خانه / مجله سلامت / هفت اشتباه رایج مبتدیان یوگا و چگونگی اجتناب از آن‌ها

هفت اشتباه رایج مبتدیان یوگا و چگونگی اجتناب از آن‌ها

ممکن است برای یک فرد مبتدی پیوستن به یک کلاس یوگا تا حدودی دلهره‌آور باشد. در اینجا سعی داریم نکاتی را با شما در میان بگذاریم که رعایت آن‌ها می‌تواند موجب راحتی بیشتر شما در پیوستن به جمع یوگا شود.

پوشیدن کفش: یک جفت کفش کتانی مناسب از جمله اولین مواردی است که در یک باشگاه نیاز خواهیم داشت، اما وقتی صحبت از یوگاست باید کفش‌های خود را فراموش کنید. در تمامی کلاس‌های یوگا پوشیدن کفش ممنوع است، زیرا موجب راحتی بیشتر شما حین انجام تمرینات شده و نیز به فضای کلاس یوگا آرامش بیشتری می‌بخشد.

روشن گذاشتن تلفن همراه: تصور کنید همه افراد کلاس در حال گرفتن تمرکز هستند که به یک باره تلفن همراه شما زنگ می‌خورد. پس برای جلوگیری از این‌گونه شرمندگی‌ها حتما قبل از پیوستن به کلاس تلفن همراه خود را خاموش کنید.

پوشیدن لباس‌های گشاد: در یک جلسه یوگا شما حرکات بسیار متفاوتی را انجام خواهید داد. پس پوشیدن لباس‌های راحت اما جذب، به شما کمک می‌کند هم راحت‌تر حرکات مختلف را انجام دهید و هم بهتر بتوانید حین خم شدن یا حرکات وارونه مربی خود را در زاویه دید خود داشته باشید و از وی الگو برداری کنید.

مقایسه خود با دیگر افراد کلاس: ممکن است در ابتدا انجام بسیاری از حرکات یوگا برای شما سخت یا حتی غیر ممکن باشد. اما صبور باشید و با مقایسه خود با دیگران نا امید نشوید. بلکه سعی داشته باشید از تماشای حرکات هم‌کلاسی‌های خود بیاموزید و با فرصت دادن به خود استعدادهای خود را به مرور کشف کنید.

تلاش به جلب توجه دیگران: ممکن است شما روز سختی را پشت سر گذاشته و در حین انجام تمرینات تنفسی شدت تنفس خود را بیش از حد افزایش دهید. سعی کنید طوری تنفس کنید که فقط خودتان قادر به شنیدن صدای آن باشید. همواره به یاد داشته باشید یوگا یک ورزش شخصی است.

برخورد با دیگر افراد: همیشه حین انجام تمرینات فضای شخصی خود را در نظر گرفته و سعی کنید در چهارچوب همین فضا تمرین کنید. ممکن است کوچک‌ترین بی‌توجهی موجب برخورد شما با یکی از افراد گروه شده و یک دومینوی انسانی به راه بیندازید.

عجله برای ترک کلاس: آخرین حرکت یوگای شما در کلاس “ساواسانا” است که طی آن حدود پنج دقیقه به پشت خوابیده و به ذهن خود استراحت می‌دهید. ممکن است برخی افراد نتوانند تا انتهای کلاس همراهی کنند اما تصور کنید که ترک کلاس درست وسط تمرکز دیگر افراد چه عواقبی به همراه دارد؛ جمع کردن تشک‌ها، صدای باز و بسته شدن زیپ کیف ورزشی، صدای کلیدهای درون کیف… به کلی تمرکز و آرامش افراد را بهم می‌ریزد. پس اگر مجبور به ترک کلاس هستید، قبل از ساواسانا اینکار را انجام دهید تا مزاحمتی برای دیگر افراد گروه به همراه نداشته باشید.

۶ Like

همچنین ببینید

انجام شنا روی زانو، انجام شنای سوئدی، تقویت عضلات مركز بدن، تمرینات ورزشی برای شكم، تناسب اندام بانوان، تناسب اندام زنان، شنای سوئدی دخترانه، شنای سوئدی معمولی، ورزش در دوره نقاهت

آیا شنای سوئدی دخترانه به اندازه شنای سوئدی معمولی مؤثر است؟

شنای سوئدی دخترانه، نوعی از شنای سوئدی کلاسیک است که اغلب توسط افرادی که به ...

۲ دیدگاه

  1. بسیار عالی و زیبا
    بسیار پسندیدم
    خدا قوت

  2. به به به
    خیلی سایت خوبی دارید
    دست شما درد نکنه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


*