خانه / زيبايی / پنج نكته: آماده سازی موها برای فصل سرما و زمستان

پنج نكته: آماده سازی موها برای فصل سرما و زمستان

پاییز اکثر مردم را به یاد رنگ‌های زیبا و قدم زدن‌های عاشقانه می‌اندازد، اما متاسفانه برای من رسیدن پاییز به معنای شروع مشکلات متعدد مو است. تغییر در دما و رطوبت می‌تواند تاثیر مخربی به روی موهای شما داشته و باعث مشکلاتی مانند خشکی، شوره سر، الكتریسیته ساكن مو و بسیاری مشكلات دیگر شود. علاوه بر این، در پاییز تاثیر مخرب نور خورشید تابستانی به روی موها آشكار می‌شود و به همین دلیل به نظر من پاییز فصل از مراقبت شدید از مو است.  اگرچه مراقبت از موها در پاییز بسیار راحت‌تر از تابستان است، برخی نكات هست كه  باید بدانید. این مطلب را دنبال كنید تا بیشتر درباره مراقبت‌ از مو در فصل سرما بدانیم.

موها را كمی كوتاه كنید

من همیشه در پاییز نوك موها را كمی قیچی می‌كنم تا در صورت وجود موخوره آن را از بین ببرم. ممكن است در اثر تابش نور خورشید تابستانی، نوك موهای شما زبر شده و موخوره گرفته باشد. این مشكل مو قابل درمان نیست. بهتر است برای پیشگیری از آسیب دیدن نوك موها و سوخته به نظر رسیدن آن‌ها، هر دو ماه یك بار آن‌ها را كمی كوتاه كنیم. به این ترتیب همیشه موهایی سالم و زیبا خواهید داشت.

از روغن‌ها و مواد طبیعی استفاده كنید

مراقبت از موها با استفاده از روغن‌های طبیعی فقط مخصوص فصل سرما نیست، اما در این فصل موهای شما بیشتر از همیشه به تغذیه شدن نیاز دارد. آفتاب شدید تابستان، آب استخر و اسپری‌های ضد آفتاب همه و همه باعث ضعیف شدن موها می‌شوند. من برای پیشگیری از خشك شدن موها و پوست سر، چند قطره روغن نارگیل به شامپوی موهایم اضافه می‌كنم. می‌توانید پس از حمام نیز انتهای موهای نم دار خود را با روغن‌های طبیعی ماساژ دهید.

از محصولات مراقبت در برابر حرارت استفاده كنید

در تابستان همیشه موهای ما مدل‌های ساده‌تری دارند: یك دم اسبی ساده یا یك بافت به راحتی با لباس‌های تابستانی ما ست می‌شوند. اما در پاییز و زمستان ما بیشتر از سشوار و اتوهای مو استفاده می‌كنیم. دقت كنید برای حفظ سلامت موها از اسپری موی محافظ كننده در برابر حرارت استفاده كنید. نه تنها در حین سشوار كردن یا اتو كشیدن موهای شما سالم‌تر خواهند ماند بلكه مدل موها نیز برای ساعات بیشتری حفظ خواهد شد.

موها را رطوبت رسانی كنید

با فكر كردن به فصل سرما به یاد خشك شدن و خارش پوست می‌افتیم، اما باید بدانیم موهای ما نیز در مقابل سرما همین واكنش را نشان می‌دهند. در پاییز و زمستان موهای شما به روطوبت بیشتری نیاز دارد تا بتواند خود را با تغییرات دما سازگار كند. رطوبت رسانی به موها از الكتریسیته ساكن موها نیز می‌كاهد. یكی از مشكلات من در فصل سرما همین است كه موهایم در اطراف پراكنده می‌شوند. از ماسك‌های مو و نرم كننده‌های حاوی روغن جوجوبا استفاده كنید كه علاوه بر رطوبت رسانی كافی به موها از شوره زدن سر نیز پیشگیری می‌كند.

موها را ماساژ دهید

شاید كمی عجیب به نظر برسد، اما ماساژ پوست سر در پاییز و زمستان به شما كمك می‌كند تا جریان خون بهتری در این ناحیه داشته باشید، رشد موها بهبود یابد و در كل موی سالم‌تری داشته باشید. من در حین ماساژ از روغن‌های گیاهی برای تقویت هرچه بیشتر موها استفاده می‌كنم. 10 دقیقه ماساژ پوست سر قبل از رفتن به رختخواب علاوه بر كمك به حفظ سلامت موها باعث می‌شود ریلكس شده و راحت‌تر به خواب روید.

همچنین ببینید

15 روش کم‌هزینه و آسان برای زیبایی پوست و مو

اهمیت زیبایی و سلامت پوست و مو برای خانم‌­ها بر هیچکس پوشیده نیست. اما گاهی ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.