خانه / روانشناسی / نیازهای احساسی آقایان و خانمها چه تفاوتی با هم دارد؟

نیازهای احساسی آقایان و خانمها چه تفاوتی با هم دارد؟

روانشناسی روابط زناشویی، احساسات عاشقانه زن و مرد، احساسات مردان، نیازهای مردانه، نیازهای عاطفی مردان، نیازهای روحی مردان

آیا می‌دانستید نیازهای احساسی آقایان با نیازهای احساسی خانم‌ها کاملا متفاوت است؟ اگر در یک جمع، خانم‌ها و آقایان را به دو دسته تقسیم کنیم و از آن‌ها بپرسیم: دوست دارید همسر شما چه نوع رفتار رمانتیکی با شما داشته باشد؟  آقایان پاسخ می‌دهند: وقتی به خانه برمی‌گردم با یک لباس زیبا جلوی در منتظرم باشد. در حالی که خانم‌ها نور شمع و گذراندن وقت و صحبت کردن با همسر خود را رمانتیک می‌دانند. نیازهای احساسی آقایان معمولا دیداری و لمسی است، در حالی که خانم‌ها با مستحکم‌تر کردن روابط به نیازهای احساسی خود پاسخ می‌دهند.

برای درک نیازهای احساسی مردتان، باید در نظر بگیرید که این نیازها ممکن است کاملا با تعاریف شما از رمانتیک بودن متفاوت باشند. گاهی اوقات لازم است فداکاری کنید و برای پاسخ دادن به نیازهای عاطفی همسرتان به گونه‌ای متفاوت از آنچه خود می‌پسندید رفتار کنید. گرچه در این مطلب نمی‌توان به تفصیل در مورد همه نیازهای احساسی آقایان صحبت کرد، اما مهم‌ترین این نیازها را برای شما بررسی می‌کنیم و خواهید دید که باید در چه زمینه‌هایی همسرتان را از نظر عاطفی بیشتر حمایت کنید.

نیاز عاطفی اول: مرد شما به احترام صادقانه شما نیاز دارد.

یکی از بنیادی‌ترین نیازهای احساسی یک مرد این است که از دید همسرش شایسته احترام باشد. احترام گذاشتن به مردتان می‌تواند شامل گوش دادن به حرف‌های او باشد. نه اینکه فقط حرف‌هایش را بشنوید، بلکه با جدیت تمام سعی خود را بکنید تا مقصود او را به درستی درک کنید و به خواسته‌های او عمل کنید. از دیگر راه‌های نشان دادن احترام به آقایان این است که از تلاش او برای برآورده کردن نیازهای خانواده قدردانی کنید. قدردانی و تشکر شما قلب و روح مردتان را تغذیه می‌کند. حتی اگر همسرتان در برخی حیطه‌ها عملکرد مطلوبی نداشته باشد، همیشه روی نقاط قوت او تمرکز کنید و همواره برای تامین خانواده از او قدردانی و تشکر کنید.

نیاز عاطفی دوم: اجازه بدهید حس کند از نظر جنسی چقدر به او تمایل دارید.

نیازهای جنسی همسرتان بخشی از روح اوست و بر تمامی ابعاد زندگی او تاثیر می‌گذارد. برای نشان دادن عشق و علاقه عمیق خود به همسرتان، به او نشان دهید که چقدر از نظر جنسی به او نیاز دارید. از او بپرسید که دوست دارد وقتی با هم تنها هستید چگونه رفتار کنید. با دیدن چه رفتارهایی از جانب شما عشق شما را در می‌یابد و چگونه می‌توانید به او بفهمانید که تمامی تمایلات او از دید شما منطقی و پذیرفته شده هستند.

نیاز عاطفی سوم: در ماجراجویی‌هایش همراهش باشید.

مردی نقل می‌کرد: از وقتی من و همسرم باهم آشنا شدیم، همیشه به دنبال ماجراجویی بودیم. در اوقاتی که با هم بودیم، همه نوع تفریحی در برنامه خود داشتیم: قدم زدن با یکدیگر، کوهنوردی، ماهی‌گیری، سفرهای ماجراجویانه به نقاط مختلف… . برای ما رمانتیک بودن در ماجراجویی خلاصه می‌شد. از وقتی همدیگر را شناختیم، هیچ یک از روزهایمان مثل دیگری نبوده و همواره چیزهای جدیدی برای امتحان کردن با یکدیگر داشتیم. در بطن این ماجراجویی‌ها، می‌توانستیم به راحتی افکار و رویاهای خود را با یکدیگر در میان بگذاریم و احساس می‌کنم از این طریق بیش از همیشه به همسرم نزدیک می‌شوم.

نیاز عاطفی چهارم: تمایلات جنسی او را بپذیرید و به آن‌ها پاسخ دهید.

وقتی یک مرد بارها و بارها از نظر جنسی پس زده می‌شود، احساسات او جریحه‌دار شده و احساس خشم یا ناامیدی می‌کند. حتی اگر تصمیم بگیرد در رابطه بماند، ممکن است به این نتیجه برسد که باید در خارج از آن رابطه به نیازهای جنسی خود پاسخ دهد. سرکوب کردن تمایلات جنسی مردتان توسط شما می‌تواند احساسات او را بیش از آنچه فکر می‌کنید خدشه‌دار کند. فراموش نکنید تمایلات جنسی هدیه‌ای از جانب خدا برای نزدیک‌تر کردن هر چه بیشتر زن و مرد به یکدیگر است. به اشتباه  به دید یک غریزه پست به آن نگاه نکنید و به یاد داشته باشید تمایلات جنسی همسرتان چقدر با احساسات او نسبت به شما در ارتباطند.

۲ Like

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


*