خانه / زيبايی / چهار روش برای رفع سیاهی دور چشم

چهار روش برای رفع سیاهی دور چشم

Rate this post

رفع سیاهی دور چشم، رفع تیرگی پای چشم، كم خونی و سیاهی دور چشم‌ها، كم خوابی و سیاهی دور چشم‌ها، كمبود ویتامین و سیاهی دور چشم‌ها، ورقه‌های خیار و سیب زمینی، روغن بادام، برگ نعناع

عوامل متعددی می‌توانند باعث سیاه شدن دور چشم شوند. سیاهی دور چشم ممكن است وراثتی باشد، ممكن است به دلیل سرماخوردگی یا عفونت سینوس‌ها ایجاد شود، ممكن است به دلیل وجود مشكلی در كبد و یا كم خونی به وجود بیاید. از آنجایی كه پوست اطراف چشم‌ها بسیار ظریف است، مالیدن زیاد چشم‌ها نیز ممكن است به سیاه شده پوست اطراف چشم كمك كند. برای رفع سیاهی دور چشم‌ها باید اول دلیل آن را بدانید. به جای پنهان كردن این تیرگی زیر مواد آرایشی، می‌توانید با آشنا شدن با این درمان‌های ساده و خانگی سیاهی دور چشم‌های خود را به راحتی بر طرف كنید.

در رژیم غذایی خود ویتامین‌های A، K، E و C را بگنجانید

كمبود ویتامین می‌تواند باعث تیرگی اطراف چشم‌ها شود. غذاهایی سرشار از ویتامین‌های A، K و C مصرف كنید. جگر، هویج، كدو تنبل، اسفناج، سبزیجات برگ‌دار، زردآلو، انبه، هلو، تخم مرغ، طالبی، گرمك، كلم، كلم بروكلی، كلم پیچ، كیوی، آووكادو، روغن‌های گیاهی، جوانه گندم، ذرت و آفتابگردان همگی منابعی غنی از ویتامین‌ها هستند و باعث افزایش جریان خون شده، از لخته شدن خون در اطراف چشم‌های شما جلوگیری كرده و مانع تیرگی پوست اطراف چشم‌ها می‌شوند.

رژیم غذایی سرشار از آهن داشته باشید

كم خونی یكی دیگر از دلایل تیرگی اطراف چشم‌هاست. این مشكل با جذب آهن بر طرف می‌شود. غذاهایی مثل آلو، كشمش، اسفناج، جگر، قلوه، كلم پیچ و سبزیجات برگ‌دار منابعی سرشار از آهن هستند. همچنین می‌توانید از قرص‌های آهن استفاده كنید اما مراقب میزان آهنی كه از طریق این قرص‌ها دریافت می‌كنید باشید، زیرا ازدیاد آهن در بدن می‌تواند موجب مسمومیت شود. در طول قاعدگی و بارداری بیشتر آهن مصرف كنید، زیرا در این دوران بیشتر مستعد كم خونی هستید.

ورقه‌های خیار و سیب زمینی سرد

اگر تیرگی اطراف چشم‌های شما به دلیل كمبود خواب باشد، می‌توانید ورقه‌های خیار یا سیب زمینی سرد را برای ده تا پانزده دقیقه به روی چشم‌های خود قرار دهید. اگر فكر می‌كنید این ورقه‌ها به خوبی به روی پوست شما جای نمی‌گیرند، خیار یا سیب زمینی را میكس كنید و سپس در اطراف چشم‌ها بمالید. این كار را چند روز تكرار كرده و خواب كافی داشته باشید تا تیرگی اطراف چشم‌ها بر طرف شوند.

روغن بادام و برگ‌های نعناع

مالیدن روغن بادام به پوست اطراف چشم‌ها قبل از خواب و یا بعد از بیدار شدن ایده خوبی برای رفع تیرگی دور چشم‌هاست. همچنین می‌توانید برگ‌های نعناع را خرد كرده و در اطراف چشم‌ها قرار دهید تا پوست شما را خنك كرده و تیرگی آن را از بین ببرد.

همچنین آب رسانی كافی به بدن را فراموش نكنید، در روز به مقدار كافی آب بخورید و شب‌ها به مقدار كافی بخوابید تا از تیرگی پوست اطراف چشم‌ها جلوگیری كنید. در صورتی كه به دلایل دیگری دچار تیرگی زیر چشم‌ها هستید، با پزشك خود مشورت كنید.

همچنین ببینید

فرم بینی

5 راه برای اصلاح فرم بینی بدون عمل

4.2 (84.76%) 63 votes یکی از فاکتورهایی که در زیبایی صورت تاثیر گذار است، و ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.