خانه / ازدواج / چرا بعضی از دخترها هرگز عروس نمی‌شوند؟

چرا بعضی از دخترها هرگز عروس نمی‌شوند؟

نکات روانشناسی، روانشناسی ازدواج، ترس از ازدواج، ترس از شکست عشقی، ترس از شکست عاطفی، انتخاب همسر مناسب، انتظار برای ازدواج

اگر تا به حال موقعیت های ازدواجی که سراغتان آمده‌اند را از دست داده‌اید، نگاه دوباره‌ای به دلایلی بیندازید که شما را مجرد نگه داشته‌اند. محمود هندی پور، مشاور و روانشناسی است که به شما می گوید چرا چنین مشکلی برایتان پیش آمده است. یک‌بار این مطلب را مرور کنید و ببینید که در گروه کدام یک از زنان ازدواج گریز جا می‌گیرید.

از زمین‌خوردن می‌ترسید؟

همه زن‌ها به یک شکل به شکست عشقی پاسخ نمی‌دهند. برخی معتقدند زخم یک رابطه را باید با شیرینی وارد شدن به یک رابطه دیگر درمان کرد و برخی هم روی نام عشق برچسبی منفی می‌چسبانند و تصمیم می‌گیرند دیگر سراغش نروند. شما هم از یکی از این دو دسته‌اید؟

اگر این مشکل شماست…

از آخرین شکستی که تجربه کرده‌اید چند وقت گذشته است؟ اگر بیش از شش ماه است که جدایی را پشت سر گذاشته‌اید و هیجان‌های منفی‌تان تا حدودی فروکش کرده است، می‌توانید با مشاوره و روانکاوی ارتباط قبلی، نقش خودتان را در بحران‌هایی که پشت سر گذاشته‌اید پیدا کنید. شاید شما به انتخابی نامناسب دست زده بودید و شاید هم در زمان نامناسب و در مکان نادرست در یک رابطه قرار گرفته بودید. از قانون همه یا هیچ استفاده نکنید و با تعمیم دادن تجربه‌هایتان به موقعیت‌های دیگر، خود را از لذت عاشق شدن و زندگی در کنار فردی که می‌تواند به شما آرامش دهد محروم نکنید.

نمی‌خواهید ترمز بگیرید؟

تمایل بیش از حد به پیشرفت‌کاری، فکر و ذکر آدم‌های کمال‌طلبی است که می‌خواهند همیشه اولین و بهترین باشند اما از طرف دیگر، این روزها چنین میلی در دخترانی که شکست عاطفی سنگینی را پشت سر گذاشته‌اند کم دیده نمی‌شود. این همان اتفاقی است که در اصطلاح به نام «ازدواج با کار» شناخته می‌شود و دختران سعی می‌کنند با کار بی‌وقفه، ذهنشان را از نیاز عاطفی‌ای که دارند، منحرف کنند.

اگر این مشکل شماست…

یکی از مواردی که در زندگی به آن نیازمندیم ارزیابی احتمالات و برنامه‌ریزی برای زندگی حال و آینده است. کار و پیشرفت‌های کاری لذت‌های خاص خود را به همراه دارد اما آیا به دوران بازنشستگی هم فکر کرده‌اید؟ حالا به این تصویر فکر کنید: عبور از راه پر پیچ و خمی ‌که برای خودتان تصور کرده‌اید، در کنار همسفری که گاهی شما را به جلو هل می‌دهد و گاهی با یک لبخند شما را به نفس تازه کردن و ایستادن دعوت می‌کند، راحت‌تر نیست؟

منتظر گزینه‌های بهترید؟

اگر با وجود روبه‌رو شدن با مردانی که گمان می‌کردید توان خوشبخت کردنتان را داشته‌اند، باز هم بخاطر از دست ندادن گزینه‌های بهتری که حتمالا در آینده سراغتان می‌آیند، پاسخ منفی داده‌اید، به شما مشاوره با یک روان‌شناس را توصیه می‌کنیم. چرا که این مدل تفکر می‌تواند زمینه بروز وسواس فکری در شما باشد. یادتان نرود که در هر زمینه‌ای ممکن است انتخاب بهتری وجود داشته باشد. ممکن است شما با گذر از همین خیابان بغلی که نادیده گرفته‌ایدش، شانس پیدا کردن یک گردنبند طلا را از دست داده باشید اما آیا با چنین تصوری، می‌توانید همیشه در جایتان بایستید و از هیچ خیابانی عبور کنید؟

اگر این مشکل شماست…

به جای چنین فکر و خیال‌های بی‌نتیجه‌ای، بهتر است نیازهایتان را خوب بشناسید و نسبت به جنسیت روانی خود و جنسیت روانی جنس مخالف اطلاعات مفیدی به دست بیاورید. هنگامی‌ که بعد از ایجاد شناخت مناسب دست به انتخاب بزنید و گزینه پیش رو را برای ازدواج با خود مناسب ببینید، دیگر جای نگرانی باقی نخواهد ماند. پس عجله نکنید و با شناخت و گام به گام جلو بروید.از همه مهم‌تر این است که مسوولیت این تصمیم را به عهده بگیرید و با یک بام و دو هوا بودن، خود را در شک و شبهه نگه ندارید.

منبع نوشته

همچنین ببینید

بازیابی تمرکز

5 روش فوری و موثر برای بازیابی تمرکز

بازیابی مجدد قدرت تمرکز حتما شما نیز مانند بسیاری از افراد پر مشغله تجربه یک روز ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.