خانه / مجله سلامت / هفت اشتباه رایج مبتدیان یوگا و چگونگی اجتناب از آن‌ها

هفت اشتباه رایج مبتدیان یوگا و چگونگی اجتناب از آن‌ها

اشتباهاتی که یک فرد مبتدی در یوگا مرتکب میشود

ممكن است برای یك فرد مبتدی پیوستن به یك كلاس یوگا تا حدودی دلهره‌آور باشد. در اینجا سعی داریم نكاتی را با شما در میان بگذاریم كه رعایت آن‌ها می‌تواند موجب راحتی بیشتر شما در پیوستن به جمع یوگا شود.

مطلب مرتبط: 10 دلیل غیر قابل انکار که چرا باید یوگا کار کنید..!

 • پوشیدن كفش: یك جفت كفش كتانی مناسب از جمله اولین مواردی است كه در یك باشگاه نیاز خواهیم داشت، اما وقتی صحبت از یوگاست باید كفش‌های خود را فراموش كنید. در تمامی كلاس‌های یوگا پوشیدن كفش ممنوع است، زیرا موجب راحتی بیشتر شما حین انجام تمرینات شده و نیز به فضای كلاس یوگا آرامش بیشتری می‌بخشد.
 • روشن گذاشتن تلفن همراه: تصور كنید همه افراد كلاس در حال گرفتن تمركز هستند كه به یك باره تلفن همراه شما زنگ می‌خورد. پس برای جلوگیری از این‌گونه شرمندگی‌ها حتما قبل از پیوستن به كلاس تلفن همراه خود را خاموش كنید.
 • پوشیدن لباس‌های گشاد: در یك جلسه یوگا شما حركات بسیار متفاوتی را انجام خواهید داد. پس پوشیدن لباس‌های راحت اما جذب، به شما كمك می‌كند هم راحت‌تر حركات مختلف را انجام دهید و هم بهتر بتوانید حین خم شدن یا حركات وارونه مربی خود را در زاویه دید خود داشته باشید و از وی الگو برداری كنید.
 • مقایسه خود با دیگر افراد كلاس: ممكن است در ابتدا انجام بسیاری از حركات یوگا برای شما سخت یا حتی غیر ممكن باشد. اما صبور باشید و با مقایسه خود با دیگران نا امید نشوید. بلكه سعی داشته باشید از تماشای حركات هم‌كلاسی‌های خود بیاموزید و با فرصت دادن به خود استعدادهای خود را به مرور كشف كنید.
 • تلاش به جلب توجه دیگران: ممكن است شما روز سختی را پشت سر گذاشته و در حین انجام تمرینات تنفسی شدت تنفس خود را بیش از حد افزایش دهید. سعی كنید طوری تنفس كنید كه فقط خودتان قادر به شنیدن صدای آن باشید. همواره به یاد داشته باشید یوگا یك ورزش شخصی است.
 • برخورد با دیگر افراد: همیشه حین انجام تمرینات فضای شخصی خود را در نظر گرفته و سعی كنید در چهارچوب همین فضا تمرین كنید. ممكن است كوچك‌ترین بی‌توجهی موجب برخورد شما با یكی از افراد گروه شده و یك دومینوی انسانی به راه بیندازید.
 • عجله برای ترك كلاس: آخرین حركت یوگای شما در كلاس “ساواسانا” است كه طی آن حدود پنج دقیقه به پشت خوابیده و به ذهن خود استراحت می‌دهید. ممكن است برخی افراد نتوانند تا انتهای كلاس همراهی كنند اما تصور كنید كه ترك كلاس درست وسط تمركز دیگر افراد چه عواقبی به همراه دارد؛ جمع كردن تشك‌ها، صدای باز و بسته شدن زیپ كیف ورزشی، صدای كلیدهای درون كیف… به كلی تمركز و آرامش افراد را بهم می‌ریزد. پس اگر مجبور به ترك كلاس هستید، قبل از ساواسانا اینكار را انجام دهید تا مزاحمتی برای دیگر افراد گروه به همراه نداشته باشید.

[kkstarratings]

همچنین ببینید

روش‌های زیباسازی دست‌ها

زیبا بودن دست­‌ها برای خانم‌­ها از اهمیت بالایی برخوردار است چون دست­‌ها همواره در معرض ...

2 دیدگاه

 1. بسیار عالی و زیبا
  بسیار پسندیدم
  خدا قوت

 2. به به به
  خیلی سایت خوبی دارید
  دست شما درد نکنه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.