هوسانه‌ای لزوما نباید شیرین و چرب باشد. می‌توانید از میوه‌ها به عنوان میان وعده استفاده كنید كه هم سالم و هم خوشمزه هستند. می‌توانید خیار یا هویج حلقه حلقه شده در كنار دست خود داشته باشید و هر گاه هوس خوراكی كردید یك تكه بخورید. این میان وعده‌های سالم نه تنها نیاز شما به شیرینی را كم می‌كنند، بلكه معده شما را نیز برای مدت طولانی‌تری پر نگه می‌دارند.

هر روز غذای متعادلی بخورید

اگر برنامه غذایی روزانه شما متعادل باشد، كمتر به خوراكی‌های شیرین تمایل پیدا می‌كنید. درصورتی كه بدن شما همه نیازمندی‌های تغذیه‌ای خود را از غذای روزانه شما دریافت كند، كمتر به شیرینی‌جات تمایل پیدا می‌كند. وقتی كه معده شما خالی باشد، تمایل به خوردن تنقلات پدا می‌كنید، پس سعی كنید همیشه معده را پر نگه دارید. در صورت نیاز وعده‌های غذایی خود را در روز تقسیم كنید و 5 یا 6 بار غذا بخورید.

هر وقت هوس شیرینی كردید، آب میوه بخورید

آب میوه با داشتن قند طبیعی نیاز بدن شما به شیرینی را بر طرف كرده و احساس سیری طولانی مدتی به شما می‌بخشند. با كمتر خوردن نوشیدنی‌های حاوی شكر، به تدریج ذائقه شما از طعم شیرین به طعم‌های طبیعی مانند میوه‌ها تغییر خواهد كرد.

خوراكی‌های شیرین در یخچال و كابینت‌ها انبار نكنید

بسیاری از مواقع اندیشیدن به این كه برای بر طرف كردن نیاز خود به شیرینی مجبور خواهید بود لباس بپوشید و از منزل خارج شوید، خود به خود شما را از مصرف شیرینی‌جات باز می‌دارد. اگر دفعه بعد كه در سوپرماركت مشغول خرید هستید، وسوسه شدید تا تنقلات شیرین بیشتری خریده تا برای مدتی داشته باشید، به لباس‌های زیبایی فكر كنید كه دیگر اندازه شما نیستند و در كمد خاك می‌خورند! ممكن است كمی جدی به نظر برسد، اما می‌تواند ذهن شما را برای مدتی از ميل به شيرينی‌جات باز دارد.

همچنین ببینید

نكات زیبایی پوست، زیبایی پوست صورت، زیبایی از درون، صبحانه سالم و رژیمی، خواص میوه و سبزیجات، زیبایی پوست با تغذیه، زیبایی پوست با میوه ها

برای پوستی زیبا به صبحانه خود میوه بیفزایید

پوست صاف و زیبا با مصرف میوه به عنوان صبحانه داشتن پوست صاف و بدون جوش ...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.