خانه / مجله روانشناسی / چطور در دیدار اول جذاب و دوست داشتنی باشیم؟

چطور در دیدار اول جذاب و دوست داشتنی باشیم؟

اولین ملاقات عاشقانه، اولین برخورد، چگونه در اولین ملاقات جذاب باشیم، چگونه در اولین برخورد جذاب باشیم، چگونه در اولین برخورد تاثیرگذار باشیم، جذابیت از نظر مردان، جذابیت از نگاه مردان، چگونه مردان را جذب كنیم، چگونه آقایان را مجذوب خود كنیم، اولین قرار عاشقانه، آغاز رابطه دوستی، روانشناسی پیش از ازدواج

اولین‌ها همیشه در یاد آدم‌ها می‌ماند و به همین خاطر در موقعیت‌های مختلف اولین برخورد با طرف مقابل اهمیت زیادی دارد، بخصوص که این برخورد با عشق زندگی و همسرآینده‌تان باشد. با ما همراه باشید تا ببینیم چگونه می‌توان در برخورد اول آقایان را مجذوب خود كرد!

اعتماد به نفس داشته باشید

در اولین برخورد، فردی اجتماعی و خوش مشرب باشید که اعتماد به نفس بالایی دارد. این حالت تاثیر خوبی بر طرف مقابل می‌گذارد. اگر چنین ویژگی‌هایی را در خودتان تقویت کنید، دیگران راحت‌تر با شما صحبت می‌کنند و این نشان می‌دهد که پذیرای حرف زدن با دیگران هستید.

محکم دست بدهید

نوع دست دادن شما با طرف مقابل اهمیت دارد. وقتی شل و بی تفاوت دست می‌دهید احساس خوبی در طرف مقابل ایجاد نمی‌کنید. شیوه دست دادن شما باید به گونه‌ای باشد که حس خونگرمی و صمیمیت اولیه را به طرف مقابل منتقل کند.

به زبان بدن توجه کنید

زبان بدن، زبان قدرتمندی است. زبان بدن افراد مختلف سطح اعتماد به نفس و خلق و خوی آن‌ها را نشان می‌دهد و کافی است به این زبان توجه کنید. اگر می‌خواهید دیگران در نظر اول جذب شما شوند، محکم و با اراده بایستید، خم نشوید و قوز نکنید. در این صورت حس اعتماد به نفس و قدرت را به دیگران منتقل می‌کنید. دست‌هایتان را مشت و گره کرده روی میز قرار ندهید یا دست به سینه ننشینید، این حالت‌ها نشان می‌دهند که برای طرف مقابل گارد گرفته‌اید.

لبخند بزنید

هر چهره‌ای با یک لبخند ملایم زیباتر می‌شود، بنابراین اگر می‌خواهید در نگاه اول تاثیرگذار باشید و چهره خوبی از شما در ذهن طرف مقابل شکل گیرد، لبخند را فراموش نکنید. یادتان باشد که بعد از یک لبخند به سرعت چهره‌ای عبوس و جدی به خودتان نگیرید و کاری نکنید که طرف تصور کند لبخند شما ساختگی و از روی اجبار بوده است. اجازه دهید دیگران  هم صحبت کنند و فقط شما متکلم وحده نباشید. وقتی پشت سرهم و بدون وقفه حرف می‌زنید برای مخاطب شما در اولین برخورد خوشایند نیست.

تماس چشمی را از دست ندهید

زمانی که در حال صحبت هستید، با مخاطب خود تماس چشمی داشته باشید. وقتی چشم‌های شما به دوردست‌ها خیره شود یا جای دیگری را نگاه کنید این حس در مخاطب ایجاد می‌شود که به حرف‌هایش توجه نمی‌کنید یا حواستان جای دیگری است.

تمرکز داشته باشید

ضمن صحبت کردن با دیگران مدام چشمتان به تلفن همراهتان نباشد و لابه‌لای صحبت‌ها به پیامک‌ها پاسخ ندهید، در صورتی که مجبور به پاسخ هستید از طرف مقابل عذرخواهی کنید. اگر می‌دانید که این فرد در زمینه خاصی سابقه درخشانی دارد، ضمن صحبت به این موفقیت اشاره‌‌ای داشته باشید و او را تحسین کنید.

منبع نوشته

همچنین ببینید

بازیابی تمرکز

5 روش فوری و موثر برای بازیابی تمرکز

بازیابی مجدد قدرت تمرکز حتما شما نیز مانند بسیاری از افراد پر مشغله تجربه یک روز ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.