خانه / سلامتی / پنج دلیل برای مصرف بیشتر حبوبات

پنج دلیل برای مصرف بیشتر حبوبات

نكات تغذیه سالم، حبوبات، لوبیا قرمز، لوبیا سبز، منبع كلسیم، منبع پتاسیم، درمان معده اسیدی، پیشگیری از یبوست

منبع غنی پروتئین

حبوبات سرشار از پروتئین هستند و به راحتی نیاز پروتئین روزانه شما را تامین می‌كنند. هر یك از حبوبات میزان پروتئین متفاوتی دارد. مصرف روزانه لوبیا سبز ویتامین‌ها و مواد معدنی مورد نیاز بدن شما را تامین می‌كند. لوبیای قرمز، باقلا و لوبیای سویا نیز پروتئین بالایی دارند.

سرشار از كلسیم

بر خلاف باور عمومی، حبوبات منبعی عالی از كلسیم هستند. مصرف حبوبات برای خانم‌هایی كه از دردهای مفصلی رنج می‌برند مفید است. همچنین مصرف حبوبات از بروز آرتروز در خانم‌ها پیشگیری می‌كند. لوبیای سبز نیز به كاهش دردهای ماهیچه‌ای كمك می‌كند. اگر معده‌ای اسیدی دارید، لوبیا سبز مصرف كنید. لوبیا سبز بدن را قلیایی نگاه داشته و به پروسه هضم غذا كمك شایانی می‌كند.

سرشار از پتاسیم

حبوبات منبعی غنی از پتاسیم هستند كه به سلامت قلب و عروق كمك می‌كند. بر اساس پژوهشی كه اخیرا انجام شده است، پتاسیم موجود در حبوبات به كاهش حملات قلبی تا 12 درصد كمك می‌كند. مصرف حبوبات در پیشگیری از ابتلا به فشار خون نیز مفید است. این منبع غنی از پتاسیم باعث كاهش كلسترول بد نیز می‌شود. حبوبات در پیشگیری از ضربان ناسالم قلب نیز موثرند و از این رو از بروز بسیاری از بیماری‌های قلبی جلوگیری می‌كنند.

منبع ویتامین ب

آیا می‌دانستید ویتامین ب نقش موثری در توسعه و رشد سلول‌های مغزی ایفا می‌كند؟ حبوبات به خو.بی ویتامین ب مورد نیاز بدن شما را تامین كرده و به سلامت مغز و سیستم عصبی شما كمك می‌كنند. مصرف حبوبات میزان تمركز شما را نیز دو چندان خواهد كرد. ویتامین ب در سلامت سلول‌های پوستی نیز نقش دارد بنابراین مصرف حبوبات پوستی سالم و زیبا به شما می‌بخشد. حبوبات با بهبود هضم غذا به پیشگیری از یبوست مزمن كمك كرده و سیستم ایمنی بدن را نیز تقویت می‌كنند.

سرشار از آنتی اكسیدان‌ها

آنتی اكسیدان‌ها برای بدن و به خصوص قلب شما بسیار مفیدند. حبوبات سرشار از آنتی اكسیدان بوده و برای سیستم هاضمه شما مفیدند. همچنین با داشتن بتا كاراتن به تقویت دید شما كمك می‌كنند. آنتی اكسیدان‌ها برای حفظ درخشندگی و لطافت پوست ضروری هستند. با مصرف روزانه حبوبات پوستی جوان خواهید داشت.

0 Like

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.