خانه / روانشناسی / چرا مرد من دیگر رمانتیك نیست؟

چرا مرد من دیگر رمانتیك نیست؟

نكات ازدواج، روابط عاشقانه، سردی در ازدواج، یكنواختی در ازدواج، خیانت به همسر، بازگرداندن هیجان به ازدواج، بازگرداندن روابط رمانتیك، خستگی زیاد، مسئولیت‌های زیاد در ازدواج

آیا شما هم به این مسئله فكر می‌كنید كه چرا همسرتان مثل روزهای قدیم رمانتیك و عاشقانه نیست و به شما توجه كمی می‌كند؟ یا به عبارتی چرا و از چه زمانی آتش عشق شما كم رنگ و یا خاموش شده است؟ با ما همراه باشید تا شش دلیل این رفتار آقایان را بررسی كنیم.

همسر شما دچار روزمرگی شده است:

وقتی هیچ اتفاق جدیدی در زندگی پیش نیاید، و زندگی به سمت روزمرگی و یكنواختی برود، مرد تمامی خلاقیت و ایده‌های نوآورانه خود را از دست می‌دهد. این در طبیعت ما انسان‌هاست كه وقتی دچار یكنواختی شویم، شور و شوق و هیجان خود را از دست می‌دهیم. این عاملی است كه باعث می‌شود بسیاری از آقایان دیگر رفتار رمانتیكی نداشته باشند، زیرا نمی‌توانند از یكنواختی زندگی رهایی یابند.

مطمئن است كه شما همیشه برای او هستید:

زمانی كه رابطه شما به یك رابطه طولانی مدت تبدیل می‌شود، شما متعلق به همسرتان هستید، همیشه و هر زمانی به شما نیاز داشته باشد شما حاضر هستید و خیال او از بابت این مسئله راحت است. در این شرایط ممكن است او اهمیت رفتارهای رمانتیك و عاشقانه خود را با شما فراموش كند.

مسئولیت‌های او افزایش یافته‌اند:

این یك حقیقت تلخ زندگی است. هر چه سن ما بیشتر می‌شود، مسئولیت‌های ما نیز افزایش می‌یابند. باید هزینه‌های زندگیمان را پرداخت كنیم، از دیگران مراقبت كنیم، در محیط كار نهایت تلاش خود را بكنیم، به سلامت خود توجه كرده و ورزش كنیم…. تمامی این مسائل ذهن مرد شما را درگیر كرده و او كمتر به رفتار عاشقانه‌اش با شما توجه می‌كند.

او از نظر بدنی خسته است:

اگر همسر شما زیاد كار می‌كند، بعد از كار به باشگاه نیز می‌رود و در كارهای منزل تا جایی كه بتواند به شما كمك می‌كند، دیگر برای سر به سر گذاشتن با شما انرژی و نیرویی نخواهد داشت.

شما نیز رفتار رمانتیكی با او ندارید:

ممكن است شما نیز از بابت او آسوده‌خاطر باشید و دیگر رفتاری عاشقانه و رمانتیك با او نداشته باشید. نمی‌توانید همیشه از همسر خود انتظار داشته باشید تا همه چیز را مدیریت كند. همیشه نیمی از مسئولیت زندگی و روابطتان را به عهده همسرتان بگذارید و خود را نیز در این مسئولیت‌ها شریك بدانید. آخرین باری كه بااو رفتاری رمانتیك داشته‌اید و نظر او را جلب كرده‌اید را به یاد می‌آورید؟

ممكن است پای شخص دیگری در میان باشد:

زمانی كه همسر شما بدون داشتن دلایل بالا و به صورت غیر منتظره‌ای دست از روابط عاشقانه‌اش با شما می‌كشد، ممكن است توجه او به زن دیگری جلب شده باشد و پای شخص سومی در رابطه شما در میان باشد.

به یاد داشته باشید كه اگر همسر شما به هر دلیلی دیگر رمانتیك نیست و رفتار عاشقانه‌ای با شما ندارد، لزوما به این معنا نیست كه دیگر دوستتان ندارد. اگر دلتان برای رفتارهای عاشقانه او تنگ شده است، با او در این مورد حرف بزنید. دوباره به جایی بروید كه برای اولین بار در آن‌جا یكدیگر را ملاقات كرده‌اید. یااین كه برنامه‌ای برای گذراندن یك آخر هفته با یكدیگر بچینید. خوشبختی شما همیشه در دستان خود شماست!

همچنین ببینید

مردان

۹ عادتی که زوج‌های خوشبخت به هر قیمتی شده از آن‌ها دوری می‌‌کنند

3.0 01 مطمئنا، بارها درباره‌ی نکات ضروری برای برقراری رابطه‌ی عاشقانه سالم و شاد شنیده‌اید. ...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.