خانه / روانشناسی مردان / 6 عادت خوبی که باید از مردها دزدید!

6 عادت خوبی که باید از مردها دزدید!

تفاوت های مرد و زن، راز افراد شاد و موفق، راههای شاد زندگی كردن، شادتر زندگی کنیم، عادات افراد موفق، عادات خوب سلامتی، شناخت روحیات آقایان، روانشناسی شاد زیستن

خانم های عزیز عصبانی نشوید ، درست است که مردان رفتارهای بد زیادی دارند(!) ولی یک سری عادت های خوب هم دارند ، بیایید این عادت ها را  بدزدیم و از آنها استفاده کنیم!

همه ما میدانیم که زنان، سلامت تر هستند. ما اغلب برای معاینه به دکتر می رویم، عمرطولانی تری داریم…پس چرا باید زمانی که صحبت از تندرستی می شود به آنچه مردان انجام می دهند اهمیت بدهیم؟ خوب باید بگویم  که مردان به جز تماشای فوتبال وانجام بازی های ایکس باکس کارهای بهتری هم انجام می دهند.تحقیقات نشان می دهد که مرد هابه لطف تفاوت های شیوه زندگیشان، نسبت به زنان راحت تر وزن کم می کنند و شادتر هستند. در اینجا ما 6 عادت مردانه را بیان می‌كنیم که ارزش این را دارند که به برنامه های سلامتی خودتان اضافه کنید:

1 یک وعده غذای درست و حسابی بخورید

 آیا شما در کمال سادگی سالاد سبزیجات سفارش می دهید در حالی که مردهای اداره شما سرشان را در ظرف های همبرگر و چیز برگر فرو کرده اند؟ اکثر خانم ها صبحانه و نهار مختصری می خورند ،بدون کالری کافی و ترکیب مناسبی از پروتئین، کربوهیدرات و چربی که موجب می شود قند خون شما دائما بالا و پائین شود و باعث می شود که احساس گرسنگی کنید در نتیجه شما تصمیم به خوردن عصرانه و یا یک شام سنگین می گیرید.

habit-steal-from-guy-3

چطور  باشیم: صبح ها کاسه معمول کورن فلکس خود را با یک ساندویچ تخم مرغ و پنیر یا جو دوسر با شیر که با مغز و یا میوه تزئین شده عوض کنید.سپس برای اینکه تا موقع نهار سیر باشید یک میان وعده هم برای خودتان در نظر بگیرید.یک نصف ساندویچ گوشت بوقلمون را به سوپ خود اضافه کنید یا با انتخاب مواد پروتئین دار مثل مرغ یا حبوبات و چربی هایی مثل آوکادو یا مغزها سالاد خود را به نوع غنی تری تغییر دهید. ممکن است فکر کنید که مصرف کالری شما بیش از اندازه است اما تحقیقات نشان می دهد که در واقع این کار باعث جذب کمتر کالری ها می شود.

مطلب مرتبط: چند ایده برای داشتن صبحانه‌هایی سالم

2  خشم خود را بروز دهید

مردها بر سر هم داد می کشند اما گریه نمی کنند. آنها با هم بحث می کنند و بعد به افتخار هم مینوشند!!! از لحاظ اجتماعی برای مردان بیرون ریختن خشم قابل قبول است اما ما یاد گرفتیم که چنین کاری به دور از ادب است. اکثر زن ها سعی می کنند دردسر ساز نباشند.تحقیقات ده ساله محققین روی زنان نشان می دهد که زنانی که برخی احساسات خود از قبیل خشم و عصبانیت را سرکوب می کنند امکان مردنشان بر اثر بیماری هایی مثل ناراحتی قلبی 4 برابر آنانیست که خشم خود را با صحبت کردن ابراز می کنند.

چطور  باشیم: بری مارسکا کرامر مشاور سلامت روان میگوید: “با شخصی که شما را عصبی کرده صحبت کنید. شما می توانید این کار را کاملا با سیاست انجام دهید. داد و بیداد کردن کار شما را راه نمی اندازد.به جای آن نظر خود را بگویید و به طرف مقابل هم گوش بدهید و خواهان یک تغییر خاص و مشخص باشید. البته همه مواردی که شما را عصبانی میکنند به راحتی قابل کنترل نیستند به خاطر همین هم هست که مارسکا کرامر توصیه می کند به تمرین های سخت بدنی بپردازید.” او می گوید:”من اغلب مردهایی را می بینم که خشم خود را از طریق حرکات فیزیکی مانند دو، وزنه برداری و کیک بوکسینگ بیرون می ریزند. آنها دریافته اند که باید به یک طریقی هیجان خود را بروز دهند.” دفعه بعد که از کوره در رفتید همه انرژی خود را در ورزش تخلیه کنید. بعد از آن از یک بُعد تازه به مسئله نگاه کنید.

3  ورزش گروهی انجام دهید

معمولا مردها به خاطر اینکه کنار دوستان خود باشند به گروه های ورزشی می پیوندند همچنین یک ورزش سنگین مهیج را هم انجام می دهند. یک تحقیق آلمانی ثابت کرده که افرادی که دو تا سه ساعت در هفته فوتبال بازی می کنند استحکام استخوان ها و سلامت قلب خود را بهبود می بخشند. از آنها بهتر افرادی هستند که به همان میزان دوی سرعتی کار می کنند.”به علاوه، بودن در یک تیم مهارتهای برقراری ارتباط را به شما می آموزد که درتمامی جنبه های زندگی به کار شما می آید.”

چطور مثل یک مرد باشیم: دوستانتان را جمع کنید تا یک تیم تشکیل دهید یا با باشگاه ها تماس بگیرید و یک گروه ورزشی که به شما نزدیک باشد پیدا کنید.

مطلب مرتبط: هم غذای خوب بخورید هم ورزش کنید: یکی از این‌ها کافی نیست!

4 اهل خطر کردن باشید

 چه سر سختانه کار کردن برای ترفیع رتبه باشد چه کوه پیمایی، مردها خیلی بیشتر از زن ها تمایل به کار کردن دارند.”تا حدودی مردها ساخته شده اند که دست به کار های خطرناک بزنند. ممکن است این موضوع به دلیل تستسترون بالای آنها باشد که رفتارهای پرخاشگرانه را افزایش می دهد. متاسفانه زنان خیلی اهل خطر کردن نیستند که این مسئله می تواند در زندگی یک نقطه ضعف باشد. وقتی خودتان را ملزم به استفاده از فرصت ها می کنید توانایی خود را در اداره کردن دگرگونی ها بالا می برید.

habit-steal-from-guy-5

چطور  باشیم: کارهایی که شما را به چالش می کشد امتحان کنید ، مثلا در دوره های کوه نوردی یا برای صخره نوردی در هوای آزاد ثبت نام کنید . چیزهای جدید را امتحان کنید خودتان را ابراز کنید واعتماد به نفس و مهارت های تازه آموخته خود را به رخ دیگران بکشید.

5   آدم خود نمایی باشید

 مطالعات اخیر نشان می دهد که در شرایطی که مردها نوعا ازآنچه در آینه می بینند راضی هستند یا نسبت به آن بی تفاوتند، 8 نفر از میان 10 نفراز زنان از تصویر خود در آینه راضی نیستند. اگر شما بدن خود را دوست نداشته باشید اعتماد به نفس نخواهید داشت. هم چنین خطرافسردگی و اضطراب در شما بالا می رود.

چطور  باشیم: گرچه مردها ذاتا توجه کمتری به ظاهر خود می کنند اما یک راه سلامتی بخش برای بهبود تصویری که از خود دارید وجود دارد : رفتن به باشگاه.

 بر اساس مطالعات اخیر دانشگاه فلوریدا ورزش کردن – حتی اگر وزن کم نکنید- دیدگاه شما را به سمت مثبت تغییر می دهد.”باعث می شود شما به آنچه بدنتان می تواند انجام دهد افتخار کنید.” به علاوه این تمرین ها باعث تقویت روحیه شما می شود که می تواند روی همه ابعاد زندگی شما از جمله روابطتان تاثیر بگذارد.

6 راه حل های عملی پیدا کنید

اگر موقع تعریف کردن یک ماجرای دوستانه همسرتان با چشم هایی بی حال و بی رمق به شما نگاه می کند سعی کنید متوجه باشید که :”مردها به اندازه زن ها به همه چیز دقت نمی کنند.” بخشی از این تفاوت ها ممکن است بیولوژیک باشد: زنان مایلند که روی قسمت راست یا احساسی مغز متکی باشند در حالی که مردان توسط قسمت چپ یا تحلیل گر مغز اداره می شوند. مسئله این است که نگرانی طولانی مدت بابت یک موضوع به دلیل  نگاه احساسی خانم ها باعث افسردگی و اضطراب آنها می شود. لازم نیست خودتان را دائما با موضوع درگیر کنید ، به راه حل فکر کنید و سپس رهایش کنید .

چطور  باشیم: لیستی تهیه کنید، به جای اینکه روی احساسی که دارید متمرکز شوید، راه های عملی حل مسئله را یادداشت کنید.داشتن یک راه حل عملی برای معضلتان کمک می کند تا از پس کنترل شرایط بر آیید.اما این بدان معنا نیست که نمی توانید با دوستانتان درد ودل کنید، خیلی ساده یک محرم راز برای خود پیدا کنید تا از شما حمایت کند و تشویقتان کند تا در مسیری درست گام بردارید.

منبع نوشته

همچنین ببینید

بازیابی تمرکز

5 روش فوری و موثر برای بازیابی تمرکز

بازیابی مجدد قدرت تمرکز حتما شما نیز مانند بسیاری از افراد پر مشغله تجربه یک روز ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.