خانه / زيبايی / 5 عادت غلط آرایشی که می‌تواند شما را بیمار کند

5 عادت غلط آرایشی که می‌تواند شما را بیمار کند

نکات آرایشی، نکات آرایشگری، نکات آرایش چشم، اشتباهات آرایشی، اشتباهات آرایش چشم، اکستنشن مژه، نکات خط چشم، استفاده از خط چشم، تاریخ انقضای لوازم آرایشی، خوابیدن با آرایش، نکات زیبایی پوست، نکات زیبایی صورت

همه ما گاه به گاه عادت‌های بدی مرتکب می‌شویم که برای سلامتی ما ضرر دارند. اما زمانی که صحبت از روال آرایشی شماست، چیزهایی هستند که ممکن است انجام دهید و حتی فکرش را هم نکنید که چقدر می‌توانند مضر باشند. در اینجا برخی از عادات رایج آرایشی را گرد آورده‌ایم که می‌توانند به زیبایی پوست و به صورت کلی به سلامت شما آسیب‌هایی جدی برسانند.

به اشتراک گذاشتن لوازم آرایشی با دوستان

لباس و جواهرات خود را به دوستانمان قرض می‌هیم، پس چرا رژ لب خوشرنگ او را تست نکنیم؟ باید بدانید این کار بسیار، بسیار اشتباه است. به اشتراک گذاری لوازم آرایشی می‌تواند بسیار خطرناک باشد. دیوید بانک، متخصص پوست در Mount Kisco، در نیویورک می‌گوید: استفاده از لوازم آرایشی دوستان خطر ابتلا به عفونت را افزایش می‌دهد. با استفاده کردن از خط چشم و رژ لب دیگران، خطر ابتلا به عفونت‌های ویروسی مانند ورم ملتحمه و زخم‌های سرد وجود دارد‌. یک زن استرالیایی ادعا می‌کند به دلیل استفاده از برس آرایشی دوست خود مبتلا به عفونت استاف شده که موجب شده است این زن برای همیشه مجبور به استفاده از صندلی چرخدار شود.

استفاده از لوازم آرایش منقضی شده

بانک اضافه می‌کند: تاریخ انقضای محصولات آرایشی بنا به دلایل بهداشتی تعیین شده و متاسفانه اکثر مردم محصولات آرایشی خود را پس از گذشت این تاریخ بیرون نمی‌اندازند. همانطور که شیر تاریخ گذشته را دور می‌اندازید، باید ریمل یا رژ لب و یا هر محصول آرایشی دیگری که از تاریخ انقضای آن گذشته است را دور بیاندازید. در صورت استفاده از محصولات آرایشی منقضی شده ممکن است دچار عفونت‌هایی مانند تورم پلک یا سوزش پوست شوید زیرا محصولات تاریخ گذشته به پناهگاهی برای باکتری‌ها تبدیل می‌شوند. اکثر محصولات برای تاریخ مشخصی پس از باز شدن قابل استفاده هستند. در میان لوازم آرایشی، ریمل و خط شم دارای کوتاه‌ترین عمر مفید هستند. ربکا تیلور، چشم پزشک و سخنگوی آکادمی آمریکایی چشم پزشکی، توصیه می‌کند پس از گذشت سه ماه از باز شدن ریمل و خط چشم آن‌ها را دور بیاندازید.

خوابیدن با آرایش

شب‌ها بیش از حد خسته‌اید و حس پاک کردن آرایش خود را ندارید؟ خوابیدن با آرایش می‌تواند منجر به مشکلات بزرگی شود و انجام مکرر آن باعث آسیب دیدن پوست و چشمان شما شود. به گفته بانک خوابیدن با آرایش شما می‌تواند منجر به مسدود شدن منافذ پوست شما و تحریک و خارش چشم‌ها شود. هنگامی که در خواب سر خود را به اطراف می‌چرخانید، مواد آرایشی می‌توانند به چشم‌های شما منتقل شوند. تیلور اضافه می‌کند: محصولات آرایشی چشم شامل روغن‌ها و واکس‌هایی هستند و وقتی به مدت یک شب به روی چشم شما باقی می‌مانند، می‌توانند غدد پوست اطراف چشم را مسدود کرده و در نتیجه برجستگی‌هایی بر روی پوست اطراف چشم و یا حتی گل مژه ایجاد کنند.

اکستنشن مژه

تیلور می‌گوید برخی از چسب‌های مژه شامل فرمالدئید هستند، که می‌تواند چشم‌ها را اذیت کند. اگر اکستنشن مژه توسط شخصی انجام شود که مهارت کافی ندارد، می‌تواند باعث شکننده شدن مژه‌های اصلی و شکستنو ریختن مژه‌ها شود. در واقع، اکستنشن مژه می‌تواند کاملا امن باشد، به شرطی که اقدامات احتیاطی را رعایت کنید. تیلور توصیه می‌کند زیاد از اکستنشن مژه استفاده نکنید، زیرا می‌تواند به ریزش مژه‌ها منجر شود. قبل از رفتن به سالن زیبایی مورد نظر در مورد آن تحقیق کنید و اطمینان حاصل کنید به کلینیک درستی می‌روید. همچنین قبل از انجام اکستنشن تست انجام دهید تا مشخص شود به چسب مورد نظر حساسیت دارید یا خیر.

استفاده از خط چشم در داخل چشم

تیلور توضیح می‌دهد: چشم شما دارای مجموعه‌ای از باکتری‌های طبیعی است و با استفاده از مداد خط چشم در داخل چشم شما باکتری‌هایی خارجی به چشم خود وارد می‌کنید. برای جلوگیری از عفونت و مسدود شدن غدد چربی چشم، برای قسمت داخلی چشم خود مداد نکشید. در مطالعه‌ای که اخیرا در دانشگاه واترلو انجام شده، محققان دریافتند که ذرات مضر آرایشی در حالتی که در لایه داخلی چشم خط چشم می‌کشیم، نسبت به خط چشم خارجی  15 تا 30 درصد بیشتر به لایه محافظ اشک چشم منتقل می‌شود.

منبع نوشته

همچنین ببینید

15 روش کم‌هزینه و آسان برای زیبایی پوست و مو

5.0 05 اهمیت زیبایی و سلامت پوست و مو برای خانم‌­ها بر هیچکس پوشیده نیست. ...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.