خانه / زيبايی / 10 نكته برای مراقبت از پوست در فصل زمستان

10 نكته برای مراقبت از پوست در فصل زمستان

پوست و مو، مراقبت از پوست، خشك شدن پوست، خشكی پوست در زمستان، درمان خشكی پوست، لایه برداری پوست، رطوبت رسانی به پوست

در فصل زمستان داشتن پوستی نرم و لطیف و انعطاف‌پذیر كه تحت تاثیر هوای سرد و خشك زمستانی زبر و خشن نمی‌شود امری محال نیست. در زمستان، باید به نحوی از لایه‌های محافظ پوست خود در برابر هوای خشک و سرد محافظت كنیم. امروز در این مطلب سعی دارم شما را با 10 نكته شگفت انگیز در مراقبت از پوست بدن آشنا كنم که باعث می‌شوند حتی خشك‌ترین نقاط پوست بدن شما در مقابل اثرات آب و هوای سخت زمستانی به نخوی موثر در امان بمانند.

نکته 1: به پوست خود مرطوب کننده بزنید

اگر شما پوستی فوق العاده خشک دارید، باید از مرطوب کننده‌های قوی برای نرم شدن پوست خود بهره ببرید. بهتر است از لوسیونی استفاده كنید که حاوی سالیسیلیک اسید باشد، زیرا سلول‌های مرده اطراف فولیکول‌های مو را از روی پوست شما برمی‌دارد. به این ترتیب، پوست شما صاف و براق به نظر می‌رسد.

نکته 2: از ضد عفونی كننده‌ها و مواد پاک کننده مخصوص دست استفاده كنید

هیچ یك از ما دوست ندارد دست‌هایی خشک و زبر داشته باشد. زمانی که در طول روز با استفاده از آب و صابون بارها و بارها دست خود را می‌شویید، رطوبت پوست دست شما كاهش می‌یابد. در نتیجه بهتر است از ضد عفونی كننده‌های بدون الكل برای تمیز كردن دست‌های خود استفاده كنید تا رطوبت پوست دست شما حفظ شود.

نکته 3: دستکش بپوشید

این یكی از بهترین نكات در مراقبت از پوست بدن در برابر خشكی است. خوب است هنگام خواب پس از استفاده از یک کرم مرطوب کننده دستكش بپوشید و اجازه دهید دستكش تا صبح به روی دست‌های شما باقی بماند. دستکش رطوبت را برای مدت زمان بیشتری به روی پوست شما حفظ كرده و پوست نرم و لطیفی به شما می‌بخشد.

نکته 4: با اسكراب نواحی خشك پوست بدن را از بین ببرید

در فصل زمستان، احساس می‌کنید که پوست آرنج و زانوهای شما زبر و خشن شده است. می‌توانید به راحتی با استفاده از اسکراب‌های غنی از مرطوب کننده‌ها این نقاط پوست را احیا كنید. می‌توانید در خانه یک اسکراب عسل و شکر درست كنید و با استفاده از آن پوست این نواحی را لایه برداری كنید. عسل التهاب پوست را کاهش داده و شكر باعث افزایش گردش خون در پوست می‌شود. هنگامی که از اسكراب استفاده می‌كنید، خون در این نواحی در گردش افتاده و در نتیجه پوستی روشن و نرم خواهید داشت.

نکته 5: استحمام در شیر برای از بین بردن پوسته پوسته شدن پا و بازو

وقتی متوجه پوسته پوسته شدن پاها و بازوهای خود می‌شوید می‌توانید از لوسیون‌های حاوی اسید لاکتیک برای رفع این مشكل استفاده كنید. همچنین می‌توانید یک حمام شیر بگیرید. در واقع، شیر مرطوب کننده‌ای فوق العاده است و دارای قابلیت لایه‌برداری شگفت انگیزی است. با استفاده از شیر یا اسید لاکتیک، تمام پوسته‌های بدن شما از بین خواهند رفت.

نکته 6: برای پوست بدن نیز از مرطوب کننده استفاده كنید

در فصل زمستان، باید به وان حمام خود روغن‌هایی طبیعی مانند کنجد، آفتابگردان، گل پامچال و روغن زیتون را اضافه كنید. حمام كردن با این روغن‌های غنی و طبیعی یك لایه کرمی بر روی پوست شما باقی گذاشته و پوست را از اثرات مخرب هوای خشک و سرد زمستان محافظت می‌کند. وقتی به اندازه كافی پوست را با این روغن‌ها حمام دادید، آن را خشك كنید و از لوسیون مرطوب کننده برای تمام قسمت‌های بدن خود استفاده كنید.

نکته 7: پوست را با استفاده از یك لایه بردار ملایم لایه برداری كنید

فرآیند لایه برداری با حذف سلول‌های مرده از پوست شما باعث می‌شود پوست بتواند رطوبت طبیعی مورد نیاز خود را جذب كند. همیشه از یک لایه بردار ملایم که حاوی دانه‌های کوچک پلی اتیلن است برای لایه برداری پوست بدن خود استفاده كنید.

نکته 8: اسكراب و رطوبت رسانی پاها

بهتر است این مراقبت‌ها را قبل از رفتن به رختخواب انجام دهید، زیرا طول شب بهترین زمان برای استراحت پاهای شماست. اول پای خود را با استفاده از یك اسكراب لایه برداری كنید تا سلول‌های مرده و پینه‌ها از بین بروند و سپس به از یک مرطوب کننده قوی استفاده کنید. سعی كنید كل شب جوراب بپوشید و یا برای چند ساعت این كار را انجام دهید و پاهایی نرم و درخشان خواهید داشت.

نکته 9: دوش آب گرم طولانی نگیرید

در فصل زمستان، همه ما عاشق دوش آب گرم هستیم. حتی می‌توانیم ساعت‌ها در حمام آب گرم باقی بمانیم. بااین حال، آب داغ رطوبت طبیعی پوست را از بین می‌برد. سعی کنید دوش آب گرم خود را خیلی طولانی نكنید. بیشتر از روزی 10 دقیقه زیر دوش آب گرم نروید.

نکته 10: لباس خوابی نرم و پنبه‌ای بپوشید

اگر می‌خواهید در طول شب احساس راحتی داشته باشید بهتر است ملحفه‌های پنبه‌ای نرم و لباس خوابی پنبه‌ای انتخاب کنید. در این فصل از ملحفه‌ها و لباس‌هایی كه حاوی ترکیبی از پنبه و الیاف مصنوعی هستند استفاده نكنید، زیرا ممکن است باعث تحریک و خارش پوست شما شوند.

منبع نوشته

همچنین ببینید

15 روش کم‌هزینه و آسان برای زیبایی پوست و مو

اهمیت زیبایی و سلامت پوست و مو برای خانم‌­ها بر هیچکس پوشیده نیست. اما گاهی ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.