خانه / زيبايی / برترین غذاها برای داشتن پوستی زیبا

برترین غذاها برای داشتن پوستی زیبا

نكات زیبایی پوست، زیبایی پوست صورت، مواد غذایی مفید برای پوست، حفظ سلامت پوست، نكات مراقبت از پوست، زیبایی پوست با تغذیه، فواید سبزیجات برای پوست

پوست بزرگترین ارگان بدن است. به انسان حس می بخشد و آنچه برای تمام بدن خوب است برای پوست نیز خوب است. و زمانیکه صحبت از غذا به میان می آید هیچ چیز بهتر از سبزیجات نیست.

1- سبزیجات قرمز و سبز

دارای :ویتامین A مزایا : پوستی نرم و روشن

پوست بزرگترین ارگان بدن است. به انسان حس می بخشدو آنچه برای تمام بدن خوب است برای پوست نیز خوب است. و زمانیکه صحبت از غذا به میان می آید هیچ چیز بهتر از سبزیجات نیست. شما باید مخصوصا به دنبال سبزیجاتی با رنگ های قرمز طبیعی و سبز باشد نظیر هویج ها ، سیب زمینی شیرین و اسفناج
سبزیجات قرمز رنگ سرشار از بتاکاروتین هستند. بدن ما برای ساختن ویتامین A که در نقش یک آنتی اکسیدان عمل می کند به بتا کاروتین نیاز دارید تا برای جلوگیری از صدمه رسیدن به سلول ها و جلوگیری از پیری زودرس با آن مبارزه کند. در مورد ویتامین A ، شما باید از مزایای آنتی آکنه ای آن نیز مطلع باشید ویتامین A در انواع داروهای ضد آکنه برای سالیان سال است که مورد استفاده قرار می گیرد.

اسفناج و دیگر سبزیجات سبز رنگ ، غذاهای پهن برگ انواعی از ویتامین A را تولید می کنند که به پوست برای تولید سلول های جدید و خلاصی از شر سلول های پیر و مرده به پوست کمک می کند ؛ همچنین باعث جلوگیری از خشکی پوست شده و پوست شما را روشن و جوان نگاه می دارد.انبه نیز منبعی از ویتامین A است . بهترین راه برای دریافت این نوع ویتامین از غذاهاست و نه از مکمل ها ، از آنجائیکه این مکمل ها می توانند خطرات جبران ناپذیری برای سلامت شما ایجاد کنند.

2-غلات سبوس دار

دارای :ویتامین B مزایا : پوستی مرطوب و شفاف

غلات سبوس دار اغلب غیر فرآوری شده هستند- به جای استفاده از نان سفید سعی کنید از نان هایی استفاده کنید که از غلات سبوس دار تهیه شده است. غلات سبوس دار منبع خوبی برای آنتی اکسیدان روتین هستند که به مبارزه با التهابات مرتبط با آسیب دیدگی های می پردازد. غلات سبوس دار دارای بیوتین ویتامین B هستند که به سلول ها برای فریند چربی سازی پوست کمک می رساند. اگر شما به اندازه کافی بیوتین در بدن تان نداشته باشید پوست شما خشک و ناهموار می شود.

به طور کلی ، غلات سبوس دار به جای کربوهیدرات ها می توانند رنگ چهره شما را بهبود بخشند. آردهای فرآوری شده می تواند انسولین در بدن شما تولید کند که به تولید آکنه کمک می کند. به جای استفاده از بسته های آرد فرآوری شده از بسته های گندم سیاه استفاده کنید که حرکت خوبی برای کم کردن آکنه های صورت است. اتفاقا این کار می تواند خطر ابتلای شما به دیابت را نیز کاهش بخشد.

به جای استفاده از بسته های آرد فرآوری شده از بسته های گندم سیاه استفاده کنید که حرکت خوبی برای کم کردن آکنه های صورت است. اتفاقا این کار می تواند خطر ابتلای شما به دیابت را نیز کاهش بخشد.

شاید ندانید که آواکادو و قارچ نیز همین فواید مشابه را دارند. مرکبات، گندم سیاه، صدف، اسفناج غذاهای عالی ای برای پوست شما هستند. برای دستیابی به بهترین پوست از طریق تغییرات غذایی اقدام کنید. یک بدن سالم به معنای داشتن پوستی سالم است. فقط بدن تان را با غذاهای سالم تغذیه کنید، ورزش کنید و میزان استرس را در خود به پایین ترین سطح بیاورید و اجازه دهید پوست تان نیز از این مزایا نفع ببرد.

همچنین ببینید

15 روش کم‌هزینه و آسان برای زیبایی پوست و مو

اهمیت زیبایی و سلامت پوست و مو برای خانم‌­ها بر هیچکس پوشیده نیست. اما گاهی ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.