خانه / تغذیه سالم / 12 خاصیت شگفت انگیز دانه‌های کنجد

12 خاصیت شگفت انگیز دانه‌های کنجد

خواص دانه های كنجد، خواص روغن كنجد، ارزش غذایی كنجد، كنجد و زیبایی پوست، حفظ زیبایی و سلامت پوست، افزایش تولید كلاژن، پروتئین گیاهی، سلامت دندان ها، جلوگیری از دیابت، پیشگیری از دیابت، كنترل فشار خون، مواد غذایی مفید در سلامت قلب، پیشگیری از سرطان، منابع غذایی ضد سرطان، سلامت استخوان ها، سلامت دستگاه گوارش، پیشگیری از یبوست، سلامت دستگاه تنفسی، پیشگیری از آسم، التهاب منافذ تنفسی، مواد غذایی مفید برای رماتیسم مفصلی، نكات تغذیه سالم، نكات تغذیه ای، نكات سلامتی

كنجد یکی از شگفت آورترین مواد غذایی است که سابقه استفاده 5000 ساله دارد. کنجد یکی از مواد غذایی موثر و غنی است که امروزه موارد استفاده بی‌شماری دارد. دانه‌های کنجد دارای پروفایل غذایی بسیار خوبی هستند که تضمینی برای پیشگیری و درمان بیماری‌های مختلف محسوب می‌شوند. ترکیباتی همچون مس، منگنز، کلسیم و منیزیم درصد بالایی را در این ماده غذایی به خود اختصاص می دهند. لازم به تاکید است که این مواد و ترکیبات مغذی شامل انواع ویتامینها و مواد معدنی می شوند. به مهمترین آنها در 28 گرم کنجد اشاره می‌كنیم:

منگنز           0/7                 میلی گرم

مس             0/7                میلی گرم

کلسیم        277                 میلی گرم

آهن            4/1                  میلی گرم

منیزیم        99/7                 میلی گرم

تریپتوفان     93                   میلی گرم

روی           2                      میلی گرم

فیبر            3/9                           گرم

تیامین        0/2                  میلی گرم

ویتامین بی-6     0/2           میلی گرم

فسفر            179              میلی گرم

پروتئین          4/7                        گرم

بهبود سلامت و زیبایی پوست

دانه های کنجد سرشار از روی می باشند. روی ماده اساسی و موثر در تولید کلاژن می باشد و سبب نرمی پوست نیز می شود. روی همچنین باعث ترمیم بافتهای بدن می شود. روغن کنجد نیز به عنوان تسکین دهنده سوختگی و بیماری های پوستی نیز استفاده می شود.

مناسب برای رژیمهای گیاهی سرشار از پروتئین

دانه های کنجد دارای 7/4 گرم پروتئین در یک اونس می باشند که این عامل برای تامین پروتئین مورد نیاز برای افراد با رژیم گیاه خواری مناسب می باشد.

حفظ سلامت دهان با استفاده از روغن کنجد

یکی از مهمترین خواص دانه های کنجد و روغن آن از بین بردن پلاکهای دندانی و مقاوم کردن دهان در برابر آسیبهای دهانی می باشد. با قرقره کردن و چرخاندن روغن کنجد در دهان می توانید دهان و دندان خود را سالم نگه دارید. در مشاهداتی که در یک مطالعه علمی انجام شده است، به این نتیجه رسیده اند که  چرخاندن روغن کنجد در دهان باعث کاهش مقدار باکتری streptococcus mutants در پلاکهای دندانی و بزاق دهان می شود و باعث مقاوم سازی سلامت دهان نیز می گردد.

کمک در پیشگیری از دیابت

به علت وجود منیزیم و مواد مغذی دیگر، دانه های کنجد و به ویژه روغن آن باعث کمک در پیشگیری دیابت می شوند. در یکی از مطالعات منتشر شده در مجله آمریکایی مواد غذایی پزشکی (2011)، به این نکته دست یافته اند که روغن کنجد باعث بهبود اثر داروی ضد دیابت  glibenclamide در بیماران دیابتی نوع دوم می شود. در مطالعه دیگری نشان داده شده است که جایگزین کردن روغن کنجد به عنوان تنها ترین روغن خوراکی مصرفی تاثیر زیادی بر کاهش فشار خون و قند در بیماران دیابتی با فشار خون بالا دارد.

عاملی بر کاهش فشار خون

با توجه به موارد بالا، روغن کنجد باعث کاهش فشار خون مبتلایان به دیابت با فشار خون بالا می شود. به علاوه منیزیم موجود در آن خود باعث کاهش فشار خون می باشد که دانه های کنجد نیز دارای منیزم می باشند.

افزایش سلامتی قلب

علاوه بر دانه های کنجد، روغن کنجد نیز عاملی برای مقاوم سازی سلامت قلب به وسیله جلوگیری از ضایعات آترواسکلروتیک می باشد. آنتی اکسیدانها و ضد التهاب های طبیعی همچون sesamol در عین حال که خواص آنتی آتروژنیک دارند، یکی از مهمترین عوامل مهم در سودمندی کنجد و روغن آن می باشد.

حفاظی برای DNA در برابر تصویر برداری های پزشکی و تشعشع

Sesamol که یک ترکیب طبیعی موجود در دانه ها و روغن کنجد می باشد، در تعدادی از مطالعات به عنوان حفاظی ایمن برای DNA  در برابر تصویربرداری های پزشکی و رادیولوژی در نظر گرفته شده است. Sesamol همچنین نشان داده است که عمر موشی را که در برابر تابش و اشعه بوده است را افزایش داده که درواقع این ماده با ممانعت از آسیب رسیدن به روده ها و طحال این افزایش را ناشی شده است.

خاصیت ضد سرطانی

وجود دو ماده مهم منیزیم و sesamol باعث میشود که دانه های کنجد و روغن آن خاصیت ضد سرطانی داشته باشند. یک مطالعه در مجله آمریکایی مواد غذایی پزشکی بیان دارد که خطر تومورهای کلرکتال به اندازه 13 درصد کاهش می یابد و خطر سرطان کلرکتال نیز به ازای جذب هر 100 میلی گرم منیزیم به اندازه 12 درصد کاهش می یابد.

مقاوم سازی سلامت استخوان

ماده روی علاوه بر بهبود سلامتی پوست، می تواند غلظت مواد معدنی را در استخوانها به مقدار مناسب نگه دارد و از پوکی استخوان جلوگیری نماید. در مطالعه منتشر شده در مجله آمریکایی مواد غذایی پزشکی، اشاره به رابطه ای میان فقدان روی و پوکی استخوان در نواحی لگن و ستون فقرات شده است. دانه های کنجد سرشار از کلسیم هستند که می توانند ماده ای اساسی برای جلوگیری از این موارد پوکی استخوان بشوند.

مقاوم سازی گوارش و هضم، بهبود یبوست

دانه های کنجد سرشار از فیبر هستند که برای دستگاه گوارش بسیار مناسب و بهبود دهنده است.

تسکین دهنده رماتیسم مفصلی

مس به عنوان یک کاهش دهنده درد و تورم همراه با آرتریت، یک ماده معدنی مهم و پر اهمیتی محسوب می شود که خاصیت ضد تورم دارد و برای سیستم های آنزیم آنتی اکسیدانی بسیار مهم و مورد نیاز می باشد. علاوه بر این،  این ماده معدنی باعث افزایش دوام و استحکام رگهای خونی، استخوانها و مفاصل می شود.

بهبود سلامت دستگاه تنفسی و پیشگیری از آسم

به علت وجود منیزیم در دانه های کنجد، این دانه ها از بروز آسم جلوگیری می‌کنند. كنجد همچنین از سایر بیماری های تنفسی از طریق جلوگیری کردن از التهاب منافذ تنفسی پیشگیری می‌کند.

منبع نوشته

همچنین ببینید

نكات زیبایی پوست، زیبایی پوست صورت، زیبایی از درون، صبحانه سالم و رژیمی، خواص میوه و سبزیجات، زیبایی پوست با تغذیه، زیبایی پوست با میوه ها

برای پوستی زیبا به صبحانه خود میوه بیفزایید

پوست صاف و زیبا با مصرف میوه به عنوان صبحانه داشتن پوست صاف و بدون جوش ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.