خانه / روانشناسی / چگونه پس از ازدواج زندگی شادی داشته باشیم؟

چگونه پس از ازدواج زندگی شادی داشته باشیم؟

زندگی مشترك، زندگی زناشویی، روانشناسی رابطه، روانشناسی عشق، مشاوره ازدواج، رمز خوشبختی

داشتن یك زندگی زناشویی شاد فقط با تلاش و عشق سرشار شما امکان پذیر است. به شخصیت همسر خود همانگونه كه هست احترام بگذارید. اگر سعی کنید همه چیز را تغییر دهید، ممکن است بعد از ازدواج با مشكلاتی روبرو شوید. در ادامه اصولی كلی برای یک داشتن زندگی شاد پس از ازدواج آورده شده است، پس با ما همراه باشید.

1.  همسرتان را بالاترین اولویت زندگی خود قرار دهید

همسر شما باید بالاترین اولویت زندگی شما باشد! خواسته‌های او را در نظر بگیرید و همواره شادی او را در اولویت قرار دهید. این یك امر متقابل است. اگر شما همسرتان را دوست داشته باشید، شادی او باید بالاترین اولویت شما در زندگی باشد. در تصمیم‌گیری‌های خود کمی نرم‌تر باشید تا بتوانید او را نیز خوشحال نگه دارید. مطمئن باشید شما نیز در مقابل همان مقدار از عشق و احترام او را دریافت خواهید كرد.

2. با یكدیگر ارتباط برقرار كنید

آیا می‌دانید چرا همه زوج‌ها پس از ازدواج دعوا می‌كنند؟ خب، دلیل اصلی این مشكل عدم برقراری ارتباط است. وقتی زوج‌ها نمی‌توانند به درستی با یكدیگر ارتباط برقرار كنند، خوشبختی خود را در معرض تباهی می‌بینند. شما این اشتباه را تكرار نكنید. هر روز و همیشه با شریک زندگی خود ارتباط بر قرار كنید. سعی كنید همه چیز را با همسرتان به اشتراک بگذارید، چه چیزهای خوب و چه چیزهای بد را. داشتن ارتباطاتی روشن و شفاف باعث می‌شود با گذشت زمان رابطه شما مستحكم‌تر شود.

3. خلق و خوی همسرتان را درك كنید

درك خلق و خوی همسرتان نقش مهمی در موفقیت ازدواج شما دارد. سعی كنید همیشه از حال و هوای روحی همسرتان آگاه باشید. اگر او بنا به هر دلیلی ناراحت یا بی حوصله است می‌توانید در كنار او بنشینید و به حرف‌هایش گوش دهید. گاهی اوقات همین نشستن و صحبت کردن با یکدیگر كافی است تا حال و هوای هر دوی شما عوض شود. به این ترتیب به یكدیگر بیشتر اعتماد كرده و به هم نزدیك‌تر خواهید شد. درک احساسات و همچنین نیازهای همسرتان از اهمیت بالایی برخوردار است.

4.  به همسرتان بگویید دوستش دارید

در شروع روز با گفتن جمله خیلی دوستت دارم به همسر خود انرژی دهید. سعی كنید هر روز عشق خود را به او ابراز كنید. با گفتن همین جمله ساده، همسر شما احساس می‌كند برای شما چقدر دوست داشتنی است. او را با در آغوش گرفتن‌های ناگهانی غافلگیر كنید. هنگامی که همسرتان به خانه می‌آید او را ببوسید. این ابراز عشق‌های کوچک می‌تواند تاثیر زیادی در خوشبختی شما پس از ازدواج داشته باشد.

5. با هم وقت بگذرانید

لذت بردن از زمانی كه با یكدیگر می‌گذرانید باعث می‌شود احساس خوشحالی و خوشبختی بیشتری بكنید. برای بیرون رفتن با همسرتان وقت بگذارید و از او نیز بخواهید همین كار را انجام دهد. سعی كنید حداقل هر دو ماه یك بار یك قرار عاشقانه بگذارید. با یكدیگر فیلم تماشا كنید و یا با هم خرید كنید. پیك‌نیك‌های آخر هفته نیز می‌تواند به شما کمک کند تا به یکدیگر نزدیک‌تر شوید.

6. شریک زندگی خود را غافلگیر كنید

خوب است گاه به گاه همسرتان را غافلگیر كنید! کاری سرگرم کننده و خلاق انجام دهید تا همسر شما احساس خاص بودن كند. یک یادداشت و یا یک شعر عاشقانه برای او بنویسید و در كیف او بگذارید. یك آواز عاشقانه برای او بخوانید. این كارهای كوچك همسرتان را واقعا خوشحال می‌کند و با گذشت زمان رابطه شما صمیمانه‌تر و مستحكم‌تر از قبل خواهد شد.

7. او را بپذیرید و با او همراه شوید

هر زوجی پس از ازدواج مجبورند از خود كمی سازش نشان دهند. البته این سازش باید دو طرفه باشد. با همسرتان به تماشای مسابقه ورزشی مورد علاقه‌اش بنشینید و یا لباس‌هایی را بپوشید كه او بیشتر می‌پسندد تا او را خوشحال كنید. هنگامی که شما شرایط را بپذیرید، همه چیز متعادل خواهد ماند.

8. انتظاراتی واقع بینانه داشته باشید

انتظاراتی منطقی از همسر خود داشته باشید. توقع انجام چیزی را نداشته باشید كه از او بر نمی‌آید. به مرور زمان كه شما بیشتر روحیات همسرتان را درك می‌كنید، می‌فهمید چه توقعاتی واقع بینانه هستند. برای مثال، اگر همسر شما خیلی اهل رمانتیك بودن نیست، از او انتظار نداشته باشید قراری عاشقانه و رویایی برای شما ترتیب دهد. داشتن انتظاراتی واقع بینانه و متناسب با شخصیت همسرتان شادی ارتباط شما را  برای همیشه حفظ خواهد کرد.

منبع نوشته

همچنین ببینید

مردان

۹ عادتی که زوج‌های خوشبخت به هر قیمتی شده از آن‌ها دوری می‌‌کنند

مطمئنا، بارها درباره‌ی نکات ضروری برای برقراری رابطه‌ی عاشقانه سالم و شاد شنیده‌اید. اما در ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.