خانه / زيبايی / با چهره‌ای زیبا از خواب بیدار شوید

با چهره‌ای زیبا از خواب بیدار شوید

زیبایی پوست، صورت زیبا پس از بیدار شدن، زیبایی صبحگاهی، نكاتی برای زیبایی طبیعی

معمولا خانم‌ها وقتی صبح از خواب بیدار می‌شوند، از ظاهر خود راضی نیستند. به همین علت اغلب زمانی که به سفر می‌روند یا شب را در منزل یکی از دوستان سپری می‌کنند، پس از بیدار شدن بلافاصله کیف لوازم آرایش خود را بر می‌‌دارند و بعد از کمی آرایش سر میز صبحانه حاضر می‌شوند. اما چطور می‌توان پس از بیدار شدن از خواب نیز زیبا بود؟ با رعایت نكات ساده زیر خواهید دید كه صبح‌ها نیز مانند همیشه زیبا و آراسته خواهید بود.

با چهره تمیز به رختخواب بروید

عادت کنید صورت خود را قبل از رفتن به رختخواب بشویید. اگر با صورت چرب و کثیف به رختخواب بروید، منافذ پوست بسته بوده و پوست شما نمی‌تواند نفس بکشد. استفاده از یک پاک کننده‌ی خوب برای خلاص شدن از تمام آلودگی‌های پوستی بسیار مفید است. اگر آرایش دارید با استفاده از آب و صابون آرایش خود را پاک کنید تا منافذ پوست باز شوند .

از مرطوب کننده‌ها غافل نشوید

فقط تمیز کردن پوست کافی نیست، رطوب رسانی به پوست نیز ضروری است. طول شب، زمان مناسبی برای استفاده از یک مرطوب کننده خوب است. در صورت رطوبت رسانی مناسب به پوست، پس از بیدار شدن از خواب پوست صورت خود را زیبا، نرم و انعطاف پذیر خواهید دید .

به لب‌ها توجه کنید

اگر می‌خواهید صبح‌‌‌ها نیز لب‌های نرمی داشته باشید، استفاده از مرطوب کننده لب بسیار توصیه می‌شود. استفاده از یک نرم کننده لب خوب قبل از اینکه به رختخواب بروید به حفظ رطوبت لب‌ها تا زمان بیدار شدن کمک شایانی می‌كند.

دندان‌های خود را مسواک زده و از نخ دندان استفاده کنید

میکروب‌ها در شب فعال‌تر هستند، از این رو مسواک زدن دندان‌ها قبل از اینکه به رختخواب بروید بسیار مهم است. همچنین اطمینان حاصل كنید که به اندازه کافی از نخ دندان استفاده می‌كنید تا فاصله میان دندان‌ها نیز كاملا تمیز و درخشان باشند.

موها را قبل از خواب برس بزنید

اگر با موهای گره خورده به رختخواب بروید، صبح كه از خواب بیدار شوید خواهید دید كه گره‌های مو دو چندان شده است و این مسئله  منجر به شکستگی موهایتان می‌شود. بنابراین حتما قبل از خواب موهایتان را خوب برس بزنید .

به موها استراحت بدهید

موقع خواب موهای خود را از عقب نبندید زیرا پس از بیدار شدن از خواب حالت گره خورده و درهم برهم پیدا می‌کنند. بهتر است شب‌ها موها را باز بگذارید تا کمی استراحت کنند .

رو به پایین نخوابید

مطالعات نشان می‌دهند خوابیدن به روی صورت با گذشت زمان سبب ایجاد چین و چروک به روی پوست می‌شود. زیرا کل وزن سر بر روی پوست قرار می‌گیرد و همین امر باعث ایجاد خطوط نازک روی پوست می‌شود .

حداقل 8 تا 10 ساعت بخوابید

آیا می‌دانید خواب خوب یكی از رازهای زیبایی است؟ خواب قطعا آثار شگفتی به روی زیبایی پوست دارد. با داشتن خوابی عمیق و كافی،  هنگام صبح پوست تازه و شادابی خواهید داشت.

همچنین ببینید

15 روش کم‌هزینه و آسان برای زیبایی پوست و مو

اهمیت زیبایی و سلامت پوست و مو برای خانم‌­ها بر هیچکس پوشیده نیست. اما گاهی ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.