خانه / روابط عاشقانه / پنج مسئله كه قبل از فكر كردن به طلاق باید در نظر بگیرید

پنج مسئله كه قبل از فكر كردن به طلاق باید در نظر بگیرید

طلاق، مشاوره طلاق، جدایی، جدا شدن از همسر، راهنمایی‌های پیش از طلاق، نجات زندگی مشترك، تاثیر طلاق بر كودكان

طلاق

در سراسر دنیا آمار طلاق رو به افزایش است. افراد بنا به دلایل متفاوتی تصمیم به جدایی می‌گیرند. دلایلی مثل این كه زن و مرد دیگر نمی‌توانند یكدیگر را تحمل كنند، از یكدیگر خسته شده‌اند و یا به یكدیگر خیانت كرده‌اند. حتیگاهی طلاق به این دلیل اتفاق می‌افتد كه زن و مزد احساس می‌كنند شخصی كه با او ازدواج كرده بودند اكنون به شخصیتی متفاوت از آنچه می‌شناختند مبدل شده‌ است. یك جدایی دردناك می‌تواند تا مدت‌ها تاثیر مخرب خود را حفظ كرده و زن و مردی كه زمانی عهد بسته بودند تا پای مرگ در كنار یكدیگر بمانند را به دشمنان خونین یكدیگر تبدیل كند. شاید با دید ساده‌ای به جدایی بنگرید، اما شاید این تصمیم آنقدر هم كه فكر می‌كنید برای شما راحت نباشد. باید قبل از فكر كردن به طلاق مسائلی را در نظر بگیرید. در ادامه پنج مورد از مهمترین این مسائل را برای شما مطرح می‌كنیم.

فرزندان

زمانی كه فرزند داشته باشید، بحث جدایی بسیار بسیار پیچیده‌تر خواهد شد. در این شرایط ازدواج شما فقط متعلق به شما و همسرتان نیست. باید قبل از اقدام به جدایی در مورد نحوه ملاقات با فرزندان و وظایف هر یك از والدین در قبال آن‌ها فكر كنید. مهمتر از همه این كه باید به تاثیر مخرب جدایی بر روان كودكان خود بیاندیشید و در نظر بگیرید كه این مسئله چه ترس‌های احساسی بر روح لطیف آن‌ها بر جای می‌گذارد. كودكان بسیاری هستند كه هرگز نتوانسته‌اند با جدایی والدین خود كنار بیایند.

مسائل مالی

خرجی یكی دیگر از مسائلی است كه باید قبل از پر كردن فرم طلاق در نظر بگیرید. اگر شما هم جزء زنانی هستید كه به خاطر مسئولیت‌های ازدواج و فرزندان مدت‌هاست از شغل خود دست كشیده‌اید، ممكن است به راحتی نتوانید از نظر مالی مجددا روی پای خود بایستید.

بازگشت مجدد به زندگی مجردی

باید قبل از اقدام به جدایی به مزایا و معایب بازگشت دوباره به زندگی مجردی فكر كنید. تصمیم به جدایی از روی عصبانیت تصمیمی منطقی نیست. به خود زمان بدهید و خوب فكر كنید. می‌توانید به صورت موقت چند مدتی را جدا از همسر خود زندگی كنید تا بتوانید تشخیص دهید بدون او زندگی بهتری خواهید داشت یا به همراه او. اگر پس از مدتی زندگی جدا از هم، همچنان خواهان جدایی بودید، می‌توانید اطمینان حاصل كنید كه از روی عصبانیت تصمیم نگرفته‌اید.

نجات زندگی مشترك

جدایی برای هر شخصی عذاب‌آور است. حتی اگر فكر می‌كنید دیگر هیچ عشقی میان شما وجود ندارد، شاید به این دلیل باشد كه هر دو با این مسئله كنار آمده و زندگی مشترك را همین گونه پذیرفته‌اید. اما هرگز نباید دست از تلاش بردارید. اگر كوچكترین شانسی برای برگرداندن عشق به زندگی مشترك خود دارید، حتما برای آن اقدام كنید. جدایی را به عنوان آخرین راه در نظر بگیرید؛ برای زمانی كه ازدواج شما به هیچ وجه قابل ترمیم نباشد.

هزینه‌های طلاق و تقسیم دارایی

در نظر بگیرید كه آیا قادر به پرداخت هزینه‌های طلاق در صورت طولانی شدن پروسه جدایی هستید یا خیر. اگر دارایی‌های شما از همسرتان تفكیك نشده باشد، می‌بایست قبل از اقدام به جدایی در مورد تقسیم دارایی نیز با همسر خود به توافق برسید.

همچنین ببینید

بازیابی تمرکز

5 روش فوری و موثر برای بازیابی تمرکز

بازیابی مجدد قدرت تمرکز حتما شما نیز مانند بسیاری از افراد پر مشغله تجربه یک روز ...

یک دیدگاه

  1. این فیلم رو دیدی؟
    کلیپ ها و فیلم های خبری

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.