خانه / زيبايی / نكاتی برای یك آرایش چشم زیبا

نكاتی برای یك آرایش چشم زیبا

آرایش چشم‌های گود:

در این نوع آرایش چشم تکیه دراستفاده از رنگ‌های کمرنگ می‌باشد. زیرا باعث ایجاد جلوه بیشتر چشم‌ها  میگردد. برای آرایش این نوع چشم می‌بایست سایه را از گوشه های داخلی چشم تا کمی خارج از گوشه های خارجی آن به کار گرفت و مقدار کمی از یک سایه تیره تر نیز به چینهای اطراف چشم‌ها زده و آن‌ها را یکدست نمود.

آرایش چشم‌های با فاصله:

در این نوع آرایش چشم ‌باید از سایه در گوشه‌های داخلی و تا وسط پلک جهت نزدیک‌تر نمودن چشم‌ها به هم استفاده نمود. از یک سایه کمرنگ‌تر در قسمت میانه پلک به سمت خارج آن استفاده نمود و در قسمت وسط پلک آنرا بخوبی یکدست نمایید.

آرایش چشم‌های نزدیک به هم:

برای دورتر نشان دادن چشم‌ها  می‌توان از یک نقطه کوچک از کرم کانسیلر نامرئی در گوشه داخلی هر دو چشم استفاده کرد. باید از یک خط چشم کمرنگ و نازک در لبه بالایی پلک‌ها و نزدیک مژه‌ها استفاده نمود و خط چشم را به سمت خارج چشم ضخیم كرد. برای گوشه داخلی چشم تا میانه پلک از یک سایه کمرنگ استفاده نموده و مقدار کمی از سایه تیره‌تر را در قسمت میانی و به سمت خارج پلک به کار برده و به خوبی در بخش میانی آن‌ها را یکدست نمایید.

روش‌های آرایش چشم:

استفاده از سایه های مات و تیره موجب کم جلوه شدن چشم‌ها  میگردد و این زمانی تشدید میشود که رنگ صورت سفید یا روشن باشد. اگر می‌خواهید چشم‌هایی درشت و زیبا داشته باشید سعی کنید که در آرایشتان از سایه‌های کمرنگ استفاده نمایید. استفاده از سایه بعد از خط چشم موجب ایجاد یک حالت خواب آلودگی و کم نما شدن چشم‌ها  میگردد.  از خط چشم در آخر کارتان برای ایجاد بهترین حالت استفاده نمایید. با استفاده ازیک ریمل مناسب سعی نمایید که مژه ها را پرپشت و فردار نمایید. هیچگاه از خط چشم در داخل مژه‌ها و پلک‌های پایینی استفاده نکنید زیرا این کار موجب کوچکتر به نظر آمدن چشم‌ها  می‌گردد.

همچنین ببینید

15 روش کم‌هزینه و آسان برای زیبایی پوست و مو

اهمیت زیبایی و سلامت پوست و مو برای خانم‌­ها بر هیچکس پوشیده نیست. اما گاهی ...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.