خانه / زيبايی / پنج دانستنی درباره رفع موهای زائد با لیزر

پنج دانستنی درباره رفع موهای زائد با لیزر

لیزر، لیزر درمانی، رفع موهای زائد با لیزر، معایب رفع موهای زائد با لیزر، پوست برنزه، هزینه لیزر درمانی

متدهای بسیاری برای برداشتن موهای زائد بدن و صورت وجود دارند. اصلاح با تیغ، انواع كرم‌های مو بر، استفاده از اپیلاتور و یا استفاده از خدمات سالن‌های زیبایی از گزینه‌های خانم‌هاست. اما هیچ یك از این متدها به اندازه رفع موهای زائد با لیزر موثر نیستند. با استفاده از این متدها، برای جلوگیری از رشد مجدد موها مجبوریم دائم همان كار را تكرار كرده و وقت بگذاریم. البته لیزر نیز روشی دائمی برای رفع موهای زائد نیست. در ادامه این مطلب به مواردی اشاره می‌كنیم كه قبل از استفاده از لیزر باید از آن‌ها مطلع باشید.

رفع موهای زائد با لیزر پر هزینه است:

زمانی كه شما به یك كلینیك لیزر موهای زائد یك تكنسین با تجربه یا یك دكتر مراجعه می‌كنید، به ازای هر جلسه لیزر شدن هزینه زیادی پرداخت می‌كنید. و تنها با یك جلسه لیزر نیز به نتیجه نخواهید رسید. بنا به سیستم بدنی و نوع پوست شما، ممكن است تا دوازده جلسه لیزر نیاز داشته باشید. پس قبل از اقدام برای لیزر موهای زائد باید آمادگی پرداخت هزینه‌های آن را داشته باشید.

با پوست برنزه شده نمی‌توانید لیزر درمانی را شروع كنید:

زمانی كه پوست شما برنزه است، لیزر تابانده شده به پوست شما باید كمترین قدرت را داشته باشد و ممكن است این لیزر ضعیف نتواند تاثیری به روی موهای زائد داشته باشد. اگر به كلینیكی مراجعه كردید كه با وجود برنزه بودن پوست شما به شما گفته شد می‌توانید لیزر درمانی خود را شروع كنید، بهتر است آن كلینیك را ترك كرده و به جای دیگری مراجعه كنید. همچنین زمانی كه پوست شما برنزه است احتمال سوختن پوست تحت اشعه لیزر بسیار بالاست.

مطلب مرتبط: نکاتی کاربردی در مورد وکس موهای زائد در منزل

نتیجه بهتر با تجهیزات بهتر:

اگر كلینیكی كه به آن مراجعه كرده‌اید بسیار مجهز بوده و دستگاه‌های سالمی داشته باشد، می‌توانید با خیال آسوده لیزر درمانی خود را شروع كرده و بهترین نتایج را دریافت كنید. بسته به سن، نوع پوست و بدن، دستگاه‌های متفاوتی برای هر مراجعه كننده نیاز است و فقط اگر كلینیك مجهز به دستگاه‌های مورد نیاز باشد، می‌توان انتظار گرفتن نتیجه مطلوب را داشت.

تكنسین با تجربه‌ای را انتخاب كنید:

از آنجایی كه انجام لیزر درمانی لزوما توسط دكترها انجام نمی‌شود، در انتخاب تكنسین دقت كنید. باید بدانید تكنسین مورد نظر چقدر تجربه انجام این كار را دارد. در صورتی كه تكنسین بیش از صد مورد لیزر درمانی را انجام داده باشد، می‌توانید به او اعتماد كنید. اگر از این بابت مطمئن نیستید، حداقل درخواست كنید شخص با تجربه‌ای به كار تكنسین شما نظارت كند.

مطلب مرتبط: با موهای زیر پوستی خداحافظی کنید

لیزر تمامی موها را از بین نبرده و دائمی نیست:

لیزر درمانی تمامی موهای بدن شما را از بین نمی‌برد و اگر روال لیزر درمانی به درستی پیش نرفته باشد، احتمال به وجود آمدن تیرگی‌هایی به روی پوست و رشد بیشتر موها وجود دارد. در خانم‌هایی با پوست تیره احتمال افزایش رشد موها نسبت به دیگر افراد بالاتر است.

همچنین ببینید

15 روش کم‌هزینه و آسان برای زیبایی پوست و مو

اهمیت زیبایی و سلامت پوست و مو برای خانم‌­ها بر هیچکس پوشیده نیست. اما گاهی ...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.