خانه / زيبايی / نكات آرایشی برای درشت‌تر به نظررسیدن چشم‌ها

نكات آرایشی برای درشت‌تر به نظررسیدن چشم‌ها

Rate this post

آرایش چشم، درشت كردن چشم با ارایش، فر مژه، مداد چشم سفید، سایه چشم روشن، نكات آرایش چشم، آرایش چشم ریز، نكات زیبایی

اگر شما هم مانند اکثر خانم‌ها باشید، دوست دارید همیشه پس از آرایش چشم‌های درشت‌تری داشته باشید. با وجود این که ما نمی‌توانیم از نظر ژنیکی ظاهرمان را تغییر دهیم، خوشبختانه با حقه‌های آرایشی و گریم می‌توانیم کاری کنیم تا چشم‌ها درشت تر به نظر برسند. درحقیقت اگر به عکس‌های بدون آرایش ستاره‌ها دقت کرده باشید، متوجه می‌شوید چشم‌های آن‌ها نسبت به عکس‌های مجله‌ای و روی فرش قرمز چقدر ریزتر است. می‌توانید با استفاده از این راهکارهای ساده آرایشی چشم‌های خود را درشت‌تر نشان دهید:

از فرمژه استفاده کنید

یکی از ساده‌ترین آرایش‌های چشم فر کردن مژه‌هاست. برای اینکه همیشه چشم‌ها درشت‌تر دیده شوند، از فرمژه به طرز درستی استفاده کنید. خیلی مهم است که قبل از ریمل زدن فرمژه را استفاده کنید. اگر یادتان رفت قبل از ریمل زدن این کار را بکنید، پس صبر کنید تا ریمل کاملا خشک شود و بعد فرمژه بزنید. اگر در اواسط روز احساس کردید که مژه‌هایتان کمی حالت خود را از دست داده است و مثل اول صبح که آرایش کردید نیست، می‌توانید دوباره فرمژه بزنید؛ چرا که ریملتان هم دیگر کاملا خشک است.

به مژه‌های پایینی هم ریمل بزنید

خیلی از خانم‌ها فکر می‌کنند نیازی نیست به مژه‌های پایین ریمل بزنند. با این حال اکثر آرایشگران حرفه‌ای باور دارند که ریمل زدن به مژه‌های پایینی به درشت‌تر نشان دادن چشم‌ها کمک می‌کند. البته نکته حرفه‌ای کار این است که بدانید چقدر ریمل برای مژه‌های پایین استفاده کنید! ابتدا باید مژه‌های بالای هر چشم را ریمل بزنید، سپس همان مقدار ریملی که روی فرچه مانده را (بدون اینکه دوباره داخل قوطی ریمل کنید) روی مژه‌های پایین بکشید. برای داشتن ظاهر زیبا برس ریمل را عمودی نگه داشته و از زیر و روی مژه‌های پایین بکشید.

مژه‌های مصنوعی برای مهمانی‌های شب

اگر می‌خواهید یک مهمانی شب رویایی داشته باشید، باید مژه مصنوعی را امتحان کنید. اکثر بازیگران برای مناسبت‌های مهم مژه مصنوعی استفاده می‌کنند. اگر بلد باشید از آن‌ها درست استفاده کنید، مژه‌هایتان ظاهری زیبا و طبیعی خواهد داشت. در بعضی از فروشگاه‌های بزرگ لوازم آرایشی طرز استفاده از مژه مصنوعی را آموزش می‌دهند. اما خیلی مهم است که چند روز قبل از رفتن به مهمانی گذاشتن مژه روی چشم‌ها را تمرین کرده باشید. اگر احساس می‌کنید مژه مصنوعی زیادی بلند است، می‌توانید با قیچی آن‌ها را کوتاه کنید و بعد استفاده کنید.

خط چشم سفید را در محل درست استفاده کنید

یکی دیگر از روش‌های درشت نشان دادن چشم، استفاده از مداد چشم سفید است. با این کار با روشن‌تر کردن پلک‌ها چشم‌های درشت‌تری خواهید داشت. برای این آرایش باید مداد سفید را داخل پلک پایین بکشید. ولی حتما از مداد سفید نرم استفاده کنید تا خط واضح و تیزی نداشته باشید. همچنین برای روشن‌تر شدن بیشتر پلک می‌توانید گوشه‌های داخلی بالا و پایین پلک‌ها را نیز سفید کنید.

از سایه خیلی روشن استفاده کنید

اگر دوست ندارید مداد سفید زیر چشم بکشید، پس از سایه‌های روشن استفاده کنید. ابتدا مثل همیشه سایه بزنید، سپس یک سایه خیلی روشن را برداشته و به صورت نقطه نقطه در امتداد خط ابرو و زیر ابرو بکشید. سپس با فرچه نقطه‌ها را محو کنید. با این روش چشم‌های شما درشت‌تر دیده می‌شود.

زیبایی و فرم ابروهایتان را حفظ کنید

برای داشتن چشم‌هایی زیباتر و درشت‌تر، باید به ابروها نیز توجه کافی داشته باشید. بنابراین ابروهایتان باید همیشه تمیز باشد. بهترین کار این است که یک آرایشگر خوب پیدا کرده و همیشه برداشتن ابروها را به یک حرفه‌ای بسپارید. رفتن پیش یک آرایشگر مخصوص کمک می‌کند ظاهر و شکل ابروها حفظ شود. در فاصله بین وقت بعدی آرایشگاه می‌توانید با حفظ فرم ابرو موهای اضافی را با موچین بردارید. حتی اگر ابروهای شما قوس خیلی کمی هم داشته باشد باز هم چشم‌هایتان درشت‌تر دیده می‌شود.

منبع نوشته

 

همچنین ببینید

15 روش کم‌هزینه و آسان برای زیبایی پوست و مو

اهمیت زیبایی و سلامت پوست و مو برای خانم‌­ها بر هیچکس پوشیده نیست. اما گاهی ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.