خانه / ورزش و تناسب اندام / آیا شنای سوئدی دخترانه به اندازه شنای سوئدی معمولی مؤثر است؟

آیا شنای سوئدی دخترانه به اندازه شنای سوئدی معمولی مؤثر است؟

انجام شنا روی زانو، انجام شنای سوئدی، تقویت عضلات مركز بدن، تمرینات ورزشی برای شكم، تناسب اندام بانوان، تناسب اندام زنان، شنای سوئدی دخترانه، شنای سوئدی معمولی، ورزش در دوره نقاهت

شنای سوئدی دخترانه، نوعی از شنای سوئدی کلاسیک است که اغلب توسط افرادی که به قدر کافی قوی نیستند تا شنای سوئدی رایج را انجام دهند، مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نوع شنا با بدن و عضلات، بسیارملایم‌تر است. اما آیا به اندازه شنای معمولی مؤثر است؟

كانال تلگرام نیلگون

به چه دلایلی ممکن است شنای سوئدی دخترانه انجام دهید؟

اسم “شنای دخترانه” به خودی خود،بسیارتوهین آمیز است و نام کاملا غلطی می‌باشد. خانم‌هایی که به طور منظم تمرین می‌کنند، به آسانی می‌توانند عضلات‌شان را تا اندازه ای قوی کنند که شنای سوئدی معمولی انجام دهند. این شنا توسط افرادی، شنای دخترانه نامیده شد که زنان را به خاطر ضعیف بودن، دست می انداختند. این عقیده در حال حاضر منسوخ شده است.

با این اوصاف، چه کسانی ممکن است شنای دخترانه انجام دهند؟

• کسانی که قدرت کافی ندارند؛ اگر بازوها، قفسه سینه یا مرکز بدن شما نمی‌تواند فشار انجام شنای سوئدی معمولی را تحمل کند، انجام شنای سوئدی روی زانوها به کاهش این سنگینی کمک می‌کند.

• کسانی که دوره نقاهت آسیب دیدگی را سپری می‌کنند؛ شنای سوئدی معمولی می‌تواند بر عضلات آسیب دیده فشار زیادی وارد کند اما کاهش سنگینی باعث می‌شود که ورزش کردن در طول دوران بهبودی، آسان‌تر شود.

• کسانی که مشکلات عضلانی اسکلتی دارند؛ اگر مچ دست‌ها، شانه‌ها، زانوها یا پشت ضعیفی دارید، متوجه خواهید شد که فشار کمتر این نوع شنای سوئدی روی زانوهای شما، با مفاصل‌تان ملایم‌تراست.
در این زمان‌ها توصیه می‌شود که شنای سوئدی را روی زانوها انجام دهید، اما آیا این تمرین به اندازه شنای معمولی مؤثر است؟ متاسفانه، پاسخ منفی است.

درحالیکه فرم شنای سوئدی دخترانه به شما امکان می‌دهد که با مقاومت کمتر، کار بیشتری انجام دهید اما حقیقت این است که این شکل از شنای سوئدی، تقریبا آن‌قدر آسان است که نمی‌توان آن را به عنوان یک تمرین مناسب در نظر گرفت. شما با شنای دخترانه، نه تنها فشار را از روی قفسه سینه و بازوهایتان بر می‌دارید، بلکه مقدار کاری که مرکز بدن‌تان باید انجام دهد را نیز کاهش می‌دهید.

مطلب مرتبط: ۱۵ تمرین با استفاده از وزن بدن

شنای سوئدی، یک تمرین مرکز بدن عالی است اما انجام این نوع شنای سوئدی، تمرینی که عضلات شکم و پشت شما انجام می‌دهند را محدود می‌کند. به طوریکه یک تمرین کل بدن عالی به تمرینی تبدیل می‌شود که فقط روی بازوها و قفسه سینه تمرکز می‌کند.

شنای سوئدی دخترانه روی زانوهای شما، فشار زیادی وارد می‌کند. در صورتیکه شنای دخترانه را روی یک حصیر یوگا یا یک پد ضخیم انجام ندهید، مفاصل زانوی شما به زمین فشار داده می‌شوند. این حالت می‌تواند دردناک باشد و اگر مراقب نباشید، در واقع می‌تواند به آسیب‌های زانو منجر گردد.

جایگزین مناسب آن چیست؟

اگر نمی‌توانید یک شنای سوئدی درست انجام دهید (به یکی از دلایل ذکر شده در بالا)، یک جایگزین وجود دارد که می‌توانید آن را در نظر بگیرید: شنای سوئدی روی سطح شیب‌دار.

در شنای سوئدی روی سطح شیب‌دار، شما دست‌هایتان را روی یک نیمکت، صندلی یا جعبه قرار می‌دهید. سر شما با همان زاو‌یه‌ای بالا می‌آید که در شنای دخترانه بالا می‌آمد، اما شما آن فشار کل بدن را حفظ کرده و یک سنگینی مناسب روی عضلات قفسه سینه و بازوهایتان وارد می‌کنید.

شما می‌توانید شیب را با توجه به توانایی‌تان افزایش یا کاهش دهید. اگر انجام شنای سوئدی معمولی برایتان بسیار سخت است، می‌توانید شیب را افزایش دهید تا سنگینی بر عضلات‌تان کاهش یابد و به پاهایتان منتقل شود. اگر انجام شنای سوئدی صحیح، فقط کمی برایتان دشوار است از یک شیب بسیار کم برای افزایش سنگینی روی قفسه سینه و بازوهایتان استفاده کنید.

مطلب مرتبط: فواید شگفت انگیز تمرین پلانک برای داشتن شکمی قوی

شنای سوئدی دخترانه باید شبیه کرانچ باشد: یعنی تمرینی باشد که شما دیگر انجام نمی‌دهید. شنای سوئدی دخترانه، تأثیر بسیار کمتری نسبت به شنای سوئدی معمولی دارد و جایگزین آن (شنا روی سطح شیب‌دار)، یک راه بسیار بهتر برای انجام شنای سوئدی است.

منبع نوشته

همچنین ببینید

فواید و تاثير مثبت ورزش صبحگاهی بر ذهن و بدن

هفت تاثير مثبت ورزش صبحگاهی بر ذهن و بدن

فواید ورزش صبحگاهی ورزش تاثیری مستقیم در داشتن سلامت جسمانی و روحیه بالا در زندگی­ ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.