خانه / ورزش و تناسب اندام / با رعایت این نکات چربی سوزی سریع را تجربه کنید

با رعایت این نکات چربی سوزی سریع را تجربه کنید

چربی سوزی سریع، چربی سوزی با ورزش، چربی سوزی شکم، تغذیه چربی سوزی، افزایش چربی سوزی بدن، امگا 3 و لاغری، پروتئین و لاغری، رژیم پروتئین، پروتئین و چربی سوزی، لاغری سریع، تناسب اندام زنان، کاهش وزن سریع

بیشتر مردم فکر می‌کنند برای کاهش وزن یا چربی سوزی سریع حتما باید رژیم بگیرند یا از تمرینات شدید استفاده کنند. نه اینکه این دو غلط است، منتها برخی نکات هستند که اگر آن‌ها را نیز رعایت کنید نتیجه سریع‌تر و بهتری خواهید گرفت. در این مطلب چند توصیه برای چربی سوزی سریع‌تر را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

بعد از تمرینات با وزنه، هوازی تمرین کنید

تمرینات هوازی به خصوص بعد از تمرین با وزنه یکی از بهترین راه‌ها برای هدف قرار دادن چربی‌های بدن است. تحقیقات نشان داده است بهترین زمان برای تمرینات هوازی برای کاهش حداکثر چربی بعد از تمرینات وزنه است. این نکته را به خاطر بسپارید که تنها راه سوزاندن چربی بدن، سوزاندن کالری بیشتر نسبت به کالری دریافتی شما از غذا خوردن است.

پروتئین بیشتر، چربی سوزی بیشتر

اگر با چربی‌های بدنتان دست و پنجه نرم می‌کنید، میزان پروتئین را بالا ببرید. مرغ، تخم مرغ، ماهی، گوشت و لبنیات با درصد چربی کمتر و پودرهای پروتئینی گزینه‌های مناسبی هستند. کالری‌های موجود در کربوهیدرات، پروتئین و چربی قابلیت یکسانی در ذخیره شدن به عنوان چربی بدن ندارند. پروتئین نسبت به کربوهیدرات و چربی، نقش بسیار موثریی در افزایش متابولیسم ما بازی می‌کند. وقتی مقدار کالری مصرفی کاهش می‌یابد، پروتئین عضلات را حفظ می‌کند که این موضوع به بالا نگه داشتن متابولیسم (کالری سوزی) کمک می‌کند. علاوه بر این پروتئین به سرکوب گرسنگی نیز کمک می‌کند.

کربوهیدرات را چرخشی مصرف کنید

کربوهیدرات به حفظ عضلات کمک می‌کند، عضلاتی که خود باعث بالا رفتن متابولیسم بدن شده و همچنین می‌توانند ذخایر چربی را تحریک کنند. به عنوان یک رژیم کاهش کربوهیدرات در ۳ روز متوالی ۱۰۰ – ۱۲۵ گرم کربوهیدرات در روز مصرف کنید و پس از آن فقط یک روز میزان کربوهیدرات را تا ۴۰۰ – ۳۰۰ گرم افزایش دهید. عملکرد رژیم به این صورت است که وقتی کربوهیدرات کمتری مصرف می‌کنید و آن را با پروتئین جایگزین می‌کنید، بدن شما تحریک آنزیم‌های چربی را افزایش می‌دهد و روند چربی سوزی تسریع می‌شود.

سپری کردن زمان طولانی با مصرف کربوهیدرات پایین‌تر می‌تواند عضلات را صاف و یک دست نشان دهد. به این دلیل که گلیکوژن (یکی از ذخایر کربوهیدراتی داخل عضله) آب را به داخل عضلات می‌کشاند. وقتی کربوهیدرات مصرفی شما کاهش می‌یابد ذخایر گلیکوژنی موجود در عضلات خالی می‌شود و مقداری آب از دست می‌دهد، بنابراین در روز چهارم یا پنجم باید کربوهیدرات را افزایش دهید که به بارگیری کربوهیدرات معروف است.

کراتین عضله ساز و چربی سوز

کراتین یکی از مکمل‌های عضله ساز به شمار می‌رود که البته به فرآیند چربی سوزی هم کمک می‌کند! مصرف کراتین اگر با تمرینات وزنه ترکیب شود. متابولیسم بدن را حدود ۱۰۰ کالری در روز افزایش می‌دهد. پس مطمئن شوید در طول روز ۵-۳ گرم کراتین همراه با نوشیدنی پروتئینی خود قبل و بعد از تمرین مصرف کنید.

ماهی بخورید

وقتی کالری مصرفی خود را کنترل می‌کنید، مصرف اسید چرب امگا ۳ موجود در ماهی سالمون، قزل آلا و ساردین سرعت چربی سوزی را افزایش می‌دهد. تصور می شود امگا ۳ گیرنده‌های سلول‌های چربی را نسبت به آزاد شدن نوراپی نفرین که یکی از هورمون‌های اصلی چربی سوزی به شمار می‌رود را حساس می‌کند و باعث کارکرد بهتر این هورمون می‌شود. دلیل دیگر این است که امگا ۳ به ذخیره سازی کربوهیدرات در عضلات کمک می‌کند.

منبع نوشته

همچنین ببینید

فواید و تاثير مثبت ورزش صبحگاهی بر ذهن و بدن

هفت تاثير مثبت ورزش صبحگاهی بر ذهن و بدن

فواید ورزش صبحگاهی ورزش تاثیری مستقیم در داشتن سلامت جسمانی و روحیه بالا در زندگی­ ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.