خانه / زيبايی / ده نكته برای داشتن موهايی جذاب و سالم

ده نكته برای داشتن موهايی جذاب و سالم

1. شانه نزدن موها قبل از شستن آن‌ها: زمانی كه موها خیس هستند بسیار آسیب‌پذیر می‌شوند و به راحتی گره می‌خورند. برای جلوگیری از این حالت، قبل از دوش گرفتن موهای خود را شانه بزنید. اگر عادت دارید موهای خود را در حمام نیز شانه كنید، قبل آن موها را به نرم‌كننده آغشته كنید و سپس از شانه‌ای با دندانه‌های پهن استفاده كنید.

2. شانه نزدن موها از ریشه تا به انتها: چربی موجود در پوست سر شما یك نرم‌كننده طبیعی برای موهای شماست. با استفاده از یك برس با دندانه‌های چوبی موهای خود را از ریشه شانه بزنید تا با ماساژ پوست سر باعث افزایش گردش خون و رشد بهتر موهای خود شوید.

3. شستشوی بیش از حد: شستشوی روزانه موها برای اكثر افراد سودمند نیست. شستشوی بیش از اندازه چربی‌های مفید پوست سر شما را از بین برده و لطافت و درخشندگی موها را از بین می‌برد. پس روزانه دوش بگیرید، اما اگر در طول روز مواد حالت‌دهنده زیادی به موهای خود نمی‌زنید از شستشوی روزانه موها صرف نظر كنید.

4. استفاده بیش از حد از نرم‌كننده‌ها: از نرم‌كننده‌ها فقط به اندازه‌ای استفاده كنید كه گره‌های مو باز شوند و لایه ضخیمی از نرم‌كننده به موهای خود اعمال نكنید. اگر موهای شما به رطوبت بیشتری نیاز دارند، می‌توانید هفته‌ای یك بار از ماسك‌های مو استفاده كنید. به یاد داشته باشید حتما بعد از استفاده از نرم‌ننده موهای خود را كاملا آبكشی كنید تا جایی كه آب خارج شده از موها كاملا تمیز و فاقد مواد نرم‌كننده باشد.

5. خشك كردن با حوله: خشك كردن سریع و شدید موها با حوله باعث شكننده شدن آن‌ها می‌شود. برای خشك كردن موها، آن‌ها را در حوله بپیچید و گاه به گاه با كمك دستان خود موها را از هم باز كنید. ممكن است كمی بیشتر زمان ببرد، اما در طولانی مدت موهای سالم‌تری خواهید داشت.

6. محافظت نكردن از مو در برابر حرارت: حرارت یكی از عوامل تخریب كننده مو است. پس همیشه برای محافظت از موهای خود در برابر حرارت ناشی از دستگاه‌های حالت دهنده مو از سرم‌های مو استفاده كنید. قبل از سشوآر كردن اجازه دهید موها خشك شوند تا زمانی كه فقط كمی نم‌دار باشند و از حرارت كم به جای حرارت زیاد استفاده كنید.

7. استفاده از اتوی مو بر موهای نم‌دار: اتوی مو و دستگاه‌های حالت دهنده داغ باعث سوختن فولیكول‌های موهای نمناك شده و موها را به شدت تخریب می‌كنند. همیشه قبل از استفاده از اتوی مو اجازه دهید موها كاملا خشك شوند، حتی اگر بسیار عجله دارید.

8. استفاده از اسپری مو قبل از حالت دادن: حتما تا به حال صدای ناشی از برخورد اتوی موی داغ با موی اسپری شده را شنیده‌اید. الكل موجود در اسپری مو در برخورد با حرارت می‌سوزد، پس همیشه بعد از فر كردن یا حالت دادن موها را اسپری كنید.

9. پوش دادن: پوش دادن موها یا همان شانه زدن به سمت ریشه به صورت گاه به گاه مشكلی ایجاد نمی‌كند. اما پوش دادن مداوم باعث صدمه دیدن موها می‌شود. اگر عادت دارید زیاد موهای خود را پوش دهید، برای آسیب نزدن به مو به جای استفاده از شانه از اسپری‌های مخصوص پوش استفاده كنید.

10. تلاش برای ترمیم موخوره: زمانی كه موخوره ایجاد شد دیگر هیچ راهی برای ترمیم آن وجود ندارد. فقط باید با رعایت اصول صحیح در شستشو، خشك كردن و سشوآر موها از به وجود آمدن موخوره جلوگیری كرد. تنها درمان موخوره كوتاه كردن مو‌هاست. اگر زیاد دچار موخوره می‌شوید می‌توانید برای كمتر دیده شدن آن از واكس و یا سرم موی شامل روغن استفاده كنید.

همچنین ببینید

15 روش کم‌هزینه و آسان برای زیبایی پوست و مو

اهمیت زیبایی و سلامت پوست و مو برای خانم‌­ها بر هیچکس پوشیده نیست. اما گاهی ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.