خانه / روابط عاشقانه / چطور بعد از دعوا با همسر خود ارتباط برقرار كنیم؟

چطور بعد از دعوا با همسر خود ارتباط برقرار كنیم؟

Rate this post

روابط زناشویی، دعوا، حل مشکلات زناشویی، دعوای منطقی، نحوه برخورد درست با اختلافات

روابط زناشویی، دعوا، حل مشکلات زناشویی، دعوای منطقی، نحوه برخورد درست با اختلافات

دعوا همیشه چاشنی روابط زناشویی است؛ گرچه اگر این دعواها به درستی مدیریت نشوند، ممكن است فاصله‌ی بیشتری میان شما و همسرتان ایجاد كنند. با ما همراه باشید تا ببینیم چطور می‌توان پس از داشتن یك دعوا مجددا با همسر ارتباط گرفت و هر بار با حل مسئله یك گام به یكدیگر نزدیك‌تر شد.

در معذرت خواستن تردید نكنید

معذرت خواستن لزوما به این معنا نیست كه شما نسبت به همسرتان دارای ارزش شخصیتی كمتری هستید. بلكه نشان دهنده این است كه شما شخصی بالغ هستید كه مسئولیت اشتباهات مرتكب شده خود را می‌پذیرد. پس اگر اشتباه شما موجب به راه افتادن این دعوا شده است، از همسر خود از صمیم قلب عذرخواهی كنید. این اولین قدم در فراموش كردن مسئله و بازگشت به رابطه نرمال است.

ببخشید و فراموش كنید

گرچه گفتن جمله بالا بسیار آسان‌تر از انجام آن است، برای داشتن رابطه‌ای سالم و قوی نیاز به انجام آن در زندگی هر روز خود دارید. وقتی همسرتان بابت اشتباه خود از شما عذرخواهی می‌كند، باید بتوانید بدون بر جای گذاشتن هیچ تردیدی او را ببخشید. كنایه‌ زدن و گرفتن چهره حق به جانب را فراموش كنید، لبخند زدن، بوسیدن و در آغوش گرفتن همسرتان بهترین راه است تا او متوجه شود شما عذر خواهی او را پذیرفته‌اید.

راه حل پیدا کنید

اگر دعوای بزرگی را پشت سر گذاشته‌اید و هر دوی شما از این دعوا درسی گرفته‌اید، در آینده آموخته‌های خود را در عمل نشان دهید. با پیدا کردن راه حلی برای این مشکل مطمئن شوید که چیزی که این بار باعث به وجود آمدن دعوا میان شما شد، دفعه بعد دعوایی پیش نمی‌آورد.

جو دعوا را خفه نکنید

بی اعتنا گذشتن از مشکل پیش آمده نه تنها کمکی به شما نمی‌کند بلکه راه را برای به وجود آمدن مشکلات بزرگتری در آینده باز می‌کند. پس دعوای شما بر سر هر چه باشد، باید با همسر خود بنشینید و علت‌های آن را تحلیل کنید. این امر کمک بسیاری به درک کردن یکدیگر و مستحکم کردن رابطه شما می‌کند.

هر دعوا می‌تواند موجب نزدیک‌تر شدن بیشتر شما به هم و یا دور شدن بیشتر شما از هم باشد، مهم این است که شما چگونه با مسئله برخورد کنید.

همچنین ببینید

بازیابی تمرکز

5 روش فوری و موثر برای بازیابی تمرکز

Rate this post بازیابی مجدد قدرت تمرکز حتما شما نیز مانند بسیاری از افراد پر مشغله ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.