خانه / روانشناسی / وقتی همسرتان همكار شما نیز هست

وقتی همسرتان همكار شما نیز هست

روانشناسی روابط زناشویی، روابط كاری با همسر، همكار بودن با همسر، نكات زناشویی، یكنواختی رابطه زناشوییممكن است وقتی با همسر خود همكار نیز باشید، شرایط كمی پیچیده شود. با نظرسنجی از چند زوج همكار، تجربیات و نكات مفیدی را با شما در میان خواهیم گذاشت كه در رویارویی با چالش‌های این مسئله به شما كمك خواهد كرد.

قوانین را تعیین كنید

شما و همسرتان باید توافق كنید كه در محیط كاری در مورد چه مسائلی صحبت كنید و از مطرح كردن چه مسائلی بپرهیزید. باید برای هر دوی شما مشخص باشد كه در محیط كاری و در حضور همكاران بیان شدن چه مسائلی همسر شما را آزرده خاطر خواهد كرد.

بی‌توجهی به یكدیگر شرایط را بهتر نمی‌كند

یكی از خانم‌هایی كه در این نظرسنجی شركت داشته است می‌گوید: وقتی همكار همسر خود شدم ابتدا سعی كردیم نسبت به یكدیگر بی‌توجه باشیم. البته این راه حل خوبی برای حل این مسئله نیست. پس در عوض تصمیم گرفتیم با یكدیگر با احترام برخورد كنیم و به مرور زمان برخورد با همسرم به عنوان یك همكار بسیار آسان‌تر شد.

مرزها را مشخص كنید

نباید مسائل خانه را در محل كار و یا مسائل كاری را در خانه با همسرتان مطرح كنید. باید قادر باشید زندگی شخصی و حرفه‌ای خود را به صورت جداگانه‌ای مدیریت كنید. گرچه داشتن چنین مرز مشخصی سخت است، اما با كمی ممارست و كمك از جانب یكدیگر می‌توانید به آن دست یابید.

اجازه ندهید همسرتان برای شما تكراری شود

ممكن است از ملاقات یكدیگر هم در محل كار و هم در ساعات غیر اداری و در خانه خسته شوید. پس در صورت امكان از ملاقات یكدیگر در محل كار اجتناب كنید. اگر در بخش‌هایی جدا از یكدیگر مشغول به كار باشید بهتر است. سعی كنید هنگام صرف نهار نیز همسرتان را نبینید و هر یك فضای شخصی خود را داشته باشید. اگر در محل كار وقت زیادی را با همسرتان می‌گذرانید و رابطه شما رو به یكنواختی است، می‌توانید علاوه بر باهم نبودن در وقت نهار، در ساعات غیر اداری نیز با دوستان خود به فعالیت‌هایی مستقل بپردازید.

همچنین ببینید

مردان

۹ عادتی که زوج‌های خوشبخت به هر قیمتی شده از آن‌ها دوری می‌‌کنند

مطمئنا، بارها درباره‌ی نکات ضروری برای برقراری رابطه‌ی عاشقانه سالم و شاد شنیده‌اید. اما در ...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.