خانه / زيبايی / هفت اشتباه رایج در به كار بردن سایه چشم

هفت اشتباه رایج در به كار بردن سایه چشم

Rate this post

ست كردن رنگ سایه با رنگ چشم‌ها:

معمولا انتخاب رنگ سایه‌ای متضاد با رنگ چشم‌ها بهترین نتیجه را دربردارد. برای مثال، چشم‌های سبز رنگ با سایه شرابی بسیار جذاب به نظر می‌رسند، زیرا قرمز و سبز رنگ‌هایی مكمل هستند. اگر قصد دارید از رنگی نزدیك به رنگ چشم‌‌های خود استفاده كنید، بهتر است از سایه‌ای كم‌رنگ و ملیح استفاده كنید تا رنگ خود چشم‌ها كم جلوه به نظر نرسد.

كانال تلگرام نیلگون

تركیب نكردن رنگ‌ها:

تركیب چند رنگ متفاوت- یك یا دو رنگ برای پلك و یك رنگ متفاوت برای زیر ابرو- نتیجه‌ای عالی به همراه خواهد داشت. اما فراموش نكنید اگر مرز بین این رنگ‌ها مشخص باشد، سایه چشم شما نا تمام و درهم و برهم به نظر می‌رسد. پس حتما در آخر با یك قلم سایه مرز این رنگ‌ها را با هم تركیب و یك دست كنید.

استفاده از قلم سایه به تنهایی:

اغلب سایه‌ها دارای یك قلم كوچك هستند كه موجب استفاده راحت از آن‌ها می‌شود. با این حال، برای این كه سایه چشم شما بسیار یك دست و تركیب شده به نظر برسد، بهتر است در آخر از یك براش آرایشی نیز استفاده كنید. از آنجایی كه قلم‌های سایه دارای اسفنج هستند، می‌توان به راحتی مقدار زیادی از سایه را در یك ناحیه زد، در حالی كه استفاده از براش شما را قادر می‌سازد مقدار كمی از سایه را برداشته و به خوبی رنگ‌ها را با هم تركیب كنید.

زدن سایه زیاد به روی پلك پایینی:

فقط مقداری سایه زیر خط پلك پایینی خود بزنید و پایین‌تر نروید. وجود سایه زیادی در زیر پلك چشم‌ها را خسته نشان داده و جلوه كلی صورت را كم می‌كند.

مطلب مرتبط: سایه‌ی مناسب رنگ چشمتان را پیدا کنید

سایه زدن بعد از زدن پودر زیر چشم:

همیشه قبل از استفاده از پودر آرایشی در ناحیه زیر چشم، سایه بزنید. در غیر این صورت، سایه در زیر چشم پخش شده و تمامی زحمات شما بی‌نتیجه می‌ماند. پودر آرایشی را درست از زیر خط پلك پایینی اعمال كنید.

استفاده از سایه‌های اكلیلی و براق در افراد مسن:

از آنجایی كه این سایه‌ها نور را منعكس می‌كنند، باعث جلب توجه به سمت چین و چروك‌های پلك می‌شوند. سایه‌هایی محو جذابیت بیشتری به چشم‌های شما می‌بخشند.

به كار نبردن ريمل و خط چشم:

استفاده از سايه به تنهايی نتيجه مطلوب را به شما نمی‌دهد. چشم شما نياز به افزودن كمی كنتراست دارد! استفاده از ريمل و خط چشم تيره فرم اصلی چشم شما را تقويت كرده و در مقابل استفاده از سايه چشم‌های شما را مليح و روشن‌تر می‌كند.

مطلب مرتبط: آموزش آرایش چشم دودی در ۴ مرحله ساده

ترجمه از نيلگون

همچنین ببینید

فرم بینی

5 راه برای اصلاح فرم بینی بدون عمل

یکی از فاکتورهایی که در زیبایی صورت تاثیر گذار است، و در اولین نگاه مورد ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.