خانه / كاهش وزن / هر ماه مي‌توانیم چقدر وزن کم کنیم؟

هر ماه مي‌توانیم چقدر وزن کم کنیم؟

Rate this post

نكات تناسب اندام، تناسب اندام بانوان، تناسب اندام زنان، محصولات كاهش وزن، محصولات چربی سوزی موضعی، ژل لاغری موضعی، كاهش وزن استاندارد، چند كیلو كاهش وزن در ماه، معایب كاهش وزن سریع، ساده ترین روش كاهش وزن

این روزها اگر در شبکه ‌های اجتماعی چرخی بزنید به خوبی برایتان مشخص می‌شود که خانم‌ها چقدر در پی کاهش وزن هستند. در این میان تبلیغ محصولات کاهش وزن و چربی سوز موضعی نیز مزید بر علت شده و خیلی‌ها را به خود جذب کرده است. محصولاتی که آنچنان تبلیغات وسیعی دارد و واقعی جلوه می کند که می تواند ذهن هر مخاطبی را به خود جذب کند. با ما همراه شوید تا ضمن بیان مطالبی، راهنمایی تان کنیم هر ماه باید چقدر وزن کم کنید.

آیا چربی سوزی موضعی امکان پذیر است؟

محصول تبلیغ شده ادعا می‌کند که فقط کافیست ژل لاغری را به موضع مورد نظر بمالید و بعد از مدتی منتظر نتیجه آن باشید! آیا چربی‌های که در طول چند سال جمع شده اند به آسانی و فقط با یک ژل که ترکیبات آن معلوم نیست، از بین برود؟

چنین تبلیغاتی در حالی ارائه می شود که در برخی موارد حتی با ورزش به سختی می تواند از شر چربی خلاص شد. اما در خصوص ورزش؛ هنگام ورزش انرژی مورد نیاز منحصراً از ذخایر چربی عضلات فعال تأمین نمی‌شود، بلکه از سراسر بدن تهیه می شود، بنابراین تمرین روی گروه عضلانی خاص ممکن است باعث افزایش حجم عضلانی و همچنین قدرت آن گروه عضلانی شود، ولی چربی بدن از تمام نقاط بدن کاهش می‌یابد. مانند این تصور که دراز و نشست باعث چربی سوزی شکم می‌شود! اما چنانچه فرد در کنار تمرینات هوازی و اینتروال، تمرینات بدنسازی نیز انجام دهد نتیجه بهتر عاید خواهد شد.

مشکل توده چربی و مسائل متعاقب آن در طول زمان رخ می‌دهد و نمی‌توان با سرعت نور آب رفته را به جوی بازگرداند، از دست دادن سریع وزن در هر مقیاسی از چاقی برای همه افراد مشکل ساز می‌شود.

در ماه چند کیلو وزن کم کنید؟

برنامه ریزی برای کاهش وزن باید به گونه‌ای طراحی شود که میزان کاهش وزن بین ۲۰۰ تا ۹۰۰ گرم در هفته باشد. بنابراین نهایتاً می‌توانید ۴ الی ۵ کیلو در ماه وز کم کنید چون بیشتر از این باعث آسیب به بدن و مهمتر از همه شل شدن پوست بدن می‌شود.

به طور کلی یک رژیم غذایی با کالری متوسط همراه با افزایش متوسط مصرف انرژی باعث تعادل منفی انرژی خواهد شد. برای مثال اگر دریافت انرژی حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ کیلو کالری در روز کاهش یابد و از سوی دیگر هزینه انرژی ۲۰۰ تا ۳۰۰ کیلو کالری در روز افزایش یابد، می‌توان انتظار داشت در طی ۷ روز ۴۵۰ گرم چربی از بدن کم شود. هر ۳۵۰۰ کیلوکالری انرژی، معادل ۴۵۰ گرم است.

اگر سریع وزن کم کنید چه عوارضی دارد؟

ریزش موها، چین و چروک و شلی پوست صورت و بدن، ضعف اعصاب، افت فشار خون، ضعف و بی‌حالی، پوسیدگی دندان‌ها، بروز سنگ کیسه صفرا، ورم و زخم معده، یبوست و حتی افسردگی از عوارض کاهش وزن سریع هستند. همچنین کاهش سریع وزن موجب مقاومت بدن در برابر لاغری می‌شود، علت این امر نیاز بدن به حفظ بافت چربی به عنوان ذخیره حیاتی انرژی بدن در مواقع گرسنگی و قحطی است و بدن تلاش می‌کند به هر صورت ممکن ذخیره چربی را حفظ کند.

برای کاهش ۴ کیلو در ماه چگونه ورزش کنیم؟

شدت و مدت برنامه ورزشی به عواملی مانند سن، جنس و وزن شما بستگی دارد. حتی خود شدت تمرین نیز در این مقدار نقش دارد. اما حداقل ۱۵۰ دقیقه ورزش در هفته، یعنی ۵ جلسه ۳۰ دقیقه ای که می تواند ترکیبی از تمرینات اینتروال و استراحت فعال با انجام تمرینات بدنسازی باشد، لازم است.

روش دیگر این است که بدن را آماده ورزش کنید و در صورتی که هیچ وسیله بدنسازی ندارید، چند حرکت بدنسازی با وزن بدن انجام دهید، سپس تمرین هوازی را دنبال کنید. اگر هم بتوانید در باشگاه با وسایل بدنسازی تمری کنید، نتیجه کاهش وزن بهتر و سریع تر خواهد بود.

   عرق کردن زیاد هیچ تأثیری بر کاهش وزن ندارد، چون فقط آب بدن کم می شود. سونا نیز فقط موجب دفع آب از بدن می شود و نقشی در چربی سوزی ندارد.

نتیجه

آنچه که توضیح داده شد، ساده ترین روش کاهش وزن مبتنی بر رژیم غذایی سالم، تمرین هوازی و بدنسازی است. آیا ژل، کرم و داروهای لاغری می تواند جایگزین این ها شود؟ بله، پاسخ منفی است. پس وسوسه نشوید و فریب تبلیغات کاهش وزن را نخورید. یک رژیم غذایی با انرژی متوسط که با یک برنامه ورزشی استقامتی – مقاومتی همراه شود و همزمان با آن عادت های غذایی نیز اصلاح شود؛ مفید ترین روش برای کاهش وزن است. از مطالب بخش تناسب اندام استفاده کنید.

منبع نوشته

همچنین ببینید

فواید و تاثير مثبت ورزش صبحگاهی بر ذهن و بدن

هفت تاثير مثبت ورزش صبحگاهی بر ذهن و بدن

فواید ورزش صبحگاهی ورزش تاثیری مستقیم در داشتن سلامت جسمانی و روحیه بالا در زندگی­ ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.