خانه / سلامتی / 5 درمان خانگی برای میگرن

5 درمان خانگی برای میگرن

درمان میگرن، درمان میگرن با داروهای گیاهی، درمان میگرن در طب سنتی، میگرن و درمان آن، كاهش درد میگرن، نكات سلامتی

دست و پنجه نرم كردن با میگرن می‌تواند بسیار دشوار و آزار دهنده باشد، به ویژه در مواقع غیر منتظره‌ای مانند میان روز وقتی در محل کار هستید و یا درست قبل از رفتن به رختخواب. میگرن می‌تواند تمام روز شما را خراب کند و شما را آزار دهد. گرچه عوامل منجر به میگرن در مورد افراد مختلف متفاوت است، كمك گرفتن از برخی درمان‌های خانگی رایج در کاهش ناراحتی و درد مفید است. انجام این درمان‌ها آسان بوده و در اغلب موارد در كاهش درد موثر بوده است.

1. بخور اسطوخودوس

اسطوخودوس با خواص تسکین دهنده و آرامش بخش خود شناخته شده است. به همین دلیل معمولا از رایحه آن در اسپری‌های خوشبو كننده و تهویه هوا استفاده می‌شود. در آب در حال جوش چند قطره از روغن اسطوخودوس بریزید و عطر آن را استشاق كنید. این بخور  به سرعت درد شما را تسکین می‌دهد. حتی می‌توانید روغن اسطوخودوس را به صورت موضعی بر روی پیشانی خود بمالید تا درد شما كاهش یابد.

2. بخور نعناع

نعناع برای حفظ جریان خون در بدن مفید است و باعث باز و بسته شدن عروق به منظور ورود اکسیژن كافی به جریان خون می‌شود. می‌توانید روغن نعناع را به طور مستقیم استنشاق كنید و یا آن را در آب گرم ریخته و بخور دهید.

3. یك مداد بین دندان‌های خود قرار دهید

با نگه داشتن یک مداد بین دندان‌های خود، فك خود را ریلكس كنید. این كار باعث می‌شود بسیاری از عضلات صورت ریلكس شوند، در نتیجه تنش و استرس شما كاهش خواهد یافت. توجه كنید كه نباید مداد را گاز بگیرید و دندان‌های خود را روی آن فشار دهید. فشار دادن دندان‌ها باعث می‌شود درد شما بدتر شود، بنابراین از انجام آن اجتناب كنید. مداد را برای مدتی بین دندان‌های خود نگه داشته و استراحت كنید. درد شما به تدریج فروکش خواهد كرد.

4. آب بنوشید

کم آب شدن بدن می‌تواند درد میگرن را بدتر کند. هنگامی که درد شروع می‌شود باید مقدار زیادی آب بنوشید. این كار باعث می‌شود بدن شما هیدراته شده و استرس شما كاهش یابد.

5. سر خود را ماساژ دهید

ماساژ سر با روغن نارگیل و یا حتی ماساژ بدون ستفاده از روغن می‌تواند در تسکین درد شما بسیار مفید باشد. اگر می‌توانید به یك سالن ماساژ مراجعه كنید، یا در خانه از شخصی بخواهید سر شما را ماساژ دهد. برای برخی افراد، فشار دادن شقیقه‌ها در طول ماساژ می‌تواند به میزان زیادی در کاهش درد و تنش کمک کند.

نیازی به گفتن نیست كه اگر زیاد دچار سر دردهای میگرنی می‌شوید، باید به پزشك مراجعه كنید تا برخی از آزمایش‌ها را انجام دهید. در برخی موارد، معاینه چشم انجام می‌شود تا در صورت افزایش نمره چشم عینک جدیدی برای شما تجویز شود، زیرا تاری دید می‌تواند درد شما را افزایش دهد. با این حال، اگر دچار درد غیر منتظره شدید می‌توانید با انجام این درمان‌های خانگی ریلكس شده و با خواب و استراحت كافی به طور کامل از درد خلاص شوید.

منبع نوشته

همچنین ببینید

راههای حفظ سلامتی، خواص گیاهان دارویی، گیاهان تصفیه كننده هوا، فواید درمانی اسطوخودوس، خواص آلوئه ورا برای پوست، كاهش استرس با اسطوخودوس، درمان استرس با لاوندر، خواص درمانی رزماری

بهترین گیاهان خانگی برای بهبود سلامت و روحیه بهتر

همه افرادی که به دنبال خرید گیاهان خانگی هستند، قبل از انجام خرید اولین اولویت ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.