خانه / ورزش و تناسب اندام / ۷ وسیله‌ی ضروی برای حفظ تناسب اندام

۷ وسیله‌ی ضروی برای حفظ تناسب اندام

تناسب اندام بانوان، تناسب اندام زنان، نكات تناسب اندام، وسایل ورزشی خانگی، كفش مناسب ورزش، ابزارهای جانبی تناسب اندام، كفش مناسب دویدن، آبرسانی بدن در ورزش، تعریق زیاد در ورزش، عرق كردن شدید در ورزش، باندهای مقاومتی ورزشی، طناب كشی ورزشی، ورزش در خانه، نكات ورزش در منزل، استفاده از كرم ضد آفتاب، كاربرد باندهای ورزشی، رژیم غذایی سالم، رژیم غذایی كاهش وزن، رژیم غذایی برای لاغری سریع

هنگامیکه صحبت از دستیابی به بدنی سالم و متناسب می‌شود، شما برای گرفتن نتیجه، علاوه بر انگیزه به چیزهای دیگری هم نیاز خواهید داشت. البته انگیزه باید اساس هر روال تناسب‌اندامی باشد، اما برای بدست آوردن نتایج پایدار باید خودتان را به لوازم جانبی درستی مجهز کنید. در مقاله‌ی امروز، ما لیستی از مهمترین ابزارهای جانبی تناسب اندام که باعث می‌شوند شروع بهتری داشته باشید را برایتان تهیه کرده‌ایم:

۱. کفش مناسب

واضح است که کفش‌های مناسب اهمیت زیادی دارند، بخصوص اگر شما عاشق تمرینات پر برخورد مانند دویدن آهسته و ایروبیک باشید. کفش‌های مناسب می‌توانند خطر آسیب دیدگی را بطور قابل توجهی کاهش دهند. شما به کفش‌هایی نیاز دارید که مخصوص ورزش خاصی ساخته شده باشند.

بعنوان مثال، اگر به دویدن یا دویدن آهسته علاقه دارید، یک جفت کفش دویدن تهیه کنید، نه کفش‌های کتانی معمولی. کفش‌های دویدن از پاهای شما به قدر کافی پشتیبانی می‌کنند تا رگ به رگ نشوند. همچنین این کفش‌ها دارای بالشتک (لایه‌ای نرم) برای جذب ضربه و به حداقل رساندن آسیب زانو هستند.

۲. بطری آب

آبرسانی، یک بخش جدایی ناپذیر از ورزش است. هنگامیکه ورزش می‌کنید، بدن مایعات زیادی از دست می‌دهد که باید دوباره جایگزین شوند. بجای رفت و آمد به آبخوری باشگاه و اتلاف وقت، یک بطری آب تهیه کنید. به این ترتیب، آب همیشه در دسترس شماست. هنگامیکه یک بطری آب در دسترس داشته باشید، می‌توانید بدون وقفه به ورزش کردن ادامه دهید.

۳. مکمل‌های ویتامین

بسته به اینکه در مورد پرورش اندامتان تا چه اندازه جدی هستید، برای افزایش تناسب اندامتان به مکمل‌های معدنی و ویتامین‌های مناسب نیاز خواهید داشت. برخی از مکمل‌ها، توده‌ی عضلانی را افزایش می‌دهند و بقیه‌ی استقامت یا قدرت را بیشتر می‌کنند. هدف این مکمل‌ها تغذیه‌ی مطلوب شماست تا بدنتان سالم و متناسب باقی بماند.

۴. هدبند

می‌توانید انتظار داشته باشید که درهنگام ورزش مقدار زیادی عرق کنید. گاهی اوقات عرق روی صورتتان جاری خواهد شد و چشمانتان را می‌سوزاند. سایر اوقات، موهای شما مزاحمت ایجاد می‌کنند. شما می‌توانید با تهیه‌ی یک هدبند، احتمال این ناراحتی‌ها را به حداقل برسانید. هدبند، مانع وارد شدن عرق به چشم‌ها و رفتن مو به داخل دهانتان می‌شود.

۵. رژیم غذایی متعادل

ورزش، فقط در داشتن لوازم جانبی مناسب و ظاهری خوب در باشگاه خلاصه نمی‌شود. شما برای دستیابی به اهداف تناسب اندامتان باید یک رژیم غذایی مناسب را به برنامه‌ی ورزشی منظم‌تان اضافه کنید. توصیه‌ی ما این است که با یک متخصص تغذیه کار کنید تا با توجه به نیازهای شما، برنامه‌های غذایی هفتگی در اختیارتان قرار دهد. اگر یک مربی دارید، می‌توانید از او راهنمایی بگیرید و نکات تغذیه‌ای را بپرسید. در پایان، برای سالم و لاغر نگه داشتن بدنتان حتما مواد غذایی سرشار از فیبر، پروتئین با کیفیت بالا و چربی‌های مفید بخورید.

۶. باندهای مقاومتی

اگر در خانه تمرین می‌کنید، ما شدیدا توصیه می‌کنیم که باندهای مقاومتی (یا طناب کشی) تهیه کنید. باندهای مقاومتی می‌توانند جایگزین تجهیزات گران و سنگین باشگاهی شوند. شما می‌توانید از باندهای مقاومتی برای قوی‌تر کردن و شکل دادن به بازوها، پاها و حتی باسنتان استفاده کنید.

۷. ضد آفتاب

محافظت از پوستتان در برابر آفتاب کار بسیار مهمی‌است، مخصوصا اگر برای ورزش کردن از خانه خارج می‌شوید. آسیب ناشی از خورشید می‌تواند بافت‌های پوست را تجزیه کند و باعث چین و چروک‌های زودرس و پیری پوست شود. فراموش نکنید که ۳۰ دقیقه قبل از خارج شدن از خانه، از مقدار زیادی کرم ضدآفتاب استفاده کنید. همچنین یک ضدآفتاب در کیفتان داشته باشید تا هر جا که می‌روید بتوانید آن را تجدید کنید.

منبع نوشته

همچنین ببینید

فواید و تاثير مثبت ورزش صبحگاهی بر ذهن و بدن

هفت تاثير مثبت ورزش صبحگاهی بر ذهن و بدن

فواید ورزش صبحگاهی ورزش تاثیری مستقیم در داشتن سلامت جسمانی و روحیه بالا در زندگی­ ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.