خانه / مجله سلامت / 5 عاملی که شما را از انجام ورزش روزانه منصرف می کند

5 عاملی که شما را از انجام ورزش روزانه منصرف می کند

Rate this post
ورزش روزانه01
5 عاملی که شما را از انجام ورزش روزانه منصرف می کند

اگر شما نیز جزو کسانی هستید که مدتی از وقت روزانه ی خود را به صورت روتین به ورزش کردن و تحرک اختصاص می دهید،احتمالا برای شما نیز پیش آمده است که روزهایی احساس بی حوصلگی کنید و انرژی و انگیزه ی لازم برای تمرین کردن را نداشته باشید.

در ادامه با ما همراه باشید تا شما را به 5 عاملی که باعث ایجاد وقفه در تمرین روزانه ی شما می شود،آشنا کنیم.

1- دیروز چه تمرینی را انجام داده اید؟؟

یکی از عواملی که باعث می شود تا شما انرژی لازم را برای انجام تمرینات خود نداشته باشید،شدت و میزان تمرینات قبلی شما می باشد. بدن شما نیاز دارد تا بعد از هر تمرین استراحت کند و در این مدت بیشتر انرژی شما صرف ریکاوری مجدد بدن می شود.بعد از هر دوره ی دویدن طولانی،مدت زمانی که نیاز است بدن خود را ریکاوری کند و انرژی مجدد خود را بدست آورد،24 ساعت می باشد. بنابراین بسیار مهم است تا برنامه ی تمرینی خود را به صورت دقیق و منظم دنبال کنید و از فشار بیش از حد به بدن،خود داری کنید.

بهتر است تا برنامه  ی تمرینی و مدت زمان آن را متناسب با آمادگی بدن خود تنظیم کنید و آن را به صورت منظم دنبال کنید.

2- دیروز چه خورده اید؟؟

ورزش روزانه02
5 عاملی که شما را از انجام ورزش روزانه منصرف می کند

مواد غذایی که شما در طول روز مصرف می کنید،تاثیر مستقیمی بر میزان انرژی شما دارد.

معمولا آنچه که قبل از تمرین میل می کنید،صرف تامین انرژی لازم برای انجام تمرینات ورزشی شما می شود و آنچه که بعد از تمرین مصرف می کنید،توانایی لازم برای ریکاوری بدن را فراهم می کند.

اگر قبل از انجام تمرینات،بدن شما به میزان کافی کربوهیدرات جذب نکند،انرژی لازم برای داشتن ورزشی مناسب را نخواهید داشت و شما در هنگام تمرینات احساس خستگی و کسالت خواهید کرد.

همچنین بعد از هر دوره ی تمرین،بدن شما به پروتئین نیاز دارد تا بتواند خود را به خوبی ریکاوری کند و انرژی مجدد خود را بازیابد.

مواد غذایی مانند نان،برنج و ماکارونی سرشار از کربوهیدرات لازم برای تامین انرژی تمرینات شما می باشند در حالی که ماست و گوشت قرمز،معدنی از پروتئین می باشند که به ریکاوری بدن شما کمک می کنند.

3- دیشب چه مقدار خوابیده اید؟

میزان خواب یکی از مهمترین فاکتورها برای ورزش کاران به حساب می آید. در واقع بیشترین میزان ریکاوری بدن بعد از هر دوره ی تمرین،در خواب اتفاق می افتد. هنگامی که شما به میزان کافی خواب مناسب و عمیق نداشته باشید،زمان لازم برای ریکاوری بدن را از دست می دهید و انرژی و شادابی مورد نیاز برای انجام تمرینات بعدی را نخواهید داشت.

داشتن برنامه ای منظم و دقیق برای خواب،به شما این اطمینان را خواهد داد که خواب مناسب و کافی داشته باشید.

مطلب مرتبط: غذاهایی که کمک می کنند راحت تر بخوابید

4- چه مقدار آب نوشیده اید؟

ورزش روزانه03
5 عاملی که شما را از انجام ورزش روزانه منصرف می کند

بدن انسان به مانند اسفنج می باشد. همانطور که اسفنج خشک به درستی کار نخواهد کرد و کارایی خود را از دست می دهد،عضلات بدن نیز برای عملکرد بهینه و درست خود به آب نیاز دارند.

هنگامی که بدن شما به میزان کافی مایعات دریافت نکند،انرژی و توانایی لازم را برای انجام تمرینات از دست خواهد داد و شما نخواهید توانست تمرین خوبی را تجربه کنید.

نوشیدن میزان کافی آب در طول روز،به شما این اطمینان را می دهد تا در هنگام انجام تمرینات،پر انرژی و سر حال باشید.

مطلب مرتبط: اگر به مدت 30 روز تنها آب بنوشید چه اتفاقی خواهد افتاد؟

5- در زندگی شما چه خبر است؟

همیشه در ذهن داشته باشید که حالت روحی شما می تواند تاثیر مستقیمی بر کارایی بدن شما در هنگام انجام تمرینات داشته باشد.

هنگامی که شما تحت فشار روحی و استرس قرار دارید،نمی توان انتظار داشت که دوره ی تمرینی خوبی را پشت سر بگذارید و به صورت بهینه از انرژی خود استفاده کنید.

بسیاری از اوقات استرس و فشار روحی می تواند مانع از داشتن خوابی کافی و عمیق شود که در این صورت توانایی بدن در ریکاوری کاهش می یابد.

اگر شما نیز در چنین وضعیتی قرار دارید،بهترین راه حل آن است که تمرین روزانه ی خود را کمی سبک تر انجام دهید و از وارد آوردن فشار زیاد به بدن خود داری کنید.

مطلب مرتبط: هشت نکته ای که باید پیش از شروع اهداف ورزشی تان بدانید

منبع نوشته

همچنین ببینید

نكات زیبایی پوست، زیبایی پوست صورت، زیبایی از درون، صبحانه سالم و رژیمی، خواص میوه و سبزیجات، زیبایی پوست با تغذیه، زیبایی پوست با میوه ها

برای پوستی زیبا به صبحانه خود میوه بیفزایید

پوست صاف و زیبا با مصرف میوه به عنوان صبحانه داشتن پوست صاف و بدون جوش ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.