خانه / زيبايی / پنهان كردن پف صورت صبحگاهی با آرایش

پنهان كردن پف صورت صبحگاهی با آرایش

زیبایی صورت، رفع پف صورت، رفع ورم صورت، پنهان كردن پف صورت با آرایش، ورم صورت در صبح

وقتی صبح از خواب بیدار می شوید و در آینه به صورت خود نگاه می‌کنید، صورتی متفاوت از همیشه می‌بینید، صورتی متورم و پف کرده که کاملا زیبایی طبیعی شما را خراب کرده است. شاید این مساله برای آقایان خیلی مهم نباشد اما بدون شک برای تمام خانم‌ها آزاردهنده است. این پف ناشی از تجمع آب و مایعات زیر بافت‌های پوست بوده که ممکن است به علل متفاوتی چون زیاد خوابیدن، قاعدگی، بارداری، استرس و تنش‌های روانی، کم کاری تیروئید و…. باشد. برای از بین بردن این پف اول از همه باید با یک پزشک مشورت کنید تا در صورت وجود هر گونه مشکل سلامتی درمان آن را شروع کنید، اما اگر ورم صورت شما به دلیل پرخوابی یا قاعدگی باشد، می‌توانید با آرایش درست تا حد زیادی آن را بپوشانید.

نقش موها را دست کم نگیرید

وقتی چهره شما خیلی پف دارد و خسته به نظر می‌رسد، می‌توانید از موها هم برای پوشاندن این خستگی استفاده کنید. مثلا یک راه این است که موهای خود را به سمت بالا جمع کنید و ببندید. این کار باعث می‌شود صورت شما کمی به سمت بالا کشیده شود و چهره بازتر جلوه کند. اگر موهایی کوتاه دارید بهتر است آن‌ها را جمع کنید و باز نگذارید چرا که موهای کوتاه دور گوش صورت را پهن‌تر جلوه می‌دهند و در نتیجه ورم صورت بیشتر به چشم می‌آید.

از سایه تیره کمک بگیرید

کمبود خواب، کم آبی و حتی برخی آلرژی‌ها می‌توانند باعث شوند رگ‌های ضعیف خونی زیر چشم کمی مایع تراوش کرده و ورم‌هایی در صورت ایجاد كنند. همچنین وقتی سن بالا می‌رود، بافت‌های پوستی ضعیف‌ می‌شوند و این می‌تواند منجر به بروز برجستگی‌های کوچک چربی زیر چشم شود. برای محو کردن این حالت اول از همه ابرو را با ضربات نرم مداد یا سایه تیره پر کنید، چرا که وقتی ابرو حالت خوبی داشته باشد دیگر پف چشم خیلی جلب توجه نمی‌کند. بعد سراغ کانسیلر بروید که باید دو درجه از رنگ طبیعی پوست‌تان روشن‌تر باشد و با اسفنجی مناسب کانسیلر را دقیقا زیر پف چشم‌ها بزنید و بعد به سمت بینی محو کنید، حواس‌تان باشد که نباید کانسیلر را به سمت بالا ببرید.

حالا نوبت آن است که روی پلک را کامل با سایه قهوه‌ای بپوشانید، یعنی از خط مژه‌های بالا تا فرورفتگی بالای چشم، این تیرگی تا حد زیادی ایرادهای پلک را می پوشاند و باعث می‌شود پف زیر چشم کمتر به نظر برسد. علاوه بر این سایه پر رنگ روی خط مژه بالا و پایین باعث می‌شود چشم‌ها زیبایی خود را بیشتر نشان دهند و در نتیجه جلوه چشم‌ها باعث شود ورم زیر چشم كمتر به نظر برسد.

توناژ قرمز را فراموش کنید

اول از همه توصیه می‌کنیم از سایه‌هایی استفاده کنید که قرمزی چشم را کمتر نشان دهند. مثلا از سایه‌های مایل به قرمز استفاده نکنید، زیرا نه تنها صورت را متورم‌تر نشان خواهند داد بلکه وقتی ته رنگ قرمز درآن‌ها وجود داشته باشد باعث می‌شود سرخی چشم‌ها بیشتر جلوه کند. بنابراین بهتر است سراغ سایه‌هایی با رنگ سرد بروید. علاوه بر این‌ها یک سایه پررنگ در گوشه چشم یعنی قسمتی که به طور طبیعی تیره است، باعث می‌شود تورم کمتر خود را نشان داده و چشم‌ها براق‌تر به نظر برسند.

کجاها را تیره کنید؛ کجاها را روشن؟

وقتی صورت پف می‌كند بهترین کار استفاده از ترکیب رنگ‌های روشن و تیره برای پوشاندن ورم‌هاست. به طور کلی رنگ‌ها و سایه‌های تیره صورت را کوچک تر نشان داده و رنگ‌ها و سایه‌های روشن صورت را برجسته‌تر می‌كنند. اگر می‌خواهید قسمتی از صورت مانند بینی را کوچک نشان دهید باید از سایه تیره استفاده کنید و اگر می‌خواهید مثلا پیشانی را برجسته‌تر نشان دهید سراغ سایه‌ها و رنگ‌های روشن بروید. برای این کار شما به چند رنگ پودر یا سایه نیاز دارید؛ برای رنگ تیره می‌توانید ازکرم یا پودرهای برنزه استفاده کنید که یک یا دو درجه از رنگ طبیعی پوست شما تیره تر هستند؛ یک کرم یا پودر درخشنده کمی روشن‌تر از رنگ پوست‌تان را هم فراموش نکنید؛ یادتان باشد که برای ترکیب بهتر رنگ‌ها حتما از برس های بزرگ آرایشی استفاده کنید.

رژ لب پررنگ نزنید

یادتان باشد اگر صورت تان ورم کرده است، نباید سراغ رژلب های پررنگ بروید. اگر می‌خواهید برای یک مهمانی آرایش نسبتا بیشتری داشته باشید، برای بیشتر جلوه دادن آرایش فقط روی چشم ها کار کنید و برای لب‌ها تنها به یک برق لب یا براق کننده قناعت کنید؛ چرا که هرچه رنگ لب پررنگ تر و تندتر باشد، ورم و بزرگی صورت خود را بیشتر نشان می‌دهد؛ بهتر است از خط لب هم استفاده نکنید چون خط لب هم لب‌ها را حجیم می‌کند و بر تورم صورت شما می‌افزاید، اما در مورد چشم‌ها این گونه نیست. اگر بتوانید با آرایش کاری کنید که درشت تر به نظر برسند، جلب توجه بیشتری خواهند کرد و در نتیجه پف و ورم صورت کمتر در چشم بیننده جلوه می‌كند.

مرز بین رنگ‌ها را محو کنید

یک راه دیگر برای محو کردن پف صورت این است که زیر رژگونه‌تان را کمی تیره کنید؛ برای این کار می‌توانید پودری برنزه که دو یا سه درجه تیره تر از پنکیک مورد استفاده‌تان است، مصرف کنید. یا حتی برای این قسمت کرم پودری تیره به کار ببرید، شما باید استخوان زیر گونه را تیره کنید. بعد از این کار سراغ خط فک و شقیقه‌ها بروید و آن بخش‌ها را هم تیره کنید و درنهایت با یک برس یا اسفنج آرایشی بزرگ رنگ پوست را یکنواخت کنید. یادتان باشد مرز بین رنگ‌ها نباید مشخص باشد. در غیر این صورت چهره‌ای مصنوعی پیدا می‌کنید.

بینی را سایه روشن کنید

وقتی صورت پف یا ورم می‌کند بینی هم در این میان حسابی بزرگ می‌شود و نقش خود را در متورم به نظر رسیدن صورت به خوبی ایفا می‌کند؛ بنابراین یکی از قدم‌ها برای کمتر به نظر رسیدن ورم‌ها کوچک نشان دادن بینی است. برای این هدف با پودری که از رنگ پوست خودتان تیره‌تر باشد دو طرف تیغه بینی را تا حدود یک سانت قبل از سوراخ بینی رنگ بزنید. البته حواستان باشد که نباید رنگ تیره را روی تیغه بزنید زیرا در این صورت بینی حالتی بدشکل پیدا می‌کند؛ بعد از این تیره کردن روی تیغه بینی را رنگ روشن بزنید تا تضاد بین رنگ تیره و روشن حالت بینی را زیباتر نشان دهد؛ اگر بینی بلندی دارید، زیر آن یعنی میان دو سوراخ بینی را هم تیره کنید.

چند راهكار طبیعی برای کاهش پف صورت:

۱. تا جایی که می‌توانید آب بنوشید، البته مصرف انواع میوه‌ها و سبزیجات هم به کاهش ورم صورت کمک می‌کند.

۲. با استفاده از برش‌های خیار صورت را خنک کنید، کافی است خیار را ببرید و برش آن را به مدت ۱۰ دقیقه روی صورت خود قرار دهید.

۳. از دوش آب ولرم رو به سرد استفاده کنید. حمام کردن صبحگاهی با آب نسبتا سرد باعث می‌شود خون در زیر پوست شما جریان یابد و شادابی به پوست بازگردد. اگر بتوانید در حمام لیف خود را در آب سرد خیس کنید و به مدت ۱۰ دقیقه روی صورت قرار دهید نیز تاثیر بسزایی در کاهش پف صورت خواهد داشت. اگر وقت حمام ندارید، صورت خود را با آب سرد به مدت یک تا دو دقیقه بشویید.

۴. برای جلوگیری از تجمع مایعات در بافت‌ها، مصرف نمک و مواد چرب را کم کنید.

۵. هنگام دراز کشیدن و استراحت برای اینکه نگذارید مایعات در صورت‌تان جمع شوند، سر خود را با استفاده از دو بالش بالاتر ببرید.

۶. اگر پف صورت‌تان ناشی از پر خوابی است، به آبی که در آن چند تکه یخ انداخته‌اید چند قطره لیمو و روغن زیتون اضافه کنید. یک تکه از آن یخ را روی صورت خود حرکت دهید، درابتدا سرمای آن زیاد است ولی پوست شما به آن عادت خواهد کرد. سرمای یخ پف صورت شما را کاهش می‌دهد، همچنین اسید سیتریک موجود در آب لیمو باعث سفت شدن پوست شما می‌شود و روغن زیتون هم به آبرسانی پوست شما کمک می‌کند.

همچنین ببینید

15 روش کم‌هزینه و آسان برای زیبایی پوست و مو

اهمیت زیبایی و سلامت پوست و مو برای خانم‌­ها بر هیچکس پوشیده نیست. اما گاهی ...

یک دیدگاه

  1. من امتحان کردم . اگه میخوایین پف نکنید طبع بدنتون رو به گرما ببرید تا مشکلتون حل شه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.