خانه / روابط عاشقانه / 9 توقع نابجای زنانه كه همسرتان را از شما دور می‌كند

9 توقع نابجای زنانه كه همسرتان را از شما دور می‌كند

توقع از همسر، انتظارات از همسر آینده، انتظارات زن از شوهر، انتظارات نابجا، انتظارات زنان از مردان، انتظارات از زندگی مشترك، انتظارات از شوهر، روانشناسی ازدواج

تفاوت زیادی که بین دنیای زنانه و مردانه وجود دارد دیگر مسئله‌ای شناخته شده است. همه ما می‌دانیم که انتظارات زن و مرد از شریک زندگیشان با هم فرق می‌کند. اما هنوز راه زیادی در پیش داریم که به تمامی این تفاوت‌ها پی ببریم. البته بسیاری از ما حتی چیزهایی که می‌دانیم را به کار نمی‌گیریم و اهمیت آن‌ها را دست کم می‌گیریم. در این مطلب 9 توقعی را با شما در میان می‌گذاریم که باعث سرخوردگی شما در زندگی مشترك خواهند شد، پس تا جایی كه می‌توانید از آن‌ها اجتناب كنید.

بین شما و مادرش یکی را انتخاب کند

مشکل شما با مادر همسرتان هر چیزی که باشد، اگر بعضی رفتارهای مادرش شما را ناراحت می‌کنند و یا اگر گاهی مادرش را نسبت به شما در اولویت قرار می‌دهد، به خاطر همسرتان و رابطه‌تان کوتاه بیایید. چه اهمیتی دارد اگر مادر شوهرتان روی صندلی جلوی ماشین بنشیند؟ هر چه باشد به لطف او است که امروز شوهرتان را دارید. با تحت فشار دادن همسرتان بین او و مادرش فاصله ایجاد نمی‌کنید، تنها او را از خودتان دور می‌کنید.

مثل دوست‌هایتان به حرف‌هایتان گوش کند

این که در هنگام مشکلات با همسرتان حرف بزنید و درد دلتان را به او بگویید حق مسلم شماست. اما اصلا انتظار نداشته باشید مثل دوستانتان با شما برخورد کند. هدف مردها از حرف زدن و گفتن مشکلات پیدا کردن راه حلی برای آن‌هاست، در حالی که زن‌ها بیشتر به دنبال یک گوش شنوا هستند که درد دلشان را بشنود و با آن‌ها همراهی کند. خانم‌ها نمی‌خواهند همسرشان مشکلشان را حل کند، آن‌ها فقط می‌خواهند ارتباط عاطفی برقرار کرده و احساسشان را بیان کنند. به همین دلیل هم حرف زدن با مردها برای آن‌ها بی فایده است و فقط باعث کلافگی آقایان می‌شود. به ویژه وقتی موضوع مورد بحث غیبت درباره دوستان و اعضای خانواده باشد.

هیچ‌گاه زن‌های دیگر را نبیند

آیا خود شما زمانی که یک زن زیبا را می‌بینید به او نگاه نمی‌کنید و توجهتان را جلب نمی‌کند؟ زیبایی توجه همه را جلب می‌کند. این کار حتی از لحاظ روان شناختی نیز رفتاری ناسالم محسوب نمی‌شود. البته توجه داشته باشید که ما فقط در مورد نگاه کردن حرف زدیم، ولی اگر همسرتان بیش از شما به آن خانم زیبا توجه کرد و رفتار نادرستی از خودش نشان داد حتما با او درباره این رفتارش حرف بزنید.

از علایق شخصی یا حرفه‌ای خودش بگذرد

علایق و فعالیت‌های همسرتان بخشی از خصوصیات او هستند که شما را به او علاقه‌مند کرده‌اند، پس انتظار نداشته باشید که پس از ازدواج به خاطر شما از صرف کردن وقت و انرژی برای آن‌ها دست بکشد. زمان گذاشتن همسرتان برای انجام کارهای مورد علاقه‌اش به شرط این که به صورت منطقی و بدون کم گذاشتن برای خانه و خانواده باشد هیچ اشکالی ندارد. به یاد داشته باشید که در هر چیزی جانب اعتدال باید رعایت شود.

خودش را عوض کند

بعد از گذشتن چند سال از ازدواج، این که از خودتان بپرسید چرا من با این مرد ازدوج کردم امری بسیار طبیعی است. اما زمانی که از یک رفتار همسرتان بدتان می‌آید به خاطر بیاورید این ویژگی همسرتان که مورد نفرت شماست در مقایسه با ویژگی‌هایی که روزی باعث شدند با او ازدواج کنید از اهمیت زیادی برخوردار نیست. به جای این که به طور مرتب او را مورد بازخواست قرار دهید سعی کنید دعواهایتان را درست انتخاب کنید. به عنوان مثال او را به خاطر تاخیر در آوردن بچه‌ها از مدسه سرزنش کنید، اما با دیر آمدنش از سر کار کنار بیایید.

ارتباطش را با دوستانش قطع کند

همانطور که شما نیاز دارید زمانی را با همجنس‌های خود بگذرانید، همسرتان نیز احتیاج دارد زمانی را خارج از خانه و در کنار دوستان خود و در فضایی مردانه بگذراند. چنانچه این فرصت را از او بگیرید سلامت و خوشبختی او به خطر خواهد افتاد و به احتمال زیاد شما را مقصر این امر خواهد دانست.

تمام خاطراتی که برای شما عزیز هستند را به یاد داشته باشد

زن‌ها در حفظ و به خاطر آوردن خاطرات احساسی بسیار قویتر از مردان هستند. در حالی که شما روز و تاریخ دقیق نامزدیتان را به یاد دارید همسرتان به احتمال زیاد کاملا تاریخ آن را فراموش کرده است. اگر تاریخ یا مناسبت خاصی برای شما از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، این موضوع را با همسرتان در میان بگذارید و اگر باز هم به آن اهمیت نداد در مورد این مسئله با آرامش و بدون دعوا با او صحبت کنید. مطمئنا او از اخم و بدخلقی بدون دلیل و توضیح شما متوجه این مسئله نخواهد شد.

او نیز از سرگرمی‌های شما لذت ببرد

از او انتظار نداشته باشید همیشه در انجام کارهایی که شما دوست دارید ولی او ندارد با شما همراه شود. این که به طور جداگانه از فعالیت‌های مورد علاقه خود لذت ببرید و وقتی را جدا از هم بگذرانید باعث تقویت رابطه‌تان خواهد شد. بگذارید گاهی نبودنتان را حس کند تا از زمان با هم بودنتان لذت بیشتری ببرد و با رفتارهای عاشقانه‌ای که خودتان هم انتظارش را ندارید غافلگیرتان کند. کارهایی را که هر دو دوست دارید و از انجام آن‌ها لذت می برید را با هم انجام دهید، تا زمان خوشایند و خاطره انگیزی را با هم سپری کنید.

وقتی شما رفتارهای بچگانه‌ای دارید او نقش آدم بزرگ‌ها را ایفا کند

وقتی شما قهر می‌کنید، لجبازی می‌کنید یا هر رفتار بچگانه دیگری از خود بروز می‌دهید، اصلا انتظار نداشته باشید که عکس العمل همسرتان طبق انتظار شما باشد. برعکس او نیز خودش را کنار می‌کشد و مثل خودتان رفتار می‌کند. این رفتارها مخرب‌ترین نوع از ارتباط بین زوجین هستند و بدترین تاثیر را روی زندگی و رابطه شما خواهند داشت. وقتی فکر می‌کنید همسرتان باید از شما عذرخواهی کند با سکوت و یا با رفتار خشم آمیز نارضایتی خود را نشان ندهید و از اهمیت احساس خود نکاهید؛ بلکه با او حرف زده و مشکلتان را با او در میان گذاشته و به او بگویید که از او چه انتظاری دارید و چه چیزی شما را ناراحت کرده است.

منبع نوشته

همچنین ببینید

بازیابی تمرکز

5 روش فوری و موثر برای بازیابی تمرکز

بازیابی مجدد قدرت تمرکز حتما شما نیز مانند بسیاری از افراد پر مشغله تجربه یک روز ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.