خانه / روانشناسی / چرا عشقی که سزاوارش هستید را دریافت نمی‌کنید؟

چرا عشقی که سزاوارش هستید را دریافت نمی‌کنید؟

نكات روانشناسی، روانشناسی ازدواج موفق، روانشناسی روابط زناشویی، خوشبختی در ازدواج، موفقیت در ازدواج، زندگی مشترك عاشقانه، حفظ صمیمیت در ازدواج، حفظ سلامت ازدواج، استحکام ازدواج، مهارت های ضروری ازدواج، رابطه صمیمانه با همسر، چگونه در عشق موفق باشیم، راههای افزایش عشق و علاقه، ابراز عشق به همسر، راههای حفظ عشق، یكنواختی رابطه زناشویی، یكنواختی در ازدواج، روابط رمانتیك، دلسردی در ازدواج، بازگرداندن عشق به روابط، مقابله با روزمرگی و یكنواختی روابط

اگر زندگی عاشقانه شما نفس‌های آخر را می‌کشد، ممکن است شما عامل آن باشید! بله درست خواندید. من گفتم ممکن است شما مقصر باشید. ممکن است شما فکر کنید هر کاری برای به دست آوردن ستایش و عشق همسرتان انجام داده‌اید. حقیقت این است که بسیاری از زنان فکر می‌کنند اگر حداقل کارهای ساده مثل آشپزی، نظافت، وقت گذراندن با همسر و روابط زناشویی را با او داشته باشند، مردشان باید نسبت به آنها کشش کافی را داشته باشد. می‌توانید همه این کارها را امتحان کنید، اما هنوز آن چیزی که باید انجام دهید تا قلب همسرتان سرشار از احساسات عاشقانه باشد را انجام نداده باشید. در اینجا برخی از دلایلی را آورده‌ايم که ممکن است موجب شوند عشقی که لایقش هستید را دریافت نکنید :

شما خیالتان از داشتن همسرتان راحت است

شما حالا احساس می‌کنید که او همسرتان است و همیشه هست. پس در نتیجه دیگر نشان نمی‌دهید که او مرکز جهان شماست. شما دیگر آن کارهای کوچکی را که قبلا انجام می‌دادید نمی‌کنید، مثل پختن کیکی که او دوست دارد یا دسر مورد علاقه اش جز در شرایط خاص. یا فرستادن یک کارت پستال الکترونیکی که می‌گوید او چقدر برای شما اهمیت دارد. شما قبلا این حس را به او می‌دادید که خاص و مورد نیاز است و حالا دیگر این کار را نمی‌کنید.

روابط زناشویی به یک چیز عادی تبدیل شده است، کاری از روی وظیفه

علاقه شما به روابط زناشویی ازبین رفته است. هیچ چیز که نشان دهنده علاقه شما به شروع رابطه باشد وجود ندارد و در بسیاری موارد شما او را از خود دور می‌کنید. شما به او اجازه نمی‌دهید عشقش را به شما نشان دهد. عشق فقط یک چیز ذهنی نیست و در تک تک حرکات ما مشهود است. شما با رد او این پیام را به او می‌دهید که برای او اهمیتی قایل نیستید، از بودن با او لذت نمی‌برید و او احساس بی کفایتی و تحقیر خواهد کرد !

شما دیگر خود انگیختگی لازم را ندارید

کارهایتان را بی علاقه انجام می‌دهید، خود انگیختگی لازم را برای لذت از زندگی ندارید، شور و نشاطی که نشانه لذت از زندگی است در شما نیست. برای داشتن سرگرمی و تفریح برنامه ریزی نمی‌کنید. تفریحات و گذراندن اوقات شاد در کنار همسرتان به شما کمک می‌کند تا شادی و نشاط لازم را در خود و زندگی عاشقانه خود ایجاد کنید و در نتیجه از زندگی لذت ببرید.

شما خیلی جدی شده اید، حس شوخ طبعیتان از بین رفته است

حس شوخ طبعی شما با گذر زمان ناپدید شده است. همانطور که زندگی می‌گذرد، شما دیده اید که دلیلی برای خندیدن به خود وچیزهای اطرافتان ندارید. از همه بدتر دیگر طنز موجود در جوک هایی که او تعریف میکند را نمی‌بینید. شما خندیدن با او را ترک کرده اید.

شما برای داشتن بهترین ظاهر خود تلاش نمی‌کنید

آیا دچار اضافه وزن شده اید ؟ آیا لباس هایتان قدیمی‌و از مد افتاده هستند ؟ دیگر به خودتان نمی‌رسید ؟ به بدن، موها، ناخن، صورت و … چطور ؟ آیا یخچالتان پر از خوراکی های آرامش بخش است ؟ دوستان جدیدتان را می‌گویم : غذا !!! حقیقت اینست که اگر شما چیزهایی که باعث جذابیتتان می‌شود را رها کنید، توقع نداشته باشید همچنان برای او جذاب باشید!!

هرطور دلتان می‌خواهد با او حرف می‌زنید

عزیزدلم، امیدم، عشقم و همه اسامی زیبایی که در اوایل با آنها صدایش میکردید از زبانتان ناپدید شده است. حالا شما متخصص انتقاد از او، کوچک کردنش و سرزنش او در هر فرصتی که پیش می‌آید شده اید. کلماتی که از دهان شما بیرون می‌آید نه تنها آرامش بخش روح او نیست بلکه به جای آن روحش را مثل کاغذ سنباده خراش می‌دهد.

شما علاقه خود را به چیزهای مورد علاقه او از دست داده اید

آخرین باری که با او از تفریح مورد علاقه اش لذت برده اید کی بوده؟ آیا در کاری که او دوست دارد انجام دهد با او همکاری کرده اید، حتی اگر آن کار لزوما شما را به هیجان نیاورد؟ آخرین باری که کاری را با او انجام داده اید کی بوده است، صرفا به دلیل اینکه می‌دانید بودن شما او را خوشحال می‌کند؟

او کسی را پیدا کرده از او بیشتر قدردانی می‌کند

وقتی به نکات ذکر شده در بالا نگاه کنید می‌بینید که برای او خیلی راحت است که به دنبال فهمیده شدن و قدردانی در بیرون از رابطه خود با شما باشد. اگر فرد دیگری به او بگوید که چقدر بزرگوار است، چقدر جذاب است و چقدر از بودن با او به خود افتخار می‌کند، می‌توانید شرط ببندید که آن فرد به راحتی او را از شما دور می‌کند. و شما با نشان ندادن اینکه چقدر او را گرامی ‌می‌دارید و می‌ستایید، این کار را آسان تر خواهید کرد!

منبع نوشته

همچنین ببینید

راههای شاد زندگی كردن، روانشناسی شاد زیستن، زندگی موفق و شاد، شادتر زندگی کنیم، راز افراد شاد و موفق، روانشناسی فردی

خودتان را بیشتر دوست بدارید!

بسیاری از زنان همواره دچار نوعی کمبود اعتماد به نفس هستند ، چیزی که آنها ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.