خانه / زيبايی / پنج روش برای پیشگیری از چین و چروك به صورت طبیعی

پنج روش برای پیشگیری از چین و چروك به صورت طبیعی

زیبایی پوست، جلوگیری از چین و چروك، پیشگیری از پیری پوست، سلامت وزیبایی پوست صورت، نكات زیبایی صورت

با افزایش سن چین و چروك‌هایی در پوست ظاهر می‌شوند و این امری طبیعی است. ولی این جمله به این معنا نیست كه مراقبت از پوست را كنار گذاشته و مجبور شویم تا آخر عمر این چین و چروك‌ها را تحمل كنیم. همانطور كه چین و چروك به صورت طبیعی ایجاد می‌شود، می‌توان با استفاده از روش‌های طبیعی نیز به مقابله با آن پرداخت. در ادامه این مطلب چند روش برای پیشگیری از چین و چروك خوردن پوست به صورت طبیعی به شما معرفی می‌كنیم.

از روغن استفاده كنید

این كار برای مرطوب‌سازی پوست و حفظ جوانی آن ضروری است. ممكن است هر روز صورت خود را با آب بشویید، اما استفاده از روغن مزایای بیشتری برای پوست داراست. استفاده از روغن به سلول‌های پوست را تقویت كرده و رطوبت كافی را به آن‌ها می‌رساند و از ایجاد چین و چروك و افتادگی پوست به صورت طبیعی پیشگیری می‌كند. برای این منظور استفاده از روغن نارگیل بهترین گزینه است.

از آسیب پوست در برابر آفتاب جلوگیری كنید

آسیب دیدن پوست در مقابل آفتاب یكی دیگر از عوامل ایجاد چین و چروك زودرس در پوست است. همواره قبل از بین رفتن در طول روز از كرم ضد آفتاب (حداقل SPF30 ) استفاده كنید. همچنین برای محافظت از پوست اطراف چشم‌ها-كه اغلب اولین چین و چروك‌ها در این قسمت پدید می‌آیند-از كلاه‌های لبه‌دار استفاده كنید.

خوب بخوابید

در شبانه‌روز داشتن حداقل 7 تا 8 ساعت خواب برای سلامت بدن ضروری است. كمبود خواب موجب به هم خوردن تعادل هورمون‌هایی خاص در بدن شده و به آسیب دیدگی سلول‌های پوستی و در نتیجه چین و چروك منجر می‌شود. برای داشتن پوستی سالم باید خوابی مناسب داشته باشید.

غذای سالم مصرف كنید

اكثر مردم می‌دانند كه فست فود وغذاهای پركالری برای قلب بسیار مضر است، اما نمی‌دانند این غذاها به همان میزان برای پوست آن‌ها نیز ضرر دارد. برای داشتن پوستی سالم و جوان، سعی كنید میوه‌ها و سبزیجات تازه را در رژیم غذایی روزانه خود بگنجانید. میوه‌ها و سبزیجات اغلب شامل ویتامین‌های AوD هستند كه به حفظ جوانی پوست كمك می‌كنند. پروتئین و اسیدهای چرب موجود در برخی از ما‌هی‌ها مانند سالمون نیز برای حفظ سلامت پوست بسیار مفید است.

از سیگار كشیدن پرهیز كنید

سیگار كشیدن علاوه بر آسیب زدن به ریه‌ها، آسیب‌هایی جبران ناپذیر به پوست شما نیز وارد می‌كند. سیگار كشیدن موجب از بین رفتن سلول‌های پوستی و ایجاد چین و چروك در سنین پایین می‌شود. این آسیب به پوست افرادی كه در دود سیگار تنفس می‌كنند نیز وارد می‌شود.

همچنین ببینید

15 روش کم‌هزینه و آسان برای زیبایی پوست و مو

5.0 05 اهمیت زیبایی و سلامت پوست و مو برای خانم‌­ها بر هیچکس پوشیده نیست. ...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.