خانه / روانشناسی / چگونه خوشبخت‌ترين زوج دنيا باشيم؟

چگونه خوشبخت‌ترين زوج دنيا باشيم؟

روانشناسی ازدواج، نكات ازدواج، ازدواج و بی تجربگی، اختلاف عقیده در ازدواج، حل مشكلات و اختلاف‌ها در ازدواج، پایداری ازدواج

زمانی که یک زندگی مشترک شروع می شود، زن و شوهر در موقعیت خاصی قرار می‌گیرند که قبلا آن را هرگز تجربه نکرده‌اند. بسیاری اوقات همین بی تجربگی باعث بروز تنش‌ها و اختلاف‌های بسیاری بین همسران می‌شود. در ادامه اين مطلب ويژگي‌هاي شخصيتي زوج‌هاي موفق را با شما در ميان مي‌گذاريم تا بتوانيد هر چه بيشتر در زندگی مشترک خود موفق و خوشبخت باشيد:

زوج های موفق یکدیگر را در اولویت قرار می‌دهند

همسران خوشبخت یکدیگر را در اولویت اول قرار می‌دهند. منظور از قرار دادن در اولویت اول، این است که به حرف‌های همسرشان علاقه نشان می‌دهند، او را جدی می‌گیرند و در مقابل دیگران با کلمات احترام آمیز با او صحبت می‌کنند؛ به عبارت دیگر، آن‌ها هیچ وقت یکدیگر را سرسری نمی‌گیرند و از کنار افکار، حرف‌ها، احساسات، علایق و مشکلات یکدیگر به سادگی نمی‌گذرند.

همسران خوشبخت و موفق صبورند

همیشه بین دو نفری که زیر یک سقف زندگی می‌کنند، تفاوت عقیده و سلیقه پیش می‌آید و گاهی اوقات، این تفاوت‌ها باعث دردسر و تنش هم می‌شود. در این حالت زوج‌ها دو نوع رفتار را در پیش می‌گیرند: یا تحمل کرده، سعی می‌کنند تعارض‌های به وجود آمده را حل کنند و یا فورا به آخرین راه فکر می‌کنند و با تصمیم به جدایی، دست از تلاش می‌کشند و امید به بهبود اوضاع و حل مشکل را از دست می‌دهند. با این حال اگر همسر شما فقط کاری را انجام می‌دهد که مطابق میل شما نیست یا عقیده‌ای مخالف عقیده شما دارد، باید تلاش کنید تا به تفاهم برسید.

زوج های موفق و خوشبخت استقلال فردی خود را حفظ می‌کنند

هر قدر هم که شما پیش از ازدواج مستقل بوده باشید، ازدواج شما را به همسرتان وابسته می‌کند چرا که زندگی‌تان از زندگی شخصی به زندگی مشترک تغییر کرده است. این وابستگی به خصوص اگر شما صاحب فرزند شده باشید، بیشتر هم خواهد شد ولی زوج‌های خوشبخت می‌دانند که هرقدر هم زوجی یکدیگر را دوست داشته باشند و به یکدیگر عشق بورزند، هرکدام برای خود حریم شخصی داشته و شرط دوام ازدواج این است که به حریم و زندگی شخصی دیگری احترام بگذارند.

همسران موفق در کنار هم با تغییرات کنار می‌آیند

پس از گذشت چندین سال از ازدواج، همسر شما همانی نیست که در گذشته به دست او حلقه ازدواج کرده‌اید بلکه به خاطر حوادث گوناگون در زندگی، دارای شخصیتی متفاوت از پیش شده است. در واقع خود شما هم چنین شده‌اید. زوج‌های موفق و خوشبخت می‌دانند که اکنون شرایط فرق کرده است و همسرشان دیگر همان آدم قبلی نیست و قواعدی که با هم برای زندگی خانوادگی شان وضع کرده بودند، باید تغییر کند. برای این که زندگی همچنان پایدار بماند و به خوشبختی خانواده آسیبی نرسد، باید هر دو انعطاف پذیر باشند، خودشان را با شرایط جدید وفق دهند و قوانین جدیدی برای زندگی مشترک‌شان وضع کنند.

زن و شوهرهای موفق مراقب زندگی مشترک‌ خود هستند

گاهی اوقات ممکن است پس از گذشت چند سال از یك زندگی خوب و موفق، فکر کنید که خوشبختی شما در زندگی مشترک تا ابد دوام خواهد داشت و هیچ چیز نمی‌تواند رابطه پایدار شما را خدشه‌دار کند. ولی این را بدانید که تغییرات آهسته و پیوسته با صدمه‌های جزئی وارد آمده به زندگی که طی سال‌ها روی هم انباشته می‌شوند، می‌تواند پایدارترین عشق‌ها را هم نابود کند.

برای پیشگیری از چنین اتفاق دردناکی باید هر چند وقت یک بار با همسرتان بنشینید و زندگی و شرایط کنونی را مرور کنید و با این گفت‌وگوها از احساسات یکدیگر باخبر شده و مطمئن شوید که هر دو از زندگی‌تان راضی هستید. هرگاه یکی از شما ناراضی باشد یا به مشکلی در رابطه‌تان برخورده باشد، باید برای برطرف کردن آن تلاش کند. به این ترتیب مشکلات روی هم انباشته نمی‌شوند و رابطه شما از گزند آسیب‌ها در امان خواهد بود.

همچنین ببینید

مردان

۹ عادتی که زوج‌های خوشبخت به هر قیمتی شده از آن‌ها دوری می‌‌کنند

مطمئنا، بارها درباره‌ی نکات ضروری برای برقراری رابطه‌ی عاشقانه سالم و شاد شنیده‌اید. اما در ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.