خانه / ورزش و تناسب اندام / با طناب زدن به راحتی كالری بسوزانید

با طناب زدن به راحتی كالری بسوزانید

تناسب اندام، سوزاندن كالری، كاهش وزن، تمرین كاردیو، طناب زدن، ورزش در خانه، ورزش كم هزینه

با توجه به مطالعاتی که انجام شده است، ۱۰ دقیقه طناب زدن، می‌تواند به اندازه‌ی دویدن با سرعت ۵ کیلومتر در دقیقه کالری بسوزاند. بنابراین، جای تعجب نیست که بسیاری از حرفه‌ای‌های تناسب اندام می‌گویند که یک طناب، بهترین وسیله‌ی ورزشی است که می‌توانید داشته باشید. در ادامه ۵ مورد از مزایای این وسیله ورزشی ساده را به شما معرفی می‌كنیم.

۱. هزینه

بر خلاف تردمیل، الپتیکال یا دیگر ماشین‌های تمرینات کاردیو، می‌توانید با پول بسیار كمتری طنابی با کیفیت خوب بخرید؛ و خوشبختانه یک طناب با کیفیت اگر ده سال برایتان عمر نکند، حداقل یک سال جواب تمریناتتان را خواهد داد.

۲. حمل و نقل

می‌توانید طنابتان را همه جا همراهتان ببرید، و همه جا هم از آن استفاده کنید. چه درون خانه و چه در فضاهای آزاد.

۳. کسب قدرت

پریدن، استحکام استخوان‌هایتان را افزایش داده و قدرت کلی بدنتان را زیاد می‌کند. ورزشکاران با استفاده از تمرین طناب زدن، توانایی پرش ارتفاعشان را بهبود می‌بخشند.

۴. بهبود هماهنگی

طناب زدن شما را وادار می‌کند تا سرعت موزونی را حفظ کنید و به فرم صحیحی تمرین را اجرا کنید، در غیر اینصورت نخواهید توانست طناب بزنید. بنابراین هماهنگی بدنتان ارتقا پیدا خواهد کرد.

۵. چربی سوزی

پریدن، تقریباً همه‌ی عضلات را درگیر می‌کند. خیلی‌ها گزارش کرده‌اند که این تمرین، تنها چیزی است که برای چربی سوزی به آن احتیاج دارند.

تمرین پیشنهادی

۳۰ بار طناب بزنید، بصورتی که طناب از جلو شروع به چرخش کند. اگر در حین تمرین دچار خطایی شدید، هیچ مشکلی نیست، ادامه دهید تا ۳۰ تکرار انجام پذیرد. حالا ۳۰ ثانیه استراحت کنید، و دوباره ۳۰ بار دیگر طناب بزنید، اما اینبار بصورتی که طناب از پشت شروع به چرخش کند. این حالت، سخت‌تر است. پس از اتمام این دور، دوباره استراحت کنید.

این یک ست تمرین خواهد بود. شما باید با توجه به مقاومت بدنی خود، بین ۴ تا ۸ ست این تمرین را تکرار کنید. اگر تابحال طناب نزده‌اید، یا مدت زیادی از آخرین بار می‌گذرد، به مدت چند روز باید ادای طناب زدن را در بیاورید. بدین شکل که فکر کنید در حال استفاده از طناب هستید، باید مچ‌هایتان را همزمان با پریدن بچرخانید. شاید كمی مسخره بنظر برسد، اما بدنتان برای تنظیم سرعت و شرایط طناب زدن آماده خواهد شد.

همچنین ببینید

فواید و تاثير مثبت ورزش صبحگاهی بر ذهن و بدن

هفت تاثير مثبت ورزش صبحگاهی بر ذهن و بدن

فواید ورزش صبحگاهی ورزش تاثیری مستقیم در داشتن سلامت جسمانی و روحیه بالا در زندگی­ ...

2 دیدگاه

  1. سایتتون عالیه باتشکر ازشما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.