خانه / روابط عاشقانه / نیازهای احساسی آقایان و خانمها چه تفاوتی با هم دارد؟

نیازهای احساسی آقایان و خانمها چه تفاوتی با هم دارد؟

Rate this post

روانشناسی روابط زناشویی، احساسات عاشقانه زن و مرد، احساسات مردان، نیازهای مردانه، نیازهای عاطفی مردان، نیازهای روحی مردان

آیا می‌دانستید نیازهای احساسی آقایان با نیازهای احساسی خانم‌ها كاملا متفاوت است؟ اگر در یك جمع، خانم‌ها و آقایان را به دو دسته تقسیم كنیم و از آن‌ها بپرسیم: دوست دارید همسر شما چه نوع رفتار رمانتیكی با شما داشته باشد؟  آقایان پاسخ می‌دهند: وقتی به خانه برمی‌گردم با یك لباس زیبا جلوی در منتظرم باشد. در حالی كه خانم‌ها نور شمع و گذراندن وقت و صحبت كردن با همسر خود را رمانتیك می‌دانند. نیازهای احساسی آقایان معمولا دیداری و لمسی است، در حالی كه خانم‌ها با مستحكم‌تر كردن روابط به نیازهای احساسی خود پاسخ می‌دهند.

برای درك نیازهای احساسی مردتان، باید در نظر بگیرید كه این نیازها ممكن است كاملا با تعاریف شما از رمانتیك بودن متفاوت باشند. گاهی اوقات لازم است فداكاری كنید و برای پاسخ دادن به نیازهای عاطفی همسرتان به گونه‌ای متفاوت از آنچه خود می‌پسندید رفتار كنید. گرچه در این مطلب نمی‌توان به تفصیل در مورد همه نیازهای احساسی آقایان صحبت كرد، اما مهم‌ترین این نیازها را برای شما بررسی می‌كنیم و خواهید دید كه باید در چه زمینه‌هایی همسرتان را از نظر عاطفی بیشتر حمایت كنید.

نیاز عاطفی اول: مرد شما به احترام صادقانه شما نیاز دارد.

یكی از بنیادی‌ترین نیازهای احساسی یك مرد این است كه از دید همسرش شایسته احترام باشد. احترام گذاشتن به مردتان می‌تواند شامل گوش دادن به حرف‌های او باشد. نه اینكه فقط حرف‌هایش را بشنوید، بلكه با جدیت تمام سعی خود را بكنید تا مقصود او را به درستی درك كنید و به خواسته‌های او عمل كنید. از دیگر راه‌های نشان دادن احترام به آقایان این است كه از تلاش او برای برآورده كردن نیازهای خانواده قدردانی كنید. قدردانی و تشكر شما قلب و روح مردتان را تغذیه می‌كند. حتی اگر همسرتان در برخی حیطه‌ها عملكرد مطلوبی نداشته باشد، همیشه روی نقاط قوت او تمركز كنید و همواره برای تامین خانواده از او قدردانی و تشكر كنید.

نیاز عاطفی دوم: اجازه بدهید حس كند از نظر جنسی چقدر به او تمایل دارید.

نیازهای جنسی همسرتان بخشی از روح اوست و بر تمامی ابعاد زندگی او تاثیر می‌گذارد. برای نشان دادن عشق و علاقه عمیق خود به همسرتان، به او نشان دهید كه چقدر از نظر جنسی به او نیاز دارید. از او بپرسید كه دوست دارد وقتی با هم تنها هستید چگونه رفتار كنید. با دیدن چه رفتارهایی از جانب شما عشق شما را در می‌یابد و چگونه می‌توانید به او بفهمانید كه تمامی تمایلات او از دید شما منطقی و پذیرفته شده هستند.

نیاز عاطفی سوم: در ماجراجویی‌هایش همراهش باشید.

مردی نقل می‌كرد: از وقتی من و همسرم باهم آشنا شدیم، همیشه به دنبال ماجراجویی بودیم. در اوقاتی كه با هم بودیم، همه نوع تفریحی در برنامه خود داشتیم: قدم زدن با یكدیگر، كوهنوردی، ماهی‌گیری، سفرهای ماجراجویانه به نقاط مختلف… . برای ما رمانتیك بودن در ماجراجویی خلاصه می‌شد. از وقتی همدیگر را شناختیم، هیچ یك از روزهایمان مثل دیگری نبوده و همواره چیزهای جدیدی برای امتحان كردن با یكدیگر داشتیم. در بطن این ماجراجویی‌ها، می‌توانستیم به راحتی افكار و رویاهای خود را با یكدیگر در میان بگذاریم و احساس می‌كنم از این طریق بیش از همیشه به همسرم نزدیك می‌شوم.

نیاز عاطفی چهارم: تمایلات جنسی او را بپذیرید و به آن‌ها پاسخ دهید.

وقتی یك مرد بارها و بارها از نظر جنسی پس زده می‌شود، احساسات او جریحه‌دار شده و احساس خشم یا ناامیدی می‌كند. حتی اگر تصمیم بگیرد در رابطه بماند، ممكن است به این نتیجه برسد كه باید در خارج از آن رابطه به نیازهای جنسی خود پاسخ دهد. سركوب كردن تمایلات جنسی مردتان توسط شما می‌تواند احساسات او را بیش از آنچه فكر می‌كنید خدشه‌دار كند. فراموش نكنید تمایلات جنسی هدیه‌ای از جانب خدا برای نزدیك‌تر كردن هر چه بیشتر زن و مرد به یكدیگر است. به اشتباه  به دید یك غریزه پست به آن نگاه نكنید و به یاد داشته باشید تمایلات جنسی همسرتان چقدر با احساسات او نسبت به شما در ارتباطند.

همچنین ببینید

بازیابی تمرکز

5 روش فوری و موثر برای بازیابی تمرکز

Rate this post بازیابی مجدد قدرت تمرکز حتما شما نیز مانند بسیاری از افراد پر مشغله ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.