خانه / ورزش و تناسب اندام / نکات بهبودی و تناسب اندام بعد از حمله قلبی

نکات بهبودی و تناسب اندام بعد از حمله قلبی

نكات تناسب اندام، تناسب اندام بانوان، تناسب اندام زنان، بهبودی پس از حمله قلبی، ورزش پس از حمله قلبی، ورزش برای سلامتی قلب، حفظ سلامت قلب، ورزش برای قوی كردن عضلات قلب، ورزش برای افزایش ضربان قلب، نكات ورزشی برای بیماران قلبی

اگر بعد از یک حمله‌ی قلبی، به آرامی ورزش را وارد روال روزانه‌تان کنید، سریع‌تر بهبود خواهید یافت. ورزش به سالم نگاه داشتن قلب و توانبخشی قلبی کمک می‌کند. اکثر نجات یافتگان از حمله‌ی قلبی، یک دوره‌ی توانبخشی را سپری خواهند کرد. ‌این برنامه شامل یک برنامه‌ی تناسب اندام و تغذیه است.

بهبودی با یک سبک زندگی سالم و مناسب آغاز می‌شود. در مقاله‌ی امروز، ما لیستی از تمرینات ورزشی بعد از حمله‌ی قلبی و نکات ریکاوری برای افزایش سلامت قلب را تهیه کرده‌ایم! اما قبل از آن، چند نکته‌ای که باید شمایی که در چنین شرایطی هستید مد نظر داشته باشید را خواهیم گفت.

روتین ورزشی‌تان را گسترش دهید

یک روال تناسب اندام سالم و بی خطر ایجاد کنید. کارتان را با انجام ۱۰ دقیقه تمرینات گرم کردن از قبیل دوچرخه ثابت یا پیاده روی سبک آغاز کنید. بعد از گرم کردن عضلات، شدت تمرینتان را برای حداقل ۲۰ دقیقه افزایش دهید. در نهایت، دوباره با انجام کمی پیاده روی سبک بمدت حداقل ۵ دقیقه، خودتان را سرد کنید. همانطور که بدنتان قوی می‌شود، می‌توانید روال تمرینی‌تان را به ۱۰ دقیقه گرم کردن، ۳۰ دقیقه ورزش و ۵ دقیقه سرد کردن تغییر دهید.

ضربان قلب هدفتان را بدانید

بسیار مهم است که برای به حداکثر رساندن مزایای مفید ورزش برای قلب، با شدت مناسبی ورزش کنید. توصیه ما ‌این است که از پزشکتان بپرسید ضربان قلب هدفتان چه مقدار است، و در طول تمرینتان،‌ این ضربان قلب را دنبال کنید. به این ترتیب مطمئن می‌شوید که به ضربان قلب هدفتان می‌رسید و ‌اینکه قلبتان در حال بهتر شدن است.س

نبضتان را چک کنید

ورزش کردن با شدت مناسب برای به حداکثر رساندن مزایای قلبی عروقی آن، ضروری است. از پزشکتان بپرسید که در هنگام ورزش، ضربان قلبتان باید چه مقدار باشد.

بهترین ورزش‌ها برای بعد از حمله قلبی:

پیاده روی

پیاده روی، بی‌خطرترین ورزش برای نجات یافتگان از حمله‌ی قلبی است. توصیه‌ی ما این است که پیاده روی آرام انجام دهید. شما باید با حداقل ۱۰ دقیقه پیاده روی آرام در روز شروع کنید. تا زمانیکه بدنتان قوی‌تر شود، به آرامی راه بروید. هنگامیکه بدنتان قوی شد، می‌توانید از پزشکتان بپرسید که با توجه به سطح تناسب اندامتان، چه ورزش‌های دیگری را می‌توانید انجام دهید.

تمرین قدرتی

تمرین قدرتی، یک تمرین عالی برای بعد از حمله‌ی قلبی است. شما می‌توانید از باندهای کشی، دستگاههای بدنسازی، و وزنه‌های آزاد، برای افزایش قدرت عضلانی، بهبود استقامت، و پرورش قلبی قوی‌تر و سالم‌تر استفاده کنید. همچنین می‌توانید برای بهبود تحرک‌تان از وزنه‌های آزاد و باندهای کشی نیز استفاده کنید.

دوچرخه سواری

به شما بستگی دارد که از یک دوچرخه‌ی واقعی استفاده کنید یا یک دوچرخه‌ی ثابت. دوچرخه سواری، درست مانند پیاده روی یک راه عالی برای افزایش ضربان قلب، قوی کردن عضلات، و تقویت پاها می‌باشد. از آنجا که میزان برخورد در دوچرخه سواری صفر است، در مقایسه با آهسته دویدن یا پیاده روی، با زانوها مهربان‌تر است.

شنا

شنا، یک ورزش کم برخورد دیگر است که عضلات و قلب را سالم نگه می‌دارد. اول به آرامی خودتان را با تمرینات کششی گرم کنید. بعد از گرم کردن بمدت ۱۰ دقیقه، ۲۰ تا ۳۰ دقیقه شنا کنید و سپس خودتان را سرد کنید. البته شما باید قبل از‌ اینکه عرض استخر را شنا کنید، از پزشکتان اجازه بگیرید.

آهسته دویدن

آهسته دویدن، پاها را قوی و ریه‌ها و قلب را تقویت می‌کند و ضربان قلب را نیز بالا نگه می‌دارد. ‌این ورزش، کالری زیادی می‌سوزاند و در عین حال، استقامت و تحرک را بهبود می‌بخشد. شدت تمرینتان را با توجه به توصیه‌ی پزشکتان تنظیم کنید. اگر هنوز هم در حال وفق دادن خودتان با ورزش هستید، زمان آهسته دویدنتان را به ۱۰ دقیقه محدود کنید. به تدریج می‌توانید مدت آنرا به ۲۰ تا ۳۰ دقیقه افزایش دهید تا زمانیکه کاملا بهبود یابید.

منبع نوشته

همچنین ببینید

فواید و تاثير مثبت ورزش صبحگاهی بر ذهن و بدن

هفت تاثير مثبت ورزش صبحگاهی بر ذهن و بدن

فواید ورزش صبحگاهی ورزش تاثیری مستقیم در داشتن سلامت جسمانی و روحیه بالا در زندگی­ ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.