خانه / سلامتی / 3 چای گیاهی برای پیشگیری از سرماخوردگی در فصل زمستان

3 چای گیاهی برای پیشگیری از سرماخوردگی در فصل زمستان

راههای حفظ سلامتی، حفظ سلامتی در پاییز و زمستان، پیشگیری از سرماخوردگی، خواص دمنوش های طبیعی، دمنوش های پاییزی، نوشیدن چای گیاهی، درمان سرماخوردگی با گیاهان دارویی

در این زمان از سال که تغییرات هوا می تواند در بدن شما عدم تعادل فیزیکی ایجاد کند، چگونه از سرما خوردگی زود هنگام، عفونت های سینوسی و آنفولانزا جلوگیری کنید؟ چای راه نجات است! برای خودتان یک فنجان چای گرم دم کنید و از فصلی توام با سلامت لذت ببرید. سیستم ایمنی خود را با این چای های گیاهی تقویت کنید:

مریم گلی سفید

مریم گلی سفید یک گیاه ضد التهاب است که برای چلوگیری و درمان سرما خوردگی وعفونت های سینوسی بسیار مناسب است.
عرق کردن ،ایجاد بزاق و ترشحات بزاقی در شبکه ارتباطی سینوس گلو و ریه به کمک این گیاه کاهش پیدا می کند.شما مریم گلی سفید را می توانید بکلی در جنوب غربی پیدا کنید ولی به خاطر طعم ظریف و عطر و بوی مست کننده وبخار آن ،به عنوان چوب های سیاه خشک “smudge sticks” در سراسر کشور در فروشگاه های مواد غذایی بهداشتی فروخته می شود،که شما میتوانید آن را به چای تبدیل کنید.
برای خشک کردن چیده ی تازه آن،برگ های گیاه را با نخ به ساقه ی آن بپیچید ،مطمئن شوید که به خوبی بسته شده و آن را در جای خشک دور از نورمستقیم آفتاب آویزان کنید.
برای درست کردن چای مریم گلی سفید ،برگ های تازه یا خشک شده را 10 تا 15 دقیقه در آب داغ بخیسانید.

برگ تمشک قرمز (Raspberry )

برگ تمشک قرمز را برای کم کردن علائم سرما خوردگی ،آنفولانزا و عفونت های سینوسی امتحان کنید.
برگ گیاه تمشک برای زنان بسیار گرانبها است به عنوان مثال به درمان اختلال ها ی قاعدگی وانقباضات رحم کمک می کند.
از دیگر موارد کاربرد چای تمشک قرمز شامل تسکین دهنده ی التهابات وکمبود آب در روده می شود، همچنین می تواند به عنوان دهانشویه طبیعی برای تسکین تحریک ها ی دهان،لوزه ها وگلو مورد استفاده قرار بگیرد.
شما می توانید چای کیسه ای برگ تمشک قرمز را از فروشگاه های محلی مواد غذایی بهداشتی تهیه نمایید.

برنجاسف   ( Mugwort)

این گیاه ممکن است به نظر برسد که مستقیم از داستان های هری پاتر بیرون آمده، ولی قرن ها است که به عنوان تسکین دهنده‌ی معده استفاده می‌شود. برنجاسف کمک خوبی است وقتی که شما آنفولانزای معده ناخواسته دارید. گیاه برنجاسف درختچه چند ساله ی بلندی است که شامل روغن های مفید ضروری و فلاونوئید ها است.
در طب سنتی چینی، برنجاسف برای افزایش و تقویت توجه ذهنی و هوشیاری ،درمان عدم تعادل گوارش استفاده می شده و یکی دیگر از کمک های قوی برای زنان است، به طوری که آن را به عنوان یک گیاه “زنانه” در طب سنتی در نظر می گیرند. این مهم است که توجه داشته باشید که چون باعث انقباضات رحمی می شود،برنجاسف نباید توسط زنان حامله استفاده شود.
ممکن است برنجاسف را در کیسه های چای در بعضی فروشگاه های مواد غذایی بهداشتی پیدا کنید یا در عطاری به دنبال گیاه خشک آن بگردید. اگر شما گیاه خشک آن را دارید به سادگی برنجاسف را 10 دقیقه در آب جوش دم کنید، سپس از صافی رد کنید و بنوشید.
مثل همیشه، مطمئن شوید که با پزشک خود مشورت می کنید تا مطمئن شوید که هیچ یک از این گیاهان با داروهایی که مصرف می‌کنید تداخل نداشته و تاثیر منفی روی سلامت شما نداشته باشد.

نوشته : دکتر مائو شینگ نی

منبع نوشته

همچنین ببینید

دلایل درد معده، دلایل دل درد، سنگ‌ کیسه صفرا و دل درد، التهاب پانکراس و دل درد، رفلاكس معده و سوزش سر دل، بیماری عدم تحمل لاکتوز، مشکلات تیروئید و درد معده، پیشگیری از انگل، راه های حفظ سلامتی

دلايل اصلی شکم درد و روش درمان آن‌ها

تقریبا هر فردی ناراحتی‌های معده و دل درد را در یک نقطه تجربه می‌کند. اما ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.