خانه / روانشناسی / پنج ویژگی مردانی که آمادگی ازدواج دارند

پنج ویژگی مردانی که آمادگی ازدواج دارند

Rate this post

نكات ازدواج، مشاوره ازدواج، آمادگی ازدواج، ویژگی مردانی که آمادگی ازدواج دارند

شاید شما هم در رابطه با مردان گیج شده‌اید و می‌خواهید بدانید برای ازدواج، به چه مردی می‌شود اعتماد کرد و روی کدام‌یک از آنها نمی‌شود حساب کرد. اگر تا الان نتوانسته‌اید این معما را در ذهنتان حل کنید، مطمئنم این موارد می‌تواند به کمکتان بیاید:

مردی که آمادگی ازدواج دارد زندگی‌اش هدفمند است

مردی که آمادگی ازدواج دارد زندگی‌اش هدفمند است؛ یعنی اهداف کوتاه مدت و بلند مدت مشخصی برای خودش دارد و مسلما ازدواج و تشکیل خانواده یکی از این اهداف است. اگر با مردی آشنا شده‌اید که تکلیف زندگی‌اش مشخص نیست، حتی اگر رسما از شما درخواست ازدواج کرده، كمی احتیاط کنید. در ایران آمادگی ازدواج به این معنی است که حداقل تکلیف تحصیل، سربازی و شغل مرد مشخص باشد. البته نه اینکه همه این کارها را به انجام رسانده باشد، فقط باید بداند که در این موارد چه تصمیمی دارد و آینده‌اش را به کدام سمت می‌خواهد ببرد. مردی که همه چیزش در آینده است، در آینده فلان شغل و سمت را پیدا می کند، در آینده فلان مقدار درآمددارد و … فقط به دو شرط می تواند مرد زندگی شما باشد: اول اینکه تلاش و حاصل کارش را از همین حالا ببینید و دوم اینکه از نظر منطقی امکان رسیدن به رویاهایش در یک طول عمر متوسط 70 ساله روی این کره خاکی وجود داشته باشد. ضمنا، اگر مردی تا 35 سالگی نتوانست گام موثری برای رسیدن به رویاهایش بردارد، تا 105 سالگی هم نمی‌تواند.

مردی که آمادگی ازدواج دارد، حرف هایش بوی ازدواج و تشکیل خانواده می‌دهد

مردانی که آمادگی ازدواج دارند مرتب در مورد سیاست، باشگاه بدنسازی، سفرهای خارجی، موفقیت‌های شغلی، موفقیت‌های تحصیلی در بهترین دانشگاه‌ها، خاطرات بچگی و اینکه چقدر آدم باهوش و با ذکاوتی بوده و هستند با شما صحبت نمی‌کنند. البته اشتباه نکنید، تقریبا همه مردان درباره تمام این‌ها صحبت می‌کنند اما ذهن مردان آماده ازدواج در حال حاضر فقط حول یک موضوع می‌چرخد: ازدواج و تشکیل خانواده. مردانی که آمادگی ازدواج دارند معمولا درباره معیارهایشان، خانواده‌شان، اهداف و آرزوهایشان، کار و درآمدشان، فرزند، خانه، گرانی، کرایه، انتظارات، اخلاقیات و هر موضوع دیگری که به ازدواج مربوط می‌شود حرف می‌زنند. این مردان دائما در مورد «ما» فکر و صحبت می‌کنند. همچنین سوالات آن‌ها از شما مشخص است: آنها درباره سبک زندگی شما، رسم و رسومات خانواده‌تان، دامادهای دیگر، شرایط، عقاید، مهریه، خرج و برج عروسی و (وقتی خیالشان کمی راحت شد) درباره آرزوهایتان از شما می‌پرسند.

مردی که آمادگی ازدواج دارد، توانایی تامین زندگی خانواده را دارد

مردی که می خواهد خانواده تشکیل بدهد توان و قدرت رسیدگی به یک خانواده را دارد، چه از نظر مادی و چه از نظر روانی، هر چند به ساده‌ترین شکل ممكن. او از قبل خودش را برای این کار آماده کرده است. ممکن است در ابتدای زندگی از کمک پدرش استفاده کند، وام بگیرد یا خودش را مجبور به کار سخت کند. این در وجود تمامی مردان جهان است. مردان می‌خواهند از شما حمایت کنند. شاید گاهی به کمک شما هم احتیاج پیدا کنند اما خودشان قلبا این را نمی‌خواهند. لطفا خودتان را اسیر مردان ضعیف و وابسته نکنید. حتی کارهایی مثل عوض کردن لامپ‌های سوخته و شیرهای خراب، تعمیر ماشین شما یا خرید کردن برای خانه برای مردان بزرگترین لذت است. ناگفته نماند که هیچ مردی دوست ندارد با کار شبانه‌روزی، هزینه ولخرجی‌های شما را بدهد. حداقل چیزی که مرد زندگی‌تان در قبال این همه فداکاری از شما می‌خواهد این است که قدر کارهایش را بدانید، شرایطش را درک کنید و در مسیر زندگی کمک حالش باشید.

مردی که آمادگی ازدواج دارد، این را به همه اعلام می‌کند

به احتمال زیاد و در جوامع مدرن شما اولین کسی هستید که از این راز با خبر می‌شوید، آن هم نه به طور غیرمستقیم و از راه حل کردن پازل. مردان برای این کار ساده‌ترین راه را انتخاب می‌کنند. حتی خجالتی‌ترین و محجوب‌ترین مردان دنیا هم می‌خواهند مطمئن شوند شما از تصمیمشان برای ازدواج خبر دارید یا خیر. این مردان می‌دانند چه می‌خواهند و برای به دست آوردنش تلاش می‌کنند. اکثر آنها هم در این راه نیازی به کمک شما ندارند. مردی که تصمیم به ازدواج با شما دارد، شما را از کسی پنهان نمی‌کند. از اینکه به اطرافیان بگوید می‌خواهد ازدواج کند، ابایی ندارد. به محض اینکه چنین مردی شما را برای ازدواجش در نظر گرفت، درباره شما با خانواده و اطرافیانش صحبت می‌کند. او شما را به عنوان همکار یا آشنا یا دوست معرفی نمی‌کند، بلکه نامزد، همسر آینده می‌خواند و این عناوین را با خوشحالی در مورد شما به کار می‌برد. او می‌خواهد به همه اعلام کند که شما دیگر مال او هستید. همچنین خودش را هم از خانواده شما پنهان نمی‌کند و به زودی در مورد تصمیمش با آنها صحبت می‌کند.

مردی که آمادگی ازدواج دارد، به دنبال روابط کوتاه مدت نیست

مردی که آماده ازدواج است حتما این را می‌داند که ازدواج یعنی تعهد به یک نفر. اگر احساس می‌کنید مرد زندگی‌تان آمادگی تعهد را ندارد، بهتر است فکر ازدواج با او را از سرتان بیرون کنید. منتظر معجزه نباشید. اگر او نخواهد، حتی عشق شما هم نمی‌تواند ناگهان او را منقلب و سر به راه کند. این راه نرفته نیست، چون شما تنها خانم در تاریخ نیستید که چنین خیالاتی در سر داشته است. اینکه شما واقعا به او اعتماد دارید به این معنا نیست كه باید تا ته خط با او بروید. به او بفهمانید که تا زمانی که به شما تعهد رسمی نداده، شما به هیچکس تعلق ندارید.

همچنین ببینید

مردان

۹ عادتی که زوج‌های خوشبخت به هر قیمتی شده از آن‌ها دوری می‌‌کنند

3 (60%) 1 vote[s] مطمئنا، بارها درباره‌ی نکات ضروری برای برقراری رابطه‌ی عاشقانه سالم و ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.