خانه / كاهش وزن / ۵ ورزش عالی برای کاهش وزن سريع

۵ ورزش عالی برای کاهش وزن سريع

ورزش برای كوچك كردن شكم، ورزش برای كوچك كردن ران، ورزش برای كاهش وزن، ورزش برای لاغری، لاغری سریع، لاغری با پیاده روی، ورزش های هوازی برای لاغری، ورزش های هوازی برای كاهش وزن، كاهش وزن سریع، دویدن برای لاغری، پیاده روی و لاغری، شنا و لاغری، دوچرخه سواری برای لاغری، طناب زدن و لاغری، نكات تناسب اندام

این روزها برای كاهش وزن متدها و روش‌های بسیاری وجود دارد. ورزش یكی از بهترین و موثرترین راه‌های كاهش وزن است، زیرا با ورزش كردن كالری می‌سوزانید و ماهیچه‌های بدن خود را توسعه می‌دهید كه برای سلامت و متناسب بودن  شما بسیار اهمیت دارند. البته باید ورزش مستمری داشته باشید تا نتیجه بگیرید. ورزش كردن همچنین متابولیسم بدن شما را افزایش می‌دهد و در نتیجه به كاهش وزن شما منجر می‌شود. در اینجا لیستی از ورزش‌های مفید برای كاهش وزن را به شما معرفی می‌كنیم كه با انجام آن‌ها می‌توانید به طرز موثری وزن كم كنید.

پیاده روی

پیاده روی یکی از بهترین ورزش‌ها برای کاهش وزن است. برای انجام این ورزش ساده فقط به یک جفت کفش راحت و كمی وقت نیاز دارید. پیاده روی علاوه بر پایین آوردن وزن شما، به حفظ سلامت قلب شما نیز كمك كرده و ریسک آسیب دیدن شما در این ورزش بسیار پایین است. با این حال، پیاده روی تأثیر کندی بر کاهش وزن شما خواهد داشت: با پیاده روی با سرعت ۶ کیلومتر در ساعت، در هر دقیقه بین ۵ تا ۸  کالری می‌سوزانید.

شنا

شنا کردن یکی دیگر از ورزش‌های عالی برای کاهش وزن است. هنگامی كه شنا می‌كنید می‌توانید ۴۰۰ تا ۷۰۰ کالری در ساعت سوزانده و  سریع وزن كم كنید. كارشناسان نیز برای کاهش وزن شنا كردن را توصیه می‌كنند زیرا این ورزش تمامی عضلات بزرگ بدن مانند شکم، عضلات پشت، بازوها، پاها و باسن را درگیر می‌کند.

دوچرخه سواری

اگر طرفدار دوچرخه سواری هستید، حتما آن را در میان برنامه‌های تفریحی خود بگنجانید زیرا در كاهش وزن كمك شایانی به شما می‌كند. می‌توانید مطمئن باشید كه با دوچرخه سواری به سرعت وزن كم می‌كنید. فراموش نكنید كه دوچرخه سواری در فضای بیرون بهتر از دوچرخه زدن در باشگاه است. اگر می‌توانید مسیر محل کارتان را با دوچرخه طی کنید تا آن را تبدیل به یك عادت روزمره كنید. به این ترتیب بدون اختصاص دادن وقت چندانی کالری می‌سوزانید.

دویدن

اگر طرفدار دویدن هستید باید بدانید كه دویدن راهی فوق‌العاده برای سوزاندن كالری‌های اضافی، افزایش سلامت عمومی بدن و لاغر شدن اندام‌هاست. دویدن می‌تواند به سرعت باعث کاهش وزن شما شود. با دویدن نه تنها عضلاتی متناسب و خوش فرم خواهید داشت، بلكه استخوان‌هایی سالم‌تر و محكم‌تر داشته و ضربان قلب شما تنظیم می‌شود و در نتیجه از بسیاری از بیماری‌های قلبی مصون خواهید بود.

طناب زدن

طناب زدن ورزشی مفرح و راهی بسیار عالی برای سوزاندن چربی‌های اضافی بدن است. در حین طناب زدن، تقریبا تمامی عضلات بدن شما درگیر شده و به راحتی چربی سوزی می‌كنید. ۱۳ دقیقه طناب بزنید و سپس یک دقیقه استراحت كنید تا بهترین و موثرترین نتیجه را از طناب زدن خود بگیرید.

منبع نوشته

همچنین ببینید

فواید و تاثير مثبت ورزش صبحگاهی بر ذهن و بدن

هفت تاثير مثبت ورزش صبحگاهی بر ذهن و بدن

فواید ورزش صبحگاهی ورزش تاثیری مستقیم در داشتن سلامت جسمانی و روحیه بالا در زندگی­ ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.