خانه / زيبايی / هفت روش برای جوان سازی پوست دست

هفت روش برای جوان سازی پوست دست

جوان سازی پوست، پوست دست، دست‌هایی زیبا و جوان، سلامت دست‌ها، ضد آفتاب، گلیسیرین، دستكش، مواد شیمیایی، پیری زودرس دست‌ها

علاوه بر پوست صورتمان باید بدانیم که دستان ما نیز نشان دهنده پیری و یا جوانی ما هستند، ولی متاسفانه اكثر ما در انجام فعالیت‌های روزمره توجه چندانی به سلامتی دست‌ها نداریم. ما همیشه با استفاده از کرم‌های روز- کرم‌های شب و ضد آفتاب و.. تلاش در جوان ماندن پوست صورت‌مان داریم، اما از بارزترین نشانگر سن و سال خودمان یعنی دست‌هایمان غافل هستیم. در این مطلب با ما همراه باشید تا بدانیم از این پس چطور جوانی دست‌هایمان را نیز حفظ کنیم.

دست‌هایمان را هم از آفتاب در امان نگاه داریم: مثل صورت، به پوست دست‌ها نیز کرم ضد آفتاب بزنیم و  برای دستانمان هم در زیر آفتاب شدید پوششی در نظر بگیریم.

با دستانمان همانند صورت‌مان رفتار کنیم: اگر دقت کرده باشید با پوست صورت با ملایمت و لطافت برخورد می‌كنیم، پوست صورت را مرتب رطوب‌رسانی كرده و شستشوی مناسب می‌دهیم. برای پوست دستانتان هم شوینده مناسب و نرم کننده خوب تهیه کنید.

به دستانتان شکر بمالید: نرم کننده‌ای خانگی برای دستانتان نیاز دارید؟ نصف به نصف شکر و روغن زیتون را با هم خوب مخلوط کرده و به دستانتان بمالید و بخوبی ماساژ داده و بعد از نیم ساعت بشویید.

از گلیسیرین استفاده کنید: از قدیم مادربزرگ‌ها با گلیسیرین دستهایشان را مرطوب كرده و ماساژ می‌دادند، اکنون جنبه مثبت آن کشف شده که تاثیر فوق العاده‌ای در جوان‌سازی پوست دارد.

 دستكش را فراموش نکنید: دست‌ها با قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی و یا گرد و خاك و میکروب‌ها زود پیر می‌شوند. با استفاده از دستکش‌های مناسب از این اتفاق جلوگیری کنید.

 اطراف ناخن‌ها را چرب کنید: پوست دور ناخن‌ها اکثر اوقات با بی توجهی مواجه است که سلامت و زیبایی این ناحیه از پوست دست خود عاملی در زیبایی دست‌ها به شمار می‌رود. پس با چرب کردن این محدوده از دست‌ها به زیبایی و جوان ماندن آن کمک کنید.

با دست‌هایتان کار سنگین انجام ندهید: كارهای سنگین که نیاز به فشار آوردن به سطحی سخت و یا بلند کردن وسیله‌ای سنگین دارند، رگ‌های دست‌ها را تحت فشار قرار داده و آن‌ها را برجسته می‌کنند که در پیری دست نقش بسزایی دارد.

همچنین ببینید

15 روش کم‌هزینه و آسان برای زیبایی پوست و مو

5.0 04 اهمیت زیبایی و سلامت پوست و مو برای خانم‌­ها بر هیچکس پوشیده نیست. ...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.