خانه / تغذیه سالم / هشت نكته جالب در مورد آب پرتقال

هشت نكته جالب در مورد آب پرتقال

خواص آب پرتقال طبیعی، خواص آب پرتقال در صبحانه، فواید آب پرتقال، خواص پرتقال، منابع پتاسیم، منبع فولات، کاهش کلسترول بد خون، کاهش فشار خون، ‌مواد غذایی حاوی آنتی اکسیدان، نکات تغذیه سالم

آب پرتقال یکی از نوشیدنی‌های محبوب صبحگاهی در اکثر خانواده‌ها است. شاید دلیل محبوبیت این نوشیدنی مزایای متعدد آن باشد. البته منظور ما از آب پرتقال، آب پرتقال طبیعی است  و نه آب پرتقال‌های بسته بندی شده که سرشار از تركیبات شیمیایی و شیرین کننده‌های مصنوعی هستند. در ادامه چند نكته جالب در مورد آب پرتقال می‌خوانید كه شاید تابحال نمی‌دانستید. امیدوارم از این پس از نوشیدن آب پرتقال خود بیش از پیش لذت ببرید!

  1. پرتقال سرشار از ویتامین  Cاست كه برای حفظ عملکرد طبیعی بدن ضروری است. ویتامین C به علاوه به تقویت سیستم ایمنی بدن نیز کمک می‌کند. اگر به صورت روزانه و به مقدار كافی ویتامین C مصرف كنید، خطر ابتلا به انواع بیماری در بدن شما به شدت كاهش می‌یابد.
  2. پرتقال به پایین آوردن سطح کلسترول خون کمک می‌کند. بالا بودن سطح كلسترول بد خون یکی از رایج‌ترین مشکلات در سنین میانسالی است.
  3. پرتقال به کاهش فشار خون کمک می‌کند. فشار خون بالا یکی دیگر از مشکلات رایجی است که این روزها هم در مردان و هم در زنان مشاهده می‌شود.
  4. پرتقال سرشار از آنتی اکسیدان‌هاست. آنتی اكسیدان‌ها نقش موثری در پیشگیری از اشکال مختلف سرطان مانند سرطان پستان، سرطان پروستات و دیگر سرطان‌ها ایفا می‌كنند.
  5. آب پرتقال غنی از پتاسیم است. پتاسیم یکی از مواد مغذی ضروری است که كلیه‌ها برای داشتن عملکرد طبیعی به آن نیاز دارند.
  6. مطالعات ثابت کرده‌اند که نوشیدن آب پرتقال در بهبود گردش خون در بدن بسیار موثر است و در نتیجه خطر حمله قلبی را تا حد زیادی كاهش می‌دهد.
  7. یکی دیگر از مزیت‌های بزرگ آب پرتقال داشتن فولات است. فولات ماده‌ای کلیدی در تشکیل سلول‌های جدید بدن است. فولات روند درمان بدن را بهبود بخشیده و همچنین برای مادران باردار بسیار مفید است.
  8. شگفت زده خواهید شد اگر بدانید که تنها یک لیوان آب پرتقال می‌تواند 18 درصد از نیاز روزانه بدن به تیامین را تامین كند، که یک عنصر ضروری برای تبدیل غذا به انرژی در بدن توسط آنزیم‌هاست.

منبع نوشته

همچنین ببینید

نكات زیبایی پوست، زیبایی پوست صورت، زیبایی از درون، صبحانه سالم و رژیمی، خواص میوه و سبزیجات، زیبایی پوست با تغذیه، زیبایی پوست با میوه ها

برای پوستی زیبا به صبحانه خود میوه بیفزایید

پوست صاف و زیبا با مصرف میوه به عنوان صبحانه داشتن پوست صاف و بدون جوش ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.