خانه / روانشناسی / نکاتی ساده برای دستیابی به شادی و موفقیت بیشتر!

نکاتی ساده برای دستیابی به شادی و موفقیت بیشتر!

نكات روانشناسی، خوشبختی و موفقیت، راههای شاد زندگی كردن، زندگی موفق و شاد، دستیابی به زندگی دلخواه، زندگی ایده آل، راههای رسیدن به خوشبختی

زندگی افسانه‌ای چه زندگی است؟ زندگی دلخواه ما باید چگونه باشد؟ موفقیت به چه عواملی بستگی دارد؟ شما هم مسلما مطالب زیادی در این مورد خوانده یا شنیده اید اما ما قصد داریم تا نکات ساده ای را به شما گوشزد کنیم که کلیدهای اصلی موفقیت در همه ابعاد زندگی است: آماده‌اید زندگی خود را هر چه بیشتر افسانه‌ای کنید؟

دکتر Sonja Lyubomirksy ، نویسنده کتاب چگونگی رسیدن به شادی، رویکرد علمی برای دستیابی به زندگی دلخواه و استراتژی های منجر به آن را شرح می دهد، برخی از نکات آن را با هم مرور می‌کنیم:

در اجتماع باشید

صحبت کردن در مورد بزرگترین اهدافتان با دوستان و یا خانواده خود به شما کمک خواهد کرد تا آنها را دنبال کنید وشانس موفقیت خود را افزایش دهید. می‌خواهید یکی دیگر از استراتژی های اثبات شده را بدانید؟ همکاری با یک دوست که می‌تواند همراه شما باشد.

مهربان‌تر باشید

انجام اعمال کوچکی که نشان دهنده توجه شماست، باعث می شود دیگران در مورد زندگی و شما احساس خوبی پیدا کنند. آنها هم متقابلا این کاررا انجام خواهند داد. سعی کنید هر روز 5 کار انجام دهید، ترجیحا چیزهایی که شما به طور معمول انجام نمی‌دهید. آیا شما معمولا آشغال ها را دم در نمی‌برید؟ خوب امتحان کنید، احساس خوبی خواهید داشت، حالا می‌بینید!

روی زندگی شگفت انگیز خود متمرکز شوید

عکس دوستان و خانواده، مکان های مورد علاقه شما برای سفر، خانه خود و هر چیزی که الهام بخش شماست را جمع کنید . آنها را در جایی نصب کنید یا دم دست بگذارید و هر وقت لازم شد تا احساس مثبت در خود ایجاد کنید به آنها نگاه کنید .

کهنه‌ها را دور بریزید

آنقدر وسیله دارید که نمی دانید با آنها چه کنید؟ آیا انبوهی از وسایل گذشته خود دارید که دیگر از آنها استفاده نمی کنید؟ آیا می دانید که برای ورود چیزهای جدید باید جا باز کنید؟ لباس ها و وسایلی که دیگر نیازی به آنها ندارید را ببخشید و یا دور بریزید. همه چیز را مرتب کنید ، این پیغامی برای ذهن شما هم هست . شما نه تنها قفسه هایتان را مرتب می کنید بلکه بخش های مختلف ذهنتان را نیز مرتب کنید، افکار کهنه را دور بریزید، ببینید کدام یک از آنها کهنه و غیرقابل استفاده هستند . این یک قانون است که برای ورود چیزهای نو باید کهنه‌ها را دور بریزید!

میز کار خود را مرتب کنید

یک میز کثیف، یادآور چیزیست که تکمیل نشده است، کار نیمه تمام و مدام آشفتگی را به ذهن مخابره می‌کند! آرامش را به فضای خود بیاورید با ابداع یک سیستم بایگانی برای همه چیز، صورتحساب، رسید، حتی چیزهایی که در حال انجام است. هرچه سازمان یافته‌تر باشید، زمانی که با کارهایی که باید انجام دهید مواجه می‌شوید، احساس می‌کنید کنترل بیشتری دارید .

اتاق خواب خود را مرتب کنید

مردم اغلب از اتاق خوابشان به عنوان جایی برای قرار دادن چیزهایی که نمی‌دانند کجا باید بگذارند استفاده می‌کنند!! استفاده از اتاق خواب به این صورت باعث می‌شود احساس آرامش و خواب خوب از بین برود و حتی لحظه‌های رمانتیکتان!! این آشغال‌ها را به گاراژ یا اتاق زیر شیروانی ببرید‌، خیالتان راحت باشد آنها را از دست نمی‌دهید.

مانند روزهای اول ازدواجتان باشید

شاید بگویید با بچه ها و کار و خانه و چه و چه …. کار سختی است، اما این کار را انجام دهید. یک چیز ساده از زمانی که نامزد بودید را به خاطر آورید و ببینید که چقدر از همه چیز لذت می‌بردید، حتی بدون تمام وسایل گران قیمتی که حالا دارید!! سعی کنید احساس عاشقانه را در خود تقویت کنید و نگذارید اسیر روزمرگی شوید، کارهایی که آن زمان انجام می‌دادید را تکرار کنید، جملات عاشقانه به هم بگویید و به جاهایی که دوست دارید بروید و از با هم بودن لذت ببرید.

دکوراسیون خانه را تغییر دهید

متخصصان می گویند که اشیا خانه می توانند موجب نگرانی شوند . عکس های دوران سخت زندگی را از دیوار بردارید و یا هر چیزی که نگاه کردن به آن باعث ایجاد احساسات منفی در شما می‌شود.

ایجاد یک تخته سیاه فوری

تخته‌ها امروزه لزوما سیاه نیستند، می‌توانید یکی بخرید و یا دیوار آشپزخانه را رنگ کرده و به تخته سیاه رنگی تبدیل کنید. این کار برنامه ریزی را راحت‌تر می‌کند: برای پیام‌های تلفن، برنامه ریزی، یاداشت‌ها، نوشتن جملات الهام بخش و یا هر چیزی!

منبع نوشته

همچنین ببینید

مردان

۹ عادتی که زوج‌های خوشبخت به هر قیمتی شده از آن‌ها دوری می‌‌کنند

مطمئنا، بارها درباره‌ی نکات ضروری برای برقراری رابطه‌ی عاشقانه سالم و شاد شنیده‌اید. اما در ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.