خانه / زيبايی / ۵ اشتباه بزرگ در زدن ریمل كه احتمالا مرتكب می‌شوید

۵ اشتباه بزرگ در زدن ریمل كه احتمالا مرتكب می‌شوید

نكات آرایش صورت، نكات آرایش چشم، نكات آرایشی و زیبایی، آرایش چشم، نكات استفاده از ریمل، نحوه زدن ریمل، طرز زدن ریمل، روش زدن ریمل

ریمل زدن ترفندهای بسیاری دارد. برای بخشیدن جلوه بیشتری به نگاه‌های خشم‌آلود یا عشوه‌گرانه‌ همیشه به چشمانی ریمل زده نیاز داریم. اما گاهی اوقات ریمل زدن تبدیل به سخت‌ترین كار دنیا می‌شود. از اشتباهات رایج ریمل زدن اجتناب کنید تا هرگز مجبور به چند لایه ریمل زدن یا سیاه کردن مجدد مژه‌ها نشوید .

اشتباه اول: از برس اشتباه استفاده می‌کنید

ریمیلی كه اخیرا خریده‌اید خوب کار نمی‌کند. پس باید آن را دور بیاندازید، درست است؟ نه. دلیل اینکه ریمل شما حجم و اندازه‌ی وعده داده شده را به چشمان شما نمی‌بخشد، می‌تواند به خاطر برس آن باشد نه خود ریمل.

راه‌حل: برسی مناسب بیابید و همیشه از همان برس استفاده کنید. لورن کوزنسا، آرایشگری در نیویورک می‌گوید: تقریبا همه چیز ریمل زدن به برس آن ربط دارد. به گفته‌ی کوزنسا، اگر ریملی با برسی مناسب بخرید، می‌توانید از آن برای ریمل‌های دیگر نیز استفاده كنید. كافی است برس را با الکل استریل کنید و از آن برای دیگر ریمل‌ها نیز استفاده کنید.

اشتباه دوم: برس ریمل را زیاد پر می‌کنید

هیچ چیزی بدتر از آن نیست که ریمل شما یک هفته بعد از خرید خشک شود. اگر در هر بار برس ریملتان را خیلی پر کنید، خشك شدن ریمل تقصیر خود شماست. سوزان پوسنیک، آرایشگر و موسس خط تولید وسایل آرایشی و بهداشتی سوزان پوسنیک می‌گوید: هر بار که ریمل را باز می‌کنید و برس را به داخل و خارج ریمل می‌برید، ریمل شما هوا می‌كشد و به همین دلیل خشک می‌شود.

راه‌حل: برای پر كردن برس با ریمل، آن را به داخل لوله بچرخانید به‌جای اینکه آن را به داخل و خارج ببرید. به گفته‌ی پوسنیک، به این ترتیب پوششی ۳۶۰ درجه و پر‌فایده خواهید داشت.

اشتباه سوم: در زمان کم از لایه‌های زیادی از ریمل استفاده می‌كنید

وقتی پای ریمل در میان باشد، زدن لایه‌هایی پر از ریمل به مژه‌ها كاری خوشایند است. اما کوزنسا می‌گوید اعمال ریمل مرطوب به روی لایه‌هایی از ریمل قبلی كه هنوز خشك نشده‌اند، حجم و اندازه بیشتری به مژه‌های شما نمی‌بخشد. این کار تنها دور ریختن ریمل است.

راه‌حل: صبور باشید. کوزنسا می‌گوید کمی صبر کنید تا هر یك از لایه‌های ریمل خشک شوند. زیرا برای این كه لایه‌های بعدی ریمل بدون توده شدن روی مژه‌ها بنشینند، نیاز است كه مژه‌های شما خشك شده و چسبندگی لازم را داشته باشند.

اشتباه چهارم: ریمل شما در تمام صورتتان پخش می‌شود

در طول روز تکه‌های کوچک سیاه ریمل را زیر چشمانتان می‌یابید؟ مطمئناٌ یک مرحله‌ی مهم و کاربردی در ریمل زدن را فراموش كرده‌اید.

راه حل: در حین ریمل زدن مژه‌هایتان را با شانه‌ی مخصوص مژه شانه کنید. زیرا جدا کردن مقدار اضافی ریمل بعد از ریمل زدن مانع از ریزش‌ آن در طول روز می‌شود. سونیا کاشوک، آرایشگر و موسس سالن زیبایی سونیا کاشوک می‌گوید در حین ریمل زدن مژه‌ها را به سمت بالا شانه بزنید-به همان صورتی كه از برس برای زدن ریمل استفاده می‌كنید- و به یاد داشته باشید که بعد از اعمال هر لایه از ریمل مژه‌های خود را شانه کنید.

اشتباه پنجم: همیشه به همان صورت گذشته ریمل می‌زنید

به‌گفته‌ی کاشوک، یکی از رازهایی که آرایشگران به شما نمی‌گویند این است كه با بالا رفتن سن، مژه‌هایتان صاف‌تر می‌شود. با گذشت زمان مژه‌های شما ریزش بیشتری نیز پیدا می‌کنند.

راه حل : کاشوک می‌گوید در حین ریمل زدن، برس را کمی با فاصله از ریشه‌ی مژه‌هایتان بزنید تا مژه‌ها را كمی به سمت بالا كشیده باشید.

منبع نوشته

همچنین ببینید

15 روش کم‌هزینه و آسان برای زیبایی پوست و مو

اهمیت زیبایی و سلامت پوست و مو برای خانم‌­ها بر هیچکس پوشیده نیست. اما گاهی ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.