خانه / ورزش و تناسب اندام / پنج دلیل برای این كه خانم‌ها به مكمل‌های پروتئینی نیاز دارند

پنج دلیل برای این كه خانم‌ها به مكمل‌های پروتئینی نیاز دارند

Rate this post

تناسب اندام، پروتئین، مكمل‌های پروتئینی، پروتئین موجود در مواد غذایی، پوكی استخوان، تغذیه دوران بارداری، افتادگی عضلات، كاهش وزن، تمرین سنگین

خانم‌ها از نظر آناتومیك با آقایان متفاوت هستند و زمانی كه ورزش می‌كنند به رژیم غذایی متفاوتی برای سالم بودن و متناسب ماندن نیاز دارند. اما اكثر ما در مورد پروتئین در رژیم خانم‌ها باورهایی غلط داریم. مثلا این كه پروتئین باعث حجیم شدن عضلات خانم‌ها می‌شود و از آن‌ها غول‌های بدن سازی می‌سازد. دوم این كه پروتئین باعث چاقی خانم‌ها می‌شود. اشتباه دیگر این كه اكثر ما فكر می‌كنیم پروتئین مورد نیاز خود را از طریق غذا جذب می‌كنیم. در ادامه این مطلب بررسی می‌كنیم كه چرا خانم‌ها باید از مكمل‌های پروتئینی استفاده كنند.

مكمل‌های پروتئینی به كاهش وزن خانم‌ها كمك می‌كنند

برای خانم‌هایی كه قصد كاهش وزن را دارند اما با رژیم‌ای غذایی گوناگون به جایی نرسیده‌اند، یك رژیم غذایی سرشار از پروتئین می‌تواند مفید باشد. خانم‌هایی كه در رژیم غذایی خود از مكمل‌های پروتئینی استفاده می‌كنند، ده درصد از وزن كل بدن و بیست درصد از چربی‌های بدن خود را می‌سوزانند. پروتئین اصلی تشكیل دهنده این مكمل‌ها سویا و پروتئین شیر است و بر اساس تحقیقات این دو پروتئین نقشی كلیدی در كاهش وزن دارند.

مكمل‌های پروتئینی رشد ماهیچه‌ در بدن خانم‌ها را افزایش می‌دهند

هم خانم‌ها و هم آقایان با افزایش سن دارای افتادگی و كاهش بافت ماهیچه‌ها می‌شوند و خانم‌ها بیشتر در معرض آن قرار دارند. وقتی خانم‌ها بر اثر افزایش سن و یا كاهش وزن ناگهانی دچار افتادگی ماهیچه‌ها می‌شوند، پروتئین موجود در غذاهای روزمره نمی‌تواند كمك چندانی به رشد بافت ماهیچه‌ها بدهد. در این مواقع مكمل‌های پروتئینی می‌توانند رشد مجدد ماهیچه‌ها را تامین كنند.

مكمل‌های پروتئینی برای خانم‌هایی كه تمرین سنگین می‌كنند مفید هستند

برای خانم‌هایی كه تمرین‌های سنگین انجام می‌دهند، مكمل‌های پروتئینی گزینه‌ای عالی است زیرا هم قدرت كافی برای انجام این تمرینات را به بدن بخشیده و هم بر خلاف پروتئین موجود در مواد غذایی به راحتی هضم می‌شود. مكمل‌های پروتئینی در تداوم شكل‌گیری و ترمیم بافت ماهیچه‌ها بسیار موثر هستند.

مكمل‌های پروتئینی خطر ابتلا به پوكی استخوان را با افزایش سن در خانم‌ها كاهش می‌دهند

خانم‌ها با افزایش سن بیشتر در معرض ابتلا به پوكی استخوان و از دست رفتن بافت ماهیچه‌ای هستند. مكمل‌های پروتئینی همراه با ورزش موجب افزایش ضخامت ماهیچه‌ها و همچنین افزایش ضخامت استخوان‌ها می‌شود. خانم‌هایی كه پس از یائسگی از مكمل‌های پروتئینی استفاده می‌كنند، قوی‌تر و از نظر فیزیكی فعال‌تر خواهند بود.

مكمل‌های پروتئینی برای خانم‌های باردار مفید هستند

از آنجایی كه خانم‌های باردار به پروتئین بیشتری نسبت به یك فرد عادی نیاز دارند، مصرف مكمل‌های پروتئینی برای آن‌ها بسیار مفید خواهد بود. همچنین خانم‌های باردار دچار تهوع صبحگاهی شده و ممكن است از موادی همچون گوشت و دیگر غذاهای حاوی پروتئین بدشان بیاید. در این مواقع، مكمل‌های پروتئینی بهترین گزینه هستند.

البته به یاد داشته باشید كه قبل از شروع مصرف مكمل‌های پروتئینی با مربی ورزشی و یا پزشك خود مشورت كنید. برای كاهش وزن و یا بدنسازی تنها به این مكمل‌های پروتئینی اكتفا نكنید. تمرینات ورزشی شما به همراه رژیم غذایی مناسب برای تناسب اندام شما ضروری هستند.

همچنین ببینید

فواید و تاثير مثبت ورزش صبحگاهی بر ذهن و بدن

هفت تاثير مثبت ورزش صبحگاهی بر ذهن و بدن

فواید ورزش صبحگاهی ورزش تاثیری مستقیم در داشتن سلامت جسمانی و روحیه بالا در زندگی­ ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.