خانه / روابط عاشقانه / چگونه خواسته‌های جنسی خود را با همسرمان در میان بگذاریم

چگونه خواسته‌های جنسی خود را با همسرمان در میان بگذاریم

نكات زناشویی، بهبود زندگی جنسی، بهبود روابط جنسی، مطرح كردن نیازهای جنسی با همسر، صحبت در مورد مسائل جنسی

متداول‌ترین مشکل جنسی بین زوج ‌های خوشبخت، چیزی نیست جز عامل کافی نبودن. زوج‌ها معمولا در زندگی‌های زناشویی که محکوم به  تکرار رابطه‌ جنسی است، سردرگم می‌شوند. اما به عقیده دکتر کیمبرلی شارکی، درمانگر جنسی، مسائل جنسی در زندگی‌های زناشویی خوب و موفق معمولا قابل حل هستند. اما باید در مورد رابطه ‌جنسی با همسرتان صحبت کنید. در ادامه این مطلب به نکاتی اشاره می‌کنیم که برای حرف زدن در مورد این مسائل به شما كمک خواهد کرد.

۱ -هیچوقت در تختخواب موضوع را به میان نکشید

درست قبل و بعد از رابطه‌ جنسی ، اصلا زمان خوبی برای بررسی اشتباهات و عملکرد جنسیتان نیست. دکتر شارکی می‌گوید، “در این زمان همه ما بیشتر از زمان‌های دیگر آسیب‌پذیر هستیم.” علاوه بر این، اتاق خوابتان و مخصوصا تختخوابتان، باید محل آرامش شما باشد نه محلی برای ایراد نارضایتی‌ها. باید محلی دلپذیر اما خنثی برای این منظور پیدا کنید، مثل یک رستوران یا کافی‌شاپ که به اندازه کافی برای ریلکس کردن رمانتیک و آرامش‌ بخش باشد.

۲ -برای حرف زدن برنامه بریزید

درست است که می‌توانید در همان لحظه هم حرف بزنید اما الان شاید وقتش نباشد. اگر بی‌مهابا حرف بزنید، ممکن است باعث شود همسرتان حالت دفاعی بگیرد. از قبل به او بگویید که می‌خواهید با او حرف بزنید تا هر دو شما فرصت کافی برای فکر کردن به آنچه می‌خواهید بگویید در اختیار داشته باشید.

۳ -با عشق و علاقه به عطش و شور روابط جنسیتان در روزهای اول ازدواج نگاه کنید

گاهی ‌اوقات سهیم شدن در یک حس نوستالژی از آنچه قبلا انجام می‌دادید برای اینکه بتوانید آزادانه در مورد رابطه‌ جنسی با هم حرف بزنید هدایتتان می‌کند. می‌توانید بگویید، ” آن موقع‌ها را یادت هست که ساعت‌ها فقط همدیگر را می‌بوسیدیم؟ ” یا ” وقت‌هایی که بغلم می‌کردی واقعا سراپا لذت می‌شدم.”

۴ -بدانید که او خود به ‌خود نمی‌داند که چطور باید به شما لذت بدهد

این روزها کمتر مردی هست که راه و رسم عشق‌بازی با همسرش را بلد نباشد اما ممكن است کارهایی که قبلا برایتان لذت بخش بوده‌اند، دیگر تاثیر نداشته باشند. دلیل آن می‌تواند بچه‌دار شدن یا بالاتر رفتن سنتان باشد. اگر به همسرتان نگویید که چه می‌خواهید، او از کجا باید بفهمد؟

۵ -در مورد چیزی که می‌خواهید رک و راست باشید

اگر ندانید چه چیز شور و میل جنسی شما را تحریک می‌کند به هیچ ‌وجه نخواهید توانست آن را به همسرتان بفهمانید. اگر قبلا یک راست وارد تختخواب می‌شدید و رابطه خود را شروع می‌كردید ولی الان احساس می‌کنید دوست دارید وقت بیشتری را صرف نوازش یكدیگر کنید، باید این را مسئله به همسرتان بگویید. اگر یک قسمت خاص از بدنتان دیگر مثل قبل محل خوبی برای تحریک شدن نیست باید آن را به اطلاع همسرتان برسانید.

۶ -سرزنش یا تحقیرش نکنید

برای اینکه به چیزی که می‌خواهید برسید لازم نیست بدجنس شوید. در نظر بگیرید که همسرتان دوست دارد بیشترین لذت‌ها را به شما بدهد. پس به‌جای اینکه بگویید، “باید درمورد روابط جنسی مسخره‌ای که داریم با هم حرف بزنیم:، بگویید، “می‌دونم دوست داری من از رابطه‌‌مون لذت ببرم اما می‌خوام تو هم لذت ببری به خاطر همین مایلم صحبت کنیم تا ببینیم چطور می‌تونیم هر دو لذت ببریم.”

۷ -موضوع را به خودتان برگردانید

زاویه صحبت را طوری تغییر دهید که انگار موضوع در مورد شماست. مثلا بگویید، “به این ربطی نداره که تو چه کاری رو اشتباه انجام میدی، موضوع اینکه که من چه چیزی دوست دارم.” پس به‌ جای اینکه بگویید، “هیچوقت به اندازه کافی منو نوازش نمی‌کنی” بگویید، “دوست دارم قبل از اینکه سراغ کار اصلی بریم کمی بیشتر ناز و نوازشم کنی.”

۸ -به ایما و اشاره‌های غیرکلامی خودتان دقت کنید

زبان اندامتان هم راهی برای بیان احساستان است! سعی کنید تا می‌توانید آرام باشید و بدون عصبانیت و خستگی حرف بزنید. چند نفس عمیق بکشید، دقت کنید که دست ‌به سینه نباشید و موقع حرف زدن نزدیک به همسرتان بنشینید.

۹ -در ذهنتان راه ‌حل داشته باشید و از ایده‌های او هم استقبال کنید

رسیدن به خواسته‌ها و نیازهایتان درست است اما باید به حرف‌های همسرتان هم گوش بدهید. اولویت‌های او هم ممکن است تغییر کرده باشد و نیمی از مسئولیت لذت بردن از رابطه‌ جنسی نیز بر عهده ‌شماست. با او همفکری کنید و بهترین زمان‌ها را برای رابطه ‌جنسی تعیین کنید. شاید هم بد نباشد با هم برای مشاوره بروید. مشاورین می‌توانند راه‌های بسیار خوبی برای برگرداندن شور و عشق قدیم به زندگیتان به شما پیشنهاد کنند.

۱۰ -یادتان باشد این مکالمه یک طرفه نیست

حرف زدن در مورد زندگی جنسیتان چیزی نیست که یکبار در طول زندگیتان در مورد آن حرف بزنید. این بحثی همیشگی است. بعضی از زوج‌ها به‌طور منظم جلساتی را با هم به حرف زدن درمورد مسائل دیگر زندگی مثل برنامه‌های مالی و برنامه‌های مربوط به فرزندانشان اختصاص می‌دهند. پس چرا نباید وقتی را هم برای حرف زدن در مورد زندگی جنسیتان اختصاص دهید؟

همچنین ببینید

بازیابی تمرکز

5 روش فوری و موثر برای بازیابی تمرکز

بازیابی مجدد قدرت تمرکز حتما شما نیز مانند بسیاری از افراد پر مشغله تجربه یک روز ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.